نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

4 تنظیم برای بهبود سینما خانگی

4 تنظیم ساده برای بهبود سینما خانگی خانه

تکرار تجربه صدای سینمایی یا کنسرت در خانه پیگیری کلیه خریداران تجهیزات سینمای خانگی است، خصوصاً وقتی صحبت از جدیدترین بلندگوهای صدای فراگیر است. با پیشرفت تکنولوژی از Blu-ray به Dolby و DTS و اکنون Dolby Atmos و Auro 3D، مصرف کنندگان به طور فزاینده ای قادر به تولید یک تجربه در سطح سینما بدون پرداخت مبلغی قیمت بلیط فیلم هستند. همانند بسیاری از مولفه های پیشرفته، بلندگوهای صدای فراگیر و سیستم های صوتی لزوماً درمورد میزان هزینه شما نیستند. تنظیم و تنظیم صحیح تجهیزات می تواند کمک زیادی به افزایش کیفیت صدا کند. و این کلید است. تمایل به داشتن بزرگترین مارک ها و مجموعه تجهیزات مناسب تطبیق را از بین ببرید، چشمان خود را ببندید و در واقع به صدا گوش دهید.

بیایید 4 روش برای افزایش تجربه صوتی خود را بررسی کنیم:

سینما خانگی را در گوشه منزل قرار دهید

با سینما خانگی خود مانند یک کودک 4 ساله بد رفتار نکنید و آن را در گوشه ای قرار دهید. نت های باس توسط امواجی ایجاد می شوند که در بعضی از مناطق باس بیش از حد به اوج خود می رسند و همچنین نول هایی وجود دارد که صدا از بین می رود و شما نمی توانید صدای باس رعد و برق را احساس کنید. ابعاد اتاق این صداها را حکم می کند. تا زمانی که به دنبال بازسازی نیستید، ساده تر است که مکان های مختلف سینما خانگی را امتحان کنید.

مهم است که از کیفیت سینما خانگی صرف نظر نکنید. سینما خانگیهای مدرن مجهز به DSP می توانند زنگ های عمیق تر و عمیق تری تولید کنند، که به معنی تجربه صدای جذاب سینما است. اگر سینما خانگی ندارید، باید آن را تهیه کنید. سینما خانگی پایه و اساس هر سیستم صوتی فراگیر جدی است.

بلندگوهای صدای فراگیر به یک دلیل متحرک هستند

آیا بلندگوهای فراگیر موجود در سیستم 5.1 کاناله شما به آنجا جمع شده اند؟ بلندگوها را به دیواره های جانبی، در حالت ایده آل بالاتر از سطح گوش، در حدود دو فوت در نظر بگیرید. با این کار عمق صدا افزایش می یابد و گوش ها و ذهن احساس می کنند که واقعا محاصره شده اند.

برای اتاق های بزرگتر با تنظیم 7.1 کانال، همیشه می توانید یک جفت بلندگوی دیگر برای دیوار عقب تهیه کنید. تنظیمات گیرنده خود را نیز بررسی کنید. تغییر حالت به چهار ضلعی می تواند روشی م toثر برای رساندن صدای شفاف محیط به همه قسمت های اتاق باشد.

از فناوری موجود استفاده کنید

شما می گویید که عاشق موسیقی هستید و احساس (در سالن کنسرت) را می خواهید. با این حال، تنظیمات شما به معنای واقعی کلمه استریو است و دارای دو بلندگوی نزدیک به هم است. بسیاری از شنوندگان تنها صدای فراگیر واقعی را با آخرین فیلم پرفروش مرتبط می دانند. با این حال، ضبط موسیقی شایسته است همانطور که در نظر گرفته شده است، با صدای غنی که می تواند لایه های مختلف را کشف کند، شنیده شود.

پس چگونه آن صدا را دریافت می کنید؟ یک اقدام ساده می تواند این باشد که به گیرنده AV خود نگاه کنید و یکی از الگوریتم های رمزگشایی مانند Dolby ProLogic IIx، dts Neo: 6 یا Logic7 را انتخاب کنید. Logic7 برای دارندگان گیرنده های Harman / Kardon یا پیش پرده های Lexicon است.

الگوریتم هایی مانند Dolby ProLogic IIx می توانند استریو، Dolby Surround و سایر مواد منبع را بگیرند و آن را به صدای فراگیر 7.1 کانال بهبود دهند. دالبی و سایر فن آوری های پردازش می توانند صداهای پنهان محیطی را از ضبط ها بیرون بیاورند و می توانند با ارسال آنها به بلندگوهای کناری یا عقب خود، یک جلسه جلسه زنده را ایجاد کنند. اگرچه با هر ضبط کار نخواهد کرد، اما استفاده از فناوری پردازش موجود راهی آسان برای استفاده بیشتر از موسیقی شماست.

قطعه مرکزی خود را ارتقا دهید

برخی از سیستم های سینمای خانگی به سبک فرانکنشتاین تجزیه شده اند و فناوری های قدیمی با اجزای مدرن ترکیب شده اند. درست مثل هر محصول با فناوری مصرف کننده، بلندگوهای صدای فراگیر هر چند سال از نظر تولید مثل یک تجربه سینمایی به شدت بهبود می یابند. بلندگوی کانال مرکزی مدرن یک جز اصلی برای یک تجربه واقعی فراگیر است.

غفلت از بلندگوی کانال مرکزی می تواند تأثیر واقعی در گفتگو و کیفیت غزل داشته باشد. شما می خواهید با مطابقت اندازه و خروجی درایورها بین بلندگوهای چپ، مرکز و راست، میزان صدا را بین کانال مرکزی و بلندگوهای فراگیر مطابقت دهید. ساده ترین راه برای این کار استفاده از محصولات مشابه در قسمت جلو است. اگر به طور همگام کار نکنند، کل سیستم تعادل ندارد. و برای هرکسی که با ضامن (راست-چپ) در استریوی ماشین خود بازی کرده باشد، می دانید که گوش ها صدای نامتعادل را ارزیابی نمی کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *