نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

8 راه برای رفع خرابی PS5

رفع خرابی PS5/ اگر PS5 شما مدام خراب می شود، به این معنی است که شما با خطاهای سخت افزاری یا سیستمی مواجه هستید. بررسی علل آن می تواند شما را مستقیماً به سمت راه حل ها هدایت کند. در اصل، شرایطی که باعث از کار افتادن و هنگی PS5 شما می شود به راحتی قابل شناسایی است. ممکن است با خطاهای حالت استراحت، کنسول گرمای بیش از حد، پیوند دستگاه HDMI اشتباه، یا نرم افزار سیستم قدیمی مواجه شده باشید. از طرف دیگر، ممکن است یک مشکل تصادفی سخت افزاری یا یک اشکال تصادفی در یکی از بازی های شما وجود داشته باشد.

چگونه خرابی مداوم PS5 را برطرف کنیم؟

این طبیعی است که هر سخت افزاری هر از چند گاهی از کار بیفتد. با این حال، اگر PS5 شما مدام خراب می شود، ممکن است بخواهید راه حل های ما را بررسی کنید.

ما یک سری راه حل ها را به شیوه ای منطقی دنبال خواهیم کرد. می توانید آنها را یکی یکی امتحان کنید تا زمانی که موردی را که کار می کند پیدا کنید.

با این حال، قبل از حرکت به جلو، لطفاً پلی استیشن 5 خود را مجدداً راه اندازی کنید تا اشکالات برق تصادفی را پاک کنید. علاوه بر این، سیم برق خود را برای علائم آسیب بررسی کنید.

حالت استراحت را خاموش کنید

ویژگی حالت استراحت به شما امکان می دهد با صرفه جویی در مصرف برق، بازی ها و به روز رسانی ها را دانلود و نصب کنید. به همین ترتیب، به شما امکان می‌دهد بازی‌ها را از برنامه PlayStation Remote دانلود کنید و به کنسول اجازه دهید فرآیند را از راه دور شروع کند.

علاوه بر این، هر زمان که بازی‌ها را در حالت استراحت دانلود می‌کنید، سرعت اینترنت بیشتر از حد معمول است. علاوه بر این، کنترلر PS5 و سایر لوازم جانبی شما را نیز شارژ می کند. این کار را با صرفه جویی در مصرف برق انجام می دهد.

این ویژگی تاکنون ناپایدار بوده است. برای شروع، گاهی اوقات ممکن است نتوانید به درستی از حالت استراحت خارج شوید، به این معنی که کنسول در یک حلقه گیر می کند. به عبارت دیگر، اگر کنسول را برای چند دقیقه بیکار کنید (مانند توقف بازی)، ممکن است به طور خودکار به حالت استراحت برود. خرابی همچنین ممکن است پس از بیدار کردن کنسول از ویژگی ذخیره انرژی رخ دهد.

بنابراین، تا زمانی که به‌روزرسانی سیستم باعث اطمینان بیشتر حالت استراحت شود، بهتر است آن را به طور کامل خاموش کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

به منوی تنظیمات در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی بروید

System را انتخاب کنید

رفع خرابی PS5

Power Saving را انتخاب کنید

تنظیم زمان تا ورود PS5 به حالت استراحت را انتخاب کنید.

رفع خرابی PS5

گزینه Don’t Put in Rest Mode را در منوی کشویی هم در حین پخش رسانه و هم در حین انجام بازی ها انتخاب کنید.

رفع خرابی PS5

به صفحه اصلی بازگردید

کنسول را دوباره راه اندازی کنید

غیرفعال کردن حالت استراحت راه حل فوری است، اما تنها در صورتی که آسیب اضافی به کنسول وارد نشود. با این حال، اگر همچنان با خطا مواجه هستید، به سمت اصلاحات بعدی بروید.

پلی استیشن 5 را به روز کنید

مرحله بعدی به روز رسانی پلی استیشن 5 است. کنسول باید این کار را به صورت خودکار انجام دهد، اما اگر اتصال شما پایدار نباشد، ممکن است به روز رسانی را از دست بدهد.

مراحل به‌روزرسانی دستی در اینجا آمده است:

به تنظیمات بروید

به سیستم بروید

رفع خرابی PS5

System Software را انتخاب کنید

به روز رسانی و تنظیمات نرم افزار سیستم را انتخاب کنید

Update System Software را انتخاب کنید

رفع خرابی PS5

اگر به‌روزرسانی موجود است، آن را انتخاب کنید

منتظر بمانید تا فرآیند به پایان برسد

پس از پایان فرآیند، کنسول به طور خودکار راه اندازی مجدد می شود. سپس، دوباره آن را تست کنید و ببینید آیا مشکل را برطرف می کند یا خیر.

بازسازی پایگاه داده PS5

مرحله بعدی بازسازی پایگاه داده است. ما می توانیم از طریق عیب یاب حالت ایمن این کار را انجام دهیم. این ویژگی داده های کنسول را برای رفع خطاها، فایل های معیوب بازی و خرابی هارد دیسک پاک می کند. اگر بازی های خاصی کنسول را خراب کنند، راه حل است.

در اینجا مراحل است:

  • کنسول را خاموش کنید
  • تمام کابل های آن را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید
  • در حالی که کابل ها خاموش هستند، دکمه پاور را به مدت 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. برای ایجاد یک هارد ریست، نیروی باقی مانده را تخلیه می کند.
  • کنسول را از برق بکشید
  • دکمه پاور را برای حدود هفت ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا صدای بوق دوم را بشنوید
  • کنترلر DualSense را وصل کنید
  • Rebuild Database را انتخاب کنید

رفع خرابی PS5

این روند ممکن است کمی طول بکشد. پس از آن، کنسول به طور خودکار راه اندازی مجدد خواهد شد. لطفاً در این زمان دوباره کنسول را امتحان کنید.

بازی Faulty را دوباره نصب کنید

شاید یک بازی مجرم یا چند عنوان باشد که بازی را همیشه خراب می کند. برای مثال، اگر می‌توانید بازی‌های مختلفی را بدون مشکل بازی کنید، اما یکی از آن‌ها مدام خراب می‌شود، می‌توانید آن را دوباره نصب کنید.

در اینجا نحوه نصب مجدد یک بازی PS5 آمده است:

به تنظیمات بروید

Storage را انتخاب کنید

به بازی ها و برنامه ها بروید

بازی مورد نظر برای نصب مجدد را انتخاب کنید و Delete را بزنید

رفع خرابی PS5

به صفحه اصلی برگردید

به کتابخانه بازی بروید

بازی حذف شده را پیدا کنید و دوباره نصب کنید

چرا PS5 روشن نمی شود؟

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *