نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

6 مشکل رایج در تلویزیون سونی LED

راهکارهای رفع 6 مشکل رایج در تلویزیون سونی

6 مشکل رایج در تلویزیون سونی/ تلویزیون سونی‌های ال‌ای‌دی، صرف‌نظر از برندشان، مشکلات مشترکی دارند، به همین دلیل است که دانستن نحوه کار کردن با آنها مفید است. به این ترتیب، ممکن است بتوانید با اجتناب از بردن تلویزیون سونی خود به تعمیرگاه، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

6 مشکل رایج در تلویزیون سونی

 بدون عکس بر روی صفحه نمایش

ممکن است با یک تلویزیون سونی LED مواجه شوید که خالی می شود و به نظر می رسد هیچ چیز صفحه نمایش را بر نمی گرداند. حتی یک راه اندازی مجدد سریع هم چیزها را حل نمی کند.

اگر این اتفاق برای شما بیفتد، به احتمال زیاد منبع تغذیه تلویزیون سونی LED شما دارای یک قطعه آسیب دیده است.

 • اغلب، آسیب در منبع تغذیه ریشه در یک خازن آسیب دیده است، که معمولاً در هنگام نوسانات برق اتفاق می افتد. (به همین دلیل توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب از یک محافظ برق با تلویزیون سونی LED خود استفاده کنید!)
 • اکنون، اگر آسیب وارد شده است، بهتر است یک تکنسین ماهر به تلویزیون سونی خود نگاه کنید. به احتمال زیاد خازن آسیب دیده ای دارد که اغلب پف کرده یا نشتی به نظر می رسد.
 • تعویض سریع خازن می تواند تلویزیون سونی شما را به حالت اولیه بازگرداند.

خطوط افقی در هنگام راه اندازی ظاهر می شوند

مشکل ظاهر شدن خطوط روی صفحه نمایش معمولاً با ست تاپ باکس ها مرتبط است. این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد که بسیاری از ست‌تاپ‌باکس‌ها تنها می‌توانند سیگنال ورودی کم را تولید کنند، در حالی که تلویزیون سونی‌های LED برای نمایش صحیح به سیگنال ورودی بالا نیاز دارند. بهترین راه حل برای این کار این است که به ستاپ باکس HD بروید.

 تلویزیون سونی ال ای دی صدا ندارد

مشکلات صدا یکی دیگر از مشکلات رایج بسیاری از تلویزیون سونی های LED است. با وجود خاموش نبودن تلویزیون سونی، تلویزیون سونی هیچ صدایی تولید نمی کند.

راه های مختلفی برای تشخیص این موضوع وجود دارد.

 • اگر در حال تماشای ویدیو از درگاه USB هستید، ممکن است بخواهید منابع دیگری را امتحان کنید. اگر صدا در تلویزیون سونی یا پلتفرم‌های پخش جریانی دیگر کار می‌کند، کدک‌های تلویزیون سونی احتمالاً زبان صوتی یا رمزگذاری ویدیو را نمی‌شناسند. در این صورت، باید فایل ویدیویی را به فرمت سازگار با تلویزیون سونی خود تبدیل کنید.
 • کار دیگری که باید انجام دهید این است که تلویزیون سونی خود را ریست کنید. بسته به مدل تلویزیون سونی خود، تنظیم مجدد تلویزیون سونی شامل خاموش کردن آن و جدا کردن آن از برق و سپس راه اندازی مجدد آن پس از چند دقیقه است.
 • اگر پس از تنظیم مجدد تلویزیون سونی هنوز صدایی شنیده نمی شود، یک بلندگوی خارجی را به خروجی HDMI دستگاه های سازگار با eARC یا جک های خروجی صدا وصل کنید. اگر صدا از بلندگوها خارج شود، آسیب احتمالاً به بلندگوهای داخلی تلویزیون سونی متصل است.
 • اما، اگر صدا وجود نداشته باشد، مشکل در یکی از اجزای تقویت کننده تلویزیون سونی است. تلویزیون سونی های LED دارای تقویت کننده های داخلی در بلندگوهای خود هستند. تعمیر این مشکل نسبتاً ساده است، زیرا فقط مستلزم تعمیر و نگهداری متخصص متخصص برای تعویض تراشه IC صوتی آسیب دیده است.

 تلویزیون سونی ال ای دی به وای فای متصل نمی شود

اتصال Wi-Fi یکی دیگر از مشکلات رایج برای کاربران تلویزیون سونی هوشمند LED است. اما خیلی نگران نباشید، زیرا بسیاری از عواملی که در عدم اتصال نقش دارند به راحتی برطرف می شوند. برای کمک به تشخیص مشکل، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که مشکل کجاست. با تلویزیون سونی یا روتر وای فای؟

 • برای آزمایش اینکه آیا تلویزیون سونی یا روتر Wi-Fi مقصر است، باید بررسی کنید که آیا دستگاه های دیگر می توانند به شبکه شما متصل شوند یا خیر.
 • سرویسی مانند Netflix یا YouTube را در دستگاه دیگری پخش کنید.
 • اگر بتوانید استریم کنید، به این معنی است که به احتمال زیاد مشکل از تلویزیون سونی است.

اما قبل از رد کردن خطای تلویزیون سونی، بررسی کنید که چند دستگاه به روتر شما متصل است.

 • سعی کنید یک دستگاه را جدا کنید و ببینید آیا تلویزیون سونی LED شما به روتر متصل است یا خیر.
 • روتر معمولی Wi-Fi خانگی محدودیتی برای تعداد دستگاه هایی دارد که می توانند به آن متصل شوند.
 • اگر تلویزیون سونی شما می تواند پس از برداشتن دستگاه متصل شود، به این معنی است که روتر شما به حد مجاز خود رسیده است.

اما اگر هنوز قادر به اتصال نیستید، مراحل بیشتری وجود دارد که می توانید انجام دهید. سعی کنید تلویزیون سونی و روتر خود را با جدا کردن آنها از منبع برق و دوشاخه مجدد راه اندازی کنید و بعد از یک دقیقه روشن کنید.

اگر تلویزیون سونی همچنان به روتر متصل نیست، باید دستگاه‌های دیگری را که ممکن است روی همان پهنای باند استفاده می‌کنند، بررسی کنید. مانیتورهای کودک و اجاق‌های مایکروویو نیز پهنای باند 2.4 گیگاهرتزی را که برای Wi-Fi استفاده می‌شود، اشغال می‌کنند.

اگر روتر شما از پهنای باند دوگانه پشتیبانی می کند، تلویزیون سونی خود را به پهنای باند وسیع تر 5 گیگاهرتز وصل کنید تا پهنای باند 2.4 گیگاهرتز را کاهش دهید. اگر همچنان مشکل دارید، ممکن است مشکل از فاصله بین تلویزیون سونی و روتر باشد.

 • می توانید سعی کنید تلویزیون سونی خود را به روتر نزدیک کنید.
 • اما، اگر غیرممکن است، می توانید از کابل اترنت برای اتصال پایدارتر استفاده کنید.
 • اگر مسیریابی کابل اترنت سخت باشد، می توانید برای بهبود سیگنال روتر خود، یک توسعه دهنده یا تکرار کننده وای فای تهیه کنید.

 تصویر روی صفحه نمایش کشیده یا مخدوش شده است

ممکن است متوجه شوید که تصویر روی تلویزیون سونی LED شما درست به نظر نمی رسد. ممکن است کشیده، بریده شده یا له شده به نظر برسد. اگر اینطور باشد، به احتمال زیاد تلویزیون سونی LED شما تنظیمات تصویر اشتباهی دارد.

 • احتمالاً از تنظیمات تصویر اشتباهی برای رسانه استفاده می کنید یا به طور تصادفی تنظیمات را تغییر می دهید. یا در برخی موارد، تلویزیون سونی قاب را بریده است تا مناسب باشد.
 • می‌توانید با نگاه کردن به گزینه‌های مربوط به Zoom، Stretch و یا Resolution (مانند 16:9 یا 4:3) این مشکل را برطرف کنید. سپس باید این تنظیمات را انجام دهید تا کادربندی درست باشد.

 اثر Soap Opera

جلوه Soap Opera به حرکت غیرطبیعی صفحه نمایش اشاره می کند، که اثر تلاش تلویزیون سونی برای رندر 60 یا بیشتر فریم در ثانیه زمانی است که ویدیو برای آن رندر نمی شود.

برای اینکه ایده ای به شما بدهیم، فیلم ها با سرعت 24 فریم در ثانیه رندر می شوند، در حالی که پخش های تلویزیون سونی با سرعت 30 فریم در ثانیه رندر می شوند. تلویزیون سونی ها دارای نرخ تازه سازی هستند که تا 120 هرتز می رسد و می توانند تا 120 فریم در ثانیه نمایش دهند. همچنین دارای پردازش تصویر است که حرکت را صاف می کند.

این ویژگی‌ها کمک می‌کنند ویدیوهای 24 یا 30 فریم بر ثانیه به آرامی روی صفحه نمایش داده شوند، اما به نقطه‌ای می‌رسند که خیلی صاف و غیرطبیعی هستند، از این رو جلوه Soap Opera جلوه می‌کند. این ویژگی برای تماشای ورزش یا بازی های ویدیویی مفید است، اما فیلم ها و برنامه های تلویزیون سونیی به نظر نمی رسد.

این مشکل را می توان به راحتی با خاموش کردن صاف کردن برطرف کرد. هنگامی که به حالت تئاتر یا سینما بروید، بسیاری از تلویزیون سونی ها به طور خودکار عملکرد صاف کردن را غیرفعال می کنند، بنابراین می توانید فقط به دنبال گزینه تصویر باشید.

شاید این را دوست داشته باشید: تعمیر خرابی سنسور IR تلویزیون سونی

نمایندگی سونی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *