نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 نکات مهم SONY CAMERA

پنج مورد بسیار مهم در SONY CAMERA

در حالی که عکاسانی از برندهای دیگر به سونی روی می آورند، ما همچنین شاهد برخی مشکلات عمده در مورد دوربین های بدون آینه سونی بوده ایم. ما چیزهای زیادی در مورد (ستاره خوار) و گرم شدن بیش از حد شنیده ایم. اما ماکس یوریف بر پنج مشکلی تمرکز می کند که مردم اغلب آنها را ذکر نمی کنند، اما می توانند بسیار آزاردهنده باشند. او عمدتا بر مسائلی تمرکز می کند که بر فیلمبرداران تأثیر می گذارد اما دو مشکل اضافی را که عکاسان سونی ممکن است با آن روبرو شوند اضافه می کند.

  1. اجرا کارت رم با همان سرعت انجام نمی شود

اولین مشکلی که مکس به آن اشاره می کند این است که دو اسلات کارت در Sony a9 و a7R III سرعت یکسانی ندارند. اگر مشغول ضبط پشتیبان هستید، این بدان معناست که باید دوبار دیگر منتظر بمانید تا بافر پاک شود.

  1.  اندازه خام تک

سونی اندازه RAW متوسط ​​یا کوچک ارائه نمی دهد. بنابراین، اگر با دوربین با وضوح بالا عکاسی می کنید، مجبور می شوید بزرگترین فایل های RAW ممکن را بگیرید.

در مورد مشکلات فیلمبرداران، آنها بیشترین تأثیر را روی مکس می گذارند زیرا او خود فیلمبردار است. در اینجا مهمترین موضوعاتی است که وی در ویدیو درباره آنها صحبت می کند:

  1.  اطلاعات کلیپ

وقتی کلیپ های ویدئویی را ورق می زنید تا ببینید کدام را انتخاب کنید، یک نوع نماد قرقره فیلم به دست می آید که نشان نمی دهد کادر بندی آن چگونه بوده و عکس ها چگونه به نظر می رسند. همچنین طول کلیپ را نمی بینید. بنابراین، شما باید پخش هر ویدئو را شروع کنید تا بتوانید طول آن را ببینید، که آزاردهنده است و بخشی از وقت شما را هدر می دهد.

  1.  کمبود AF – SINGLE

قبلاً دیده بودیم که سونی کار فوق العاده ای با Eye AF انجام می دهد. با این حال، مکس اشاره می کند که دوربین های سونی ویژگی AF-Single را ارائه نمی دهند. باید AF-C را انتخاب کنید، منتظر بمانید تا دوربین در فوکوس قفل شود و سپس به فوکوس دستی بروید.

  1. کیفیت نمایش

وقتی در حالت ویدئو هستید و می خواهید به صورت دستی فوکوس کنید. وقتی در حالت فیلمبرداری هستید، خروجی ای که روی صفحه LCD می بینید کاملاً نرم است. به همین دلیل، تشخیص زمان تمرکز درست دشوار است. مکس می گوید این در مدل های جدید دوربین بهتر شده است، اما هنوز ایده آل نیست.

  1.  مانیتور خارجی

چهارمین مسئله ای که مکس به آن اشاره می کند استفاده از مانیتور خارجی هنگام عکاسی با کیفیت 4K است. دوربین های جدید سونی دارای صفحه نمایش LCD لمسی هستند که به شما امکان می دهد روی سوژه ضربه بزنید و دوربین هموار و دقیق روی آن تمرکز می کند. با این حال، هنگامی که با یک مانیتور خارجی 4K عکاسی می کنید، به محض ضربه زدن به دکمه Record، دیگر نمی توانید تصویر را در صفحه LCD دوربین مشاهده کنید.

  1. عنوان کلیپ

در نهایت، مکس به موضوعی اشاره می کند که چندان مهم نیست، اما همچنان می تواند آزاردهنده باشد. هر زمان که یک کارت SD جدید به دوربین وارد می کنید، شماره گذاری را بازنشانی می کند. بنابراین، به عنوان مثال، اگر از عروسی عکس بگیرید و از کارت های متعدد استفاده کنید، در نهایت چندین ویدئو با همین نام خواهید داشت که در زمان های مختلف فیلمبرداری شده اند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *