نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

8 راه تعمیر روشن نشدن PS4

تعمیر روشن نشدن PS4 . هیچ کس از خرابی دستگاه لذت نمی برد. و دلایل پشت این نقص‌ها می‌تواند به ساعت‌هایی که صرف سرهم‌کردن دستگاه شما می‌شود، یا حتی صدها تومان صرف تلاش برای بازگرداندن آن به جایی که باید باشد، تبدیل شود. اگر PS4 شما روشن نمی شود، در اینجا چیزی است که باید بدانید تا آن را دوباره راه اندازی کنید و یا حداقل بفهمید مشکل از کجاست.

تعمیر روشن نشدن PS4

علت روشن نشدن PS4

دلیل روشن نشدن PS4 می تواند یکی از چندین مشکل باشد. به عنوان مثال، ممکن است مشکل از هارد دیسک، نرم افزار یا منبع تغذیه دستگاه شما باشد.

بسته به مشکل، ممکن است نیاز به تعویض هارد دیسک داشته باشید – یا ممکن است به سادگی استفاده از یک منبع تغذیه متفاوت باشد. به همین دلیل مهم است که قبل از مراجعه به متخصصان عیب یابی کنید و احتمالاً پول خرج کنید تا بفهمید چه چیزی اشتباه است. برای کمک به اینکه بفهمید در دستگاه شما چه اتفاقی می افتد، در اینجا هشت نکته عیب یابی وجود دارد که باید امتحان کنید.

جدا کردن کابل برق

قطع کردن کابل برق برای حداقل 30 ثانیه و سپس وصل مجدد آن می تواند با عمل به عنوان راه اندازی مجدد سریع به حل مشکلات کمک کند. کابل برق در پشت PS4 شما وصل می شود، یا در صورت تمایل می توانید آن را در انتهای دیگر، در پریز، جدا کنید.

یک چرخه قدرت در تعمیر روشن نشدن PS4

Power cycling نسخه قوی‌تری برای جدا کردن کابل برق است و می‌تواند به شما در رفع مشکلات کوچک در روشن شدن PS4 کمک کند.

  1. دکمه روشن/خاموش را نگه دارید تا چشمک زدن چراغ پاور متوقف شود.
  2. کابل برق را بردارید و دستگاه را حداقل 20 دقیقه به حال خود رها کنید.
  3. سیستم خود را دوباره وصل کنید.

تعویض سیم برق

اگر هنوز در روشن کردن PS4 خود مشکل دارید، ممکن است مشکل از کابل برق شما باشد. تعویض آن می تواند به شما کمک کند بفهمید که آیا این چیزی است که مانع روشن شدن دستگاه شما شده است یا اینکه مشکل در جای دیگری است.

امتحان یک پریز برق یا پریز دیگر

اگر کابل برق شما مشکلی ندارد، ممکن است مشکلات دیگری در ارتباط با برق داشته باشید. بنابراین امتحان یک پریز دیگر یا استفاده از یک نوار برق متفاوت می تواند کمک کننده باشد.

همچنین می‌توانید دستگاه‌های دیگر را به آن منابع برق وصل کنید تا بررسی کنید که آیا کار می‌کنند یا خیر. اگر پریز جایگزینی برای استفاده ندارید، و یکی که از آن استفاده می‌کنید دارای دکمه تنظیم مجدد است، می‌توانید برای عیب‌یابی آن دکمه را فشار دهید.

وارد کردن دیسک بازی در تعمیر روشن نشدن PS4

PS4 شما ممکن است مانند همیشه شروع به کار کند، اگر بتواند دیسک بازی را تشخیص داده و در زمانی که می خواهید آن را وارد کنید، بکشد. اگر کار نکرد، ممکن است مشکل شما در هارد دیسک یا فایل های سیستم شما باشد.

بوت کردن در حالت امن

حالت ایمن یک حالت تشخیصی اولیه برای دستگاه شما است که در آن بدون همه درایورها و نرم افزارهای آن راه اندازی می شود. برای راه‌اندازی PS4 در حالت ایمن، دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا خاموش شود. سپس دکمه پاور را دوباره نگه دارید تا دو بوق بشنوید.

تمیز کردن PS4

اگر دستگاه شما دارای کثیفی یا کثیفی روی آن یا داخل آن است، ممکن است از عملکرد صحیح آن جلوگیری کند. بنابراین تمیز کردن PS4 می تواند یک ابزار عیب یابی مفید باشد.

می‌توانید از یک پارچه میکروفیبر، هوای فشرده و یک سواب پنبه‌ای برای پاک کردن کثیفی استفاده کنید – و ممکن است بخواهید از پیچ گوشتی برای رفع آلودگی داخلی استفاده کنید.

برداشتن هارد دیسک در تعمیر روشن نشدن PS4

برداشتن هارد دیسک و سپس تلاش برای روشن کردن PS4 می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید مشکل درایو شماست یا خیر.

برای جدا کردن هارد دیسک، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شما خاموش است و سپس به قسمتی که چراغ LED در بالای PS4 شما ظاهر می شود فشار دهید و به سمت چپ دستگاه بکشید تا پوشش پلاستیکی آن جدا شود.

سپس، از پیچ گوشتی سر فیلیپس برای جدا کردن پیچی که با نمادهای دکمه پلی استیشن مشخص شده است استفاده کنید – این پیچ در گوشه سمت چپ جلوی دستگاه قرار دارد.

در نهایت، از برآمدگی دسته مانند فلزی در جلوی ناحیه در معرض دید دستگاه خود استفاده کنید تا هارد دیسک را از PS4 خود بیرون بیاورید.

پس از حذف، سعی کنید دستگاه را به طور معمول یا در حالت ایمن روشن کنید. اگر مشکل در هارد دیسک شما است، باید طبق معمول روشن شود. در این صورت، باید هارد دیسک را با یک هارد جدید جایگزین کنید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر عدم اتصال Wi-Fi در PS4

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *