نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه راه اندازی مجدد ایکس باکس وان در کنسول

حتی یک ایکس باکس وان، یکی از پیشرفته‌ترین کنسول‌های بازی که تاکنون ساخته شده است، می‌تواند اشکالات خود را تجربه کند. اگر Xbox شما خیلی کند کار می کند، مشکل پاسخ یا اتصال دارد، یا هر گونه اشکال دیگری را تجربه می کند، معمولاً بهترین کار این است که آن را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. اجرای یک چرخه برق که ایکس باکس وان را مجدداً راه اندازی می کند، نرم افزار را نیز بازنشانی می کند و معمولاً هر گونه اشکالی را که بر روی بازی تأثیر می گذارد برطرف می کند. خاموش کردن سیستم همچنین ایده خوبی در پایان هر جلسه بازی است، حتی اگر سیستم بدون خطا کار کند، زیرا باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و به کنسول اجازه استراحت می دهد.

چگونه یک ایکس باکس وان را روی کنسول یا کنترلر راه اندازی مجدد کنیم یا آن را خاموش کنیم

برای اجرای یک چرخه برق سریع که حداکثر در عرض چند دقیقه شما را به بازی باز می‌گرداند، می‌توانید از یکی از دو فرآیند زیر استفاده کنید.

  1. دکمه Xbox را در سمت راست جلوی کنسول فشار داده و رها کنید، سپس از کنترلر برای پیمایش در راهنمای ظاهر شده استفاده کنید.
  2. «System»، سپس «Settings»، سپس «Restart console» و در نهایت «Restart» را انتخاب کنید.

نحوه راه اندازی مجدد ایکس باکس وان روی کنترلر

  1. دکمه Xbox را روی کنترلر نگه دارید تا منوی “Power Center” ظاهر شود.
  2. گزینه Restart console و سپس Restart را انتخاب کنید.

چگونه یک ایکس باکس وان را خاموش کنیم

اگر می‌خواهید ایکس‌باکس وان را به‌طور کامل خاموش کنید، یا اگر روش‌های راه‌اندازی مجدد بالا کار نمی‌کنند (مخصوصاً اگر سیستم منجمد به نظر می‌رسد)، خاموش شدن کامل بهتر عمل می‌کند.

با چرخه فیزیکی روشن و خاموش کردن برق شروع کنید، و اگر با این کار مشکلات حل نشد، آن را تکرار کنید، این بار نیز منبع تغذیه را به طور کامل قطع کنید.

  1. دکمه Xbox در جلوی کنسول را به مدت 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا سیستم خاموش شود.
  2. یک لحظه صبر کنید، سپس با استفاده از دکمه Xbox روی کنسول یا روی یک کنترل، آن را دوباره روشن کنید.

اگر مشکلات همچنان ادامه داشت، همان خاموش کردن دستی را که در بالا نشان داده شده است انجام دهید، اما این بار پس از خاموش شدن کابل برق سیستم را جدا کنید. کابل را حداقل به مدت 10 ثانیه دوباره وصل نکنید، زیرا این امکان را برای تنظیم مجدد کاملتر فراهم می کند.

کابل برق کنسول خود را جدا کرده و دوباره وصل کنید

  • کنسول خود را با فشار دادن دکمه Xbox  در جلوی کنسول برای حدود 10 ثانیه خاموش کنید تا کاملاً خاموش شود.
  • کابل برق کنسول را جدا کنید. 10 ثانیه صبر کنید.
  • کابل برق کنسول را دوباره به برق وصل کنید.
  • دکمه Xbox  را روی کنسول خود فشار دهید تا آن را روشن کنید.

می‌توانید مجدداً راه‌اندازی کنید، یک چرخه کامل برق را انجام دهید یا کنسول Xbox خود را به طور فیزیکی قطع کنید تا آن را به طور کامل راه‌اندازی کنید و بسیاری از مشکلات رایج را برطرف کنید. این فرآیند هیچ یک از بازی ها یا داده های شما را پاک نمی کند.

مقالات مرتبط:

آموزش پاکسازی کش ایکس باکس سونی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *