نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فلت تلویزیون سونی

علت خرابی فلت تلویزیون سونی

در میان خدمات و سرویس‌های متعدد مربوط به تعمیر تلویزیون‌ سونی، خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض ال ای دی و ال سی دی جزو گران‌قیمت‌ترین‌ها هستند. پس از این دو سرویس، تعمیرات مرتبط با تعویض فلت تلویزیون سونی به دلیل نیاز به استفاده از دستگاه‌ها و قطعات خاص جزو خدمات گرانقیمت تلویزیون به شمار می‌آیند.

عمده‌ترین علت خرابی فلت‌ها آبخوردگی آنهاست. البته علل دیگری نیز سبب بروز اشکال در این بخش می‌شوند که در بخش‌های آتی به آنها خواهیم پرداخت. در صورت بروز اشکال در این بخش از دستگاه می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر فلت تلویزیون را با حضور در نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی و یا به صورت سرویس در محل تلویزیون دریافت نمایید.

آبخوردگی تلویزیون سونی:

یکی از دلایل خرابی فلت تلویزیون سونی و البته سایر برندهای تلویزیون، آبخوردگی این بخش از دستگاه است. با ورود مایعات به این بخش از دستگاه (که در نقش یک ماده رسانا ظاهر می شوند) پین های فلت های های انتقال دهندۀ اطلاعات تصویر، که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند، دچار اتصالی می‌شوند و عملکرد این بخش را دچار اختلال می‌سازند.

در صورتی که خرابی پیش آمده در فلت های تلویزیون به همین میزان باقی بماند، تعمیر آن با ترمیم برد آدرس و فلت های آبخورده امکان‌پذیر خواهد بود. در غیراینصورت، یعنی در صورتی که خرابی پیش آمده به بخش‌های دیگر سرایت کرده باشد و منجر به خرابی خود فلت های، خطوط ارتباطی فلت های و آی سی پردازنده شود، تعمیر فلت های تلویزیون سونی دیگر امکان‌پذیر نیست و تنها راه باقی مانده تعویض فلت های پنل تلویزیون LED و LCD سونی است.

استهلاک تلویزیون سونی:

مورد دیگری که سبب خرابی فلت تلویزیون سونی می‌گردد، استهلاک خود تلویزیون است. این استهلاک عمدتاً به دلیل افزایش دمای تلویزیون و گرم شدن بیش از حد آن در درازمدت اتفاق می‌افتد. در این حالت -که عمدتاً در تلویزیون های ال سی دی مشاهده می‌شود- ارتباط و اتصال فلت با پنل دستگاه -که بصورت خطوط میکرو میلی‌متری است- قطع می‌گردد.

در صورتی که تلویزیون دچار این اشکال شود معمولاً خطوطی عمودی بر روی تصویر تلویزیون مشاهده می‌شود. همین مسئله موجب شده تا طراحان تلویزیون برد آدرس و فلت های پنل تلویزیون را جابجا سازند و آنها را از بالای دستگاه به پایین منتقل کنند.

تعمیر فلت تلویزیون سونی

در برخی از تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی از فلت هایی استفاده شده است که در میان تعمیرکاران با عنوان فلت های کناری پنل یا فلت های گوشواره‌ای شناخته می‌شوند. وظیفه این فلت ها پردازش اطلاعات افقی تصویر است. اگر چه فلت های گوشواره‌ای کمتر دچار خرابی و اشکال می‌شوند، اما به دلیل قرار گرفتن این فلت‌ها در اطراف پنل، امکان آسیب و بروز خرابی در آنها بالاست.

به طور کلی در صورت خرابی فلت تلویزیون سونی، اشکالاتی مانند دوتایی شدن تصویر، بهم ریختگی رنگها، ایجاد خطوط افقی و در نهایت سیاه شدن بخشی از تصویر به صورت افقی در تلویزیون مشاهده می‌شود.

تعویض فلت تلویزیون سونی

عمده خرابی تلویزیون های نسل جدید به رابط فلت COF آنها مربوط است که با استفاده از دستگاه تعمیر صفحه نمایش تلویزیون یا همان بندینگ ماشین – Bonding Machine- این خرابی به صورت کامل بر طرف می‌شود و ایراد پیش آمده در فلت تلویزیون مرتفع می‌گردد.

باید توجه داشت که اگر خطوط ارتباطی موجود بر روی فلت‌ها، که به صورت خطوط گرافیکی است، در اثر عبور جریان زیاد از بین برود، در این شرایط تنها راه ممکن جهت رفع اشکالات پیش آمده تعویض فلت تلویزیون است. (بد نیست بدانید که این شکل از خرابی عمدتاً در اثر اتصالی ناشی از ورود مایعات اتفاق می‌افتد). در این شرایط جهت تعویض فلت معیوب تلویزیون، ابتدا فلت معیوب، توسط دستگاه خارج می‌شود و سپش فلت جدید با استفاده از چسب های خاص و با تنظیمات میکرو میلی‌متری در جای خود قرار داده می‌شود.

در صورت اقدام به تعویض و تعمیر فلت تلویزیون سونی توجه داشته باشید که هر فلت –بسته به کارخانه سازنده‌اش- روش نصب مخصوص به خود را دارد. از این رو اکیداً توصیه می‌شود در صورت تعویض فلت تلویزیون، صرفاً از همان دستورالعملی استفاده کنید که از سوی کارخانه سازنده پیشنهاد شده است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *