نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 راهکار مناسب رفع مشکلات حرارتی پروژکتور

رفع مشکلات حرارتی پروژکتور سونی

مشکلات حرارتی پروژکتور / از داغ شدن بیش از حد پروژکتور سونی خود جلوگیری کنید. مشکلات حرارتی پروژکتور سونی در هر نوع پروژکتور سونی رایج است. تقریباً همه پروژکتور سونیها با مشکل گرمای بیش از حد روبرو هستند. خواه لامپ پروژکتور سونی ال سی دی یا DLP شما استفاده می کند، مقدار زیادی گرما ایجاد می شود – نزدیک به 200 تا 300 درجه که نورپردازی روشن تر و واضح تر باشد، گرما بیشتر می شود. این نکات به پروژکتور سونی شما کمک می کند خنک بماند.

جریان هوا

جریان هوای بدون وقفه در خارج از پروژکتور سونی مهمترین چیزی است که هنگام نصب پروژکتور سونی خود باید در نظر بگیرید. باید فضای کافی در اطراف پروژکتور سونی وجود داشته باشد تا هوا بتواند آزادانه در گردش باشد. آن را روی هیچ سطح نرمی قرار ندهید و مطمئن شوید که هیچ چیز کناره ها را مسدود نمی کند.

هوای پاک نیز مهم است. اگر پروژکتور سونی شما یک اتاق بسیار گرد و غباری یا دود آلود است، خیلی سریعتر گرم می شود. دود سیگار قطعا باعث می شود پروژکتور سونی سریعتر گرم شود. اگر اتاق به شدت دود گرفته است، باید فیلترهای هوا را بیشتر چک کنید.

مشکلات حرارتی پروژکتور

قرارگیری مناسب

محل قرارگیری برای کارکردن فن ها و دریچه های هوا بسیار مهم است. دور نگه داشتن اطراف پروژکتور سونی از شلوغی به پروژکتور سونی کمک می کند تا خنک بماند و از هرگونه خاموش شدن برنامه ریزی نشده به دلیل تجمع گرما جلوگیری کند.

هنگام استفاده از پروژکتور سونی روی میز یا میز، مطمئن شوید که چیزی مانع دریچه‌ها نشده باشد. هنگامی که پروژکتور سونی در حال کار است هرگز آن را نپوشانید زیرا ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد آن نیز شود. گرمای پروژکتور سونی از زمانی که در داخل ایجاد می شود، جایی برای رفتن ندارد. اگر پروژکتور سونی را نصب می کنید فضای کافی بین سقف و پروژکتور سونی بگذارید تا جریان هوا داشته باشد.

نظافت اولیه

اکثر پروژکتور سونیها برای حذف گرما از پروژکتور سونی به فن های داخلی متکی هستند. این فن ها هوای خنک را در داخل پروژکتور سونی به گردش در می آورند. این فن ها برای خنک کردن پروژکتور سونی هوا را نیز جذب می کنند. برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل پروژکتور سونیها و تصفیه هوا نیز فیلترهای هوا در جلوی دریچه های گردش وجود دارد. با گذشت زمان این فیلترهای هوا کثیف می شوند. اگر آنها بیش از حد مسدود شوند، هوا نمی تواند گردش کند و پروژکتور سونی شروع به گرم شدن بیش از حد می کند. همیشه باید فیلترهای هوای خود را به طور منظم چک کنید. بسته به مدل شما، ممکن است به جای تمیز کردن، نیاز به تعویض کل فیلتر هوا داشته باشید. همچنین فن و اینکه آیا نیاز به تمیز کردن دارد را بررسی کنید. این کار معمولاً با هوای فشرده انجام می شود تا گرد و غبار از فن خارج شود.

دمای اتاق

اتاق کنترل آب و هوا بهترین محیط برای پروژکتور سونی شماست. یک اتاق با تهویه مطبوع از گرم شدن بیش از حد پروژکتور سونی جلوگیری می کند. تنظیم دما می تواند به خنک ماندن پروژکتور سونی کمک کند.

از کلید خاموش استفاده کنید

پروژکتور سونی شما به زمان نیاز دارد تا خنک شود. توصیه می شود پس از ارائه، پس از خنک شدن آن را خاموش کنید. همچنین باعث می شود لامپ پروژکتور سونی دوام بیشتری داشته باشد. گاهی اوقات کابل های اتصال اتصالات مناسب را فراهم نمی کنند و این می تواند باعث مشکلات گرمایی نیز شود. اگر متوجه شدید که کابل‌های شما داغ می‌شوند، آن‌ها را با کابل‌های با کیفیت‌تر تعویض کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *