نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 نکته عکاسی با سرعت بالا

5 نکته عکاسی با سرعت بالا . اگر می‌خواهید کمی هیجان را به عکاسی خود اضافه کنید، عکاسی با سرعت بالا ممکن است همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. در این مقاله، 9 نکته برای گرفتن عکس های با سرعت بالا را مورد بحث قرار خواهیم داد. بنابراین اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد عکاسی با سرعت بالا هستید، به خواندن ادامه دهید!

5 نکته عکاسی با سرعت بالا

درک عکاسی با سرعت بالا

قبل از تیراندازی به حیوانات یا موتورسیکلت هایی که در حال حرکت سریع هستند، با اصول اولیه در خانه شروع کنید. تمرین را با پاشیدن اشیاء یا پاشیدن بادکنک شروع کنید. اینها بهترین راه ها برای درک عکاسی با سرعت بالا هستند.

برای شروع فقط به چند چیز نیاز دارید:

  • دوربین سونی DSLR
  • یک سه پایه (یا به دو دست بسیار پایدار نیاز دارید)
  • یک سوژه (این می تواند یک لیوان پر از آب یا یک بادکنک پر از رنگ باشد)
  • یک فلاش خارجی بی سیم (حداقل یک)
  • یک پس زمینه سیاه – این می تواند یک صفحه سیاه ساخته شده از مقوا یا هر چیزی باشد که نور را منعکس نمی کند.
  • اختیاری: ژل های رنگی، محرک صدا.

شما همچنین به چیزی نیاز دارید که عمل را ایجاد کند: یک سوزن برای بیرون زدن بالون یا میوه ها برای شیرجه زدن در آب. داشتن یک دوست کمک کننده می تواند برای جلسات عکاسی با سرعت بالا مفید باشد.

خبر خوب این است که هر دوربین سونی DSLR برای عکاسی با سرعت بالا مناسب است. شما دو گزینه اساسی برای گرفتن یک سوژه با حرکت سریع دارید. سرعت شاتر را کوتاه کنید یا از فلاشی استفاده کنید که فقط سوژه را به حداقل می رساند.

به خاطر داشته باشید که با افزایش سرعت شاتر باید نور کافی داشته باشید. همیشه به مثلث نوردهی فکر کنید. اگر یکی از متغیرها را تغییر دهید، باید بین دو متغیر دیگر تعادل برقرار کنید.

این نوع عکاسی با سرعت بالا به زمان نوردهی 1/20000 ثانیه نیاز دارد. اکثر دوربین سونی ها نمی توانند این شرایط را برآورده کنند. سرعت و جهت سوژه شما نیز بر تنظیمات تاثیر می گذارد. آن وقت چگونه باید شروع کرد؟

تمرین فرآیند

برای این نوع عکس‌ها، باید در یک اتاق تاریک با دیافراگم باریک و در حالت Bulb عکس بگیرید. شما نمی خواهید نور اضافی روی عکس شما تأثیر بگذارد. سوژه خود را در مقابل پس زمینه سیاه قرار دهید و دوربین سونی خود را قرار دهید.

فلاش خارجی خود را طوری تنظیم کنید که به سمت سوژه باشد. فلاش را از منظره یاب خود دور نگه دارید. دوربین سونی خود را در حالت دستی قرار دهید. به این ترتیب می توانید دیافراگم، ISO و سرعت شاتر را کنترل کنید. از کمترین ISO ممکن استفاده کنید. با 100 شروع کنید و فقط در صورتی آن را افزایش دهید که فلاش شما نور کافی را ارائه نمی کند.

شما می خواهید از دیافراگم کوچک برای بیشترین عمق میدان استفاده کنید. قدرت فلاش خارجی خود را روی کمترین مقدار تنظیم کنید. دلیل آن ساده است: هر چه فلاش شما برق کمتری مصرف کند، مدت زمان فلاش کمتر می شود.

این کلید عکاسی با سرعت بالا در داخل خانه است. هر چه قدرت کمتر باشد، بیشتر می توانید صحنه خود را فریز کنید. سرعت شاتر در اینجا حتی مهم نیست زیرا فلاش شما نوردهی می کند.

ابتدا بدون فلاش عکس بگیرید. شما باید یک تصویر کاملا سیاه دریافت کنید. اگر نه، ISO یا دیافراگم را تغییر دهید تا یک عکس سیاه بگیرید.

سپس فلاش های خود را روشن کنید و شروع به گرفتن چند عکس آزمایشی کنید. همچنان می توانید مدت زمان فلاش را تنظیم کنید. دوربین سونی خود را در حالت Burst Mode قرار دهید تا شانس بیشتری برای یک عکس خوب داشته باشید.

به یاد داشته باشید، برای عکاسی با سرعت بالا به کمی شانس نیاز دارید. مدتی طول می کشد تا اولین عکس عالی خود را بگیرید. به تلاش خود ادامه دهید تا زمانی که با تنظیمات در خانه احساس راحتی کنید و سپس آن را به سطح بعدی ببرید.

انتخاب لنز مناسب در 5 نکته عکاسی با سرعت بالا

استفاده از عکاسی با سرعت بالا در فضای باز به این معنی است که شما باید برای فعالیت های زیادی آماده شوید. یک رویداد ورزشی رایج ترین نمونه است. در بیشتر مواقع شما اجازه ندارید خیلی به سوژه های متحرک نزدیک شوید. به همین دلیل استفاده از لنز مناسب بسیار مهم است.

حتی از سفید کننده ها، می توان عکس های اکشن پر فریم گرفت. مفیدترین وسیله برای عکاسی ورزشی یک لنز بلندتر است. با زوم تله فوتو بین 70 تا 300 میلی متر، می توانید از روی صندلی خود کل میدان را پوشش دهید.

این به شما امکان می دهد از سوژه هایی که دورتر هستند عکس بگیرید. این همچنین به این معنی است که شما مجبور نخواهید بود برای جایگاهی در ردیف اول جوکی کنید. برای دریافت دیدگاه متفاوت، حتی ممکن است بخواهید روی یک چهارپایه کوچک در نزدیکی یک حصار بایستید.

شما اغلب مجاز به استفاده از فلاش نیستید زیرا می تواند توجه شرکت کنندگان را مختل کند. از آنجایی که از فلاش استفاده نمی کنید، به تنظیم مثلث نوردهی فکر کنید.

تنظیم سرعت شاتر برای جلوگیری از تاری

هنگام عکاسی از هر سناریوی اکشن بالا، باید سرعت شاتر را خیلی سریع تنظیم کنید. من بسیاری از عکس های ورزشی اکشن مورد علاقه ام را با سرعت 1/500 گرفتم. به اندازه کافی سریع است که ورزشکاری را که در حال دویدن در زمینی است، بدون اینکه هیچ گونه تاری حرکتی نشان دهد، منجمد کنید.

درک اینکه چگونه سرعت شاتر سریع بر نوردهی شما تأثیر می گذارد، ضروری است. از آنجایی که شاتر واقعی فقط برای مدت کوتاهی باز است، اجازه نمی دهد نور زیادی به سنسور برسد. ISO افزایش یافته به همراه دیافراگم بازتر مانند /f4 در صورت نیاز جبران می کند.

سرعت شاتر رعد و برق مانند 1/1000 این توانایی را به ما می دهد که زندگی را متوقف کنیم. شما در حال ثبت مواردی هستید که چشم انسان نمی تواند آنها را بگیرد. همه به لطف فناوری پیشرفته.

من از این تنظیم خاص برای نوع فعالیت‌های تپنده‌ای که در نمایش‌های هوایی یا ورزش‌های شدید می‌بینید استفاده می‌کنم. برای درک سرعت این کار، 1/1000 تیغه های چرخان یک پنکه اتاقی با قدرت صنعتی را منجمد می کند. همچنین یک جت F-22 را با زوم کردن آن با سرعت 500 مایل در ساعت متوقف می کند.

استفاده از DOF کم عمق برای سرعت شاتر بالاتر

اگر صفحات هر مجله ورزشی را ورق بزنید، متوجه می شوید که بازیکنان تیزبین هستند. اما هواداران از تمرکز خارج شده اند. دیافراگم باز نه تنها آن عمق میدان کم را ایجاد می کند. همچنین نور زیادی را وارد دوربین سونی می کند.

به این ترتیب، امکان مسدود کردن عمل وجود دارد. اگر در مورد ورزش یا عکاسی با سرعت بالا جدی هستید، لنزی که با f/2.8 باز می شود ارزش سرمایه گذاری را دارد. حتی ممکن است بشنوید که مردم از آنها به عنوان “لنزهای سریع” یاد می کنند. این سرعتی را توصیف می کند که در آن دیافراگم باز به نور اجازه ورود به دوربین سونی را می دهد.

لنز خود را روی بازترین دیافراگم ممکن تنظیم کنید. بسته به دنده خاص شما، احتمالاً بین f/2.8 و f/5.6 قرار دارد. این کار باعث می شود پس زمینه از تمرکز خارج شود و توجه کامل به بازیکنان جلب شود.

شما نمی‌خواهید ماشین‌ها یا خانه‌های دوردست از عمل منحرف شوند. علاوه بر ایجاد عمق میدان کم، یک دیافراگم باز نور زیادی را به داخل می‌دهد. این به ایجاد نوردهی مناسب حتی در مناطقی با نور ضعیف کمک می کند.

پیشنهاد مطالعه: سیر تا پیاز تمیز کردن سنسور دوربین عکاسی سونی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *