نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

7 خرابی پروژکتور سونی

راهکارهای رفع خرابی پروژکتور سونی

ما می‌توانیم پروژکتور سونی شما را با عملکرد کامل خود بازسازی کنیم و آن را به مشخصات کارخانه بازگردانیم. بر اساس تجربه ما، پروژکتور سونی هایی که به شدت مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است از مشکلات برق، مشکلات خنک کننده و تغییر رنگ تصویر رنج ببرند. این که آیا واحد به فیلترهای پلاریزه، آینه، فن یا لامپ جدید نیاز دارد، ما می توانیم کمک کنیم. ما فقط خدمات پروژکتور سونی های رده متوسط ​​و رده بالا را توصیه می کنیم که ارزش جایگزینی آنها بیش از 10 میلیون است. ما به خصوص تعمیر پروژکتور سونی با لومن بالا را توصیه می کنیم، زیرا این واحدها برای تعویض بسیار گران هستند و برای دوام ساخته شده اند.

تصویر پروژکتور سونی تغییر رنگ

تغییر رنگ تصویر پروژکتور سونی یکی از رایج ترین مشکلات است که با تعویض لامپ پروژکتور سونی حل نمی شود. اگر پروژکتور سونی شما رنگ زرد، قرمز، بنفش یا آبی را در تمام یا بخشی از تصویر شما نشان می دهد، باید به صورت حرفه ای سرویس شود. یک تصویر تغییر رنگ به این معنی است که مشکلی در چرخه رنگ (پروژکتور سونی های DLP) یا صفحات پلاریزه کننده (پروژکتور سونی های LCD) وجود دارد. اگر در پروژکتور سونی های ال سی دی زود تشخیص داده شود، این تعمیر فقط به تمیز کردن، کار، و کالیبراسیون مجدد ماژول رنگ نیاز دارد. اگر بیش از حد صبر کنید، این تعمیر شامل تعویض صفحات پلاریزه یا مجموعه منشور است که می تواند بسیار گران باشد.

گرد و غبار، لکه ها و نقاط تاریک روی تصویر پروژکتور سونی

پروژکتور سونیها نیاز به تمیز کردن و نگهداری دارند. عدم انجام این کار به صورت سالانه یا نیمه سالانه می تواند منجر به ایجاد گرد و غبار در بخش نوری شود که به صورت نقطه یا لکه روی تصویر پروژکتور سونی شما نشان داده می شود. اگر نقاط رنگی یا رنگی هستند، به این معنی است که گرد و غبار روی ماژول رنگ نشسته است، به این معنی که صفحات پلاریزه باید تمیز شوند (پروژکتور سونی ال سی دی) یا چرخه رنگ باید تمیز شود (پروژکتور سونی dlp). در موارد کمتر رایج، این ممکن است نتیجه یک تراشه dlp آسیب دیده (از افتادن یا در غیر این صورت) یا یک بخش آسیب دیده در مجموعه منشور یا بلوک نوری باشد.

خرابی پروژکتور سونی

پروژکتور سونی روشن نمی شود

اگر پروژکتور سونی شما به طور غیرمنتظره ای خاموش شود یا روشن نشود، ممکن است مشکلی در منبع تغذیه، بالاست، نرم افزار یا سیستم خنک کننده وجود داشته باشد. در برخی موارد، ممکن است به بردهای مدار داخلی آسیب وارد شود. این تعمیر شامل شناسایی دقیق علت مشکل، همراه با تمیز کردن کامل کانال های خنک کننده سخت است. این یک تعمیر قابل سرویس توسط کاربر نیست.

پروژکتور سونی دارای نور چشمک زن است

یک چراغ وضعیت سبز یا قرمز که دائماً چشمک می زند ممکن است یکی از چند پیام سیستم را نشان دهد. بسته به نوع و مدل پروژکتور سونی، چراغ وضعیت چشمک زن ممکن است به این معنی باشد که زمان تعویض لامپ فرا رسیده است، پروژکتور سونی بیش از حد گرم شده است یا باید تمیز شود. اگر چراغ وضعیت با مشکلات روشن شدن همراه باشد، ممکن است نشان دهنده مشکلات مهم تری مانند خرابی برد اصلی، خرابی بالاست یا نیاز به فن های جایگزین باشد.

بخشی از تصویر پروژکتور سونی سیاه یا گم شده است

اگر پروژکتور سونی DLP دارید، شکستگی تراشه DLP دلیل احتمالی آن است و نیاز به تعویض دارد. در همه پروژکتور سونیها، این می تواند نتیجه آسیب به مجموعه منشور یا بلوک نوری باشد.

تصویر پروژکتور سونی کسل کننده یا کم نور است

مقصر احتمالی یک پروژکتور سونی کم نور، لامپ است. ساعات بالای لامپ نیاز به تعویض لامپ های دستگاه دارد. در حالی که تعویض لامپ می تواند توسط کاربر نهایی انجام شود، مهم است که بدانیم لامپ معمولاً یکی از آخرین مواردی است که باید تعویض شود. توصیه می کنیم لامپ ها را پس از 3000 ساعت استفاده تعویض کنید، که برای اکثر کاربران پروژکتور سونیهای تفریحی بسیار خارج از محدوده استفاده سالانه است. اغلب اوقات، از مشتریانی که چند صد دلار برای تعویض لامپ‌هایشان هزینه کرده‌اند، تماس می‌گیریم، اما متوجه می‌شویم که لامپ دلیل تغییر رنگ، روشن شدن مشکلات یا چشمک زدن چراغ‌های وضعیت آنها نبوده است. برخی از پروژکتور سونیها از بیش از یک لامپ استفاده می کنند، مانند Sanyo PLC-Xf46 که از 4 لامپ استفاده می کند.

لامپ های باکیفیت می توانند بسیار گران باشند و توصیه می کنیم فقط در صورت نیاز، لامپ ها را تعویض کنید. فقط به این دلیل که یک وب سایت ادعا می کند که “لامپ های OEM” را می فروشد، به این معنی نیست که آن لامپ ها با کیفیت اصلی هستند. این لامپ‌های OEM باعث نوسانات برق می‌شوند که منجر به قطع منبع تغذیه، خرابی بالاست یا حتی خرابی برد اصلی می‌شود.

هیچ ورودی توسط پروژکتور سونی شناسایی نمی شود

مشکل می تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. سعی کنید به ورودی دیگری بروید، برای مثال، از لپ‌تاپ خود برای وصل کردن پورت VGA یا HDMI استفاده کنید که قبلاً از آن استفاده نمی‌کردید. مطمئن شوید که پروژکتور سونی شما در حالت نمایش درست است. گاهی اوقات، شکسته شدن کنترل از راه دور یا دکمه های شکسته روی پروژکتور سونی مانع از تغییر ورودی صحیح شما می شود، بنابراین آنها را نیز تست کنید. اگر تأیید کرده اید که سخت افزار یا نرم افزار پروژکتور سونی دلیل مشکل ورودی شما است، احتمالاً برد رابط ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *