نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

یخساز یخچال

یخساز یخچال چگونه کار می کند؟

اما قبل از اینکه درگیر مشکلات یخساز شوید ، بیایید نحوه کار یخساز را بررسی کنیم تا درک بهتری از اشتباهات و مشکلات داشته باشید. یخساز یخچال آب را از طریق یک خط کوچک تأمین آب که از یخچال به لوله آب (یا فیلتر آب) متصل است، دریافت می کند. لوله آبرسانی به دریچه آب در یخچال منتهی می شود که توسط ترموستات یخساز کنترل می شود. آب از طریق یک لوله پر کننده به داخل یخ ساز مکانیزه که شامل قالب یخ است فرستاده می شود اینجاست که آب یخ می زند.

هنگامی که آب یخ می زند ، ترموستات منبع آب را از طریق شیر برقی قطع می کند. سپس ، بخاری را روشن می کند تا مکعب ها کمی گرم شوند تا از قالب یخ آزاد شوند. سپس موتور یخساز کوچک روشن می شود که بازوی پرتاب یخ را بچرخاند. بازوی پرتاب شده یخ ها را از قالب خارج کرده و به داخل سطل یخساز می اندازد. در نتیجه ، شیر آب برای چند ثانیه روشن می شود تا قالب یخ دوباره پر شود و چرخه تکرار می شود. هنگامی که سطل یخساز از یخ پر می شود ، یخ سیم را بالا می برد و یخساز را خاموش می کند تا سطح یخ در سطل پایین بیاید.

چرا یخساز یخچال کار نمی کند

چرا یخساز یخچال کار نمی کند یکی از سوالاتی که شاید در تابستان بیشتر به دنبال پاسخی برای آن باشید چند عامل وجود دارد که باعث می شود یخساز یخچال کار نکند. اگر به نظر می رسد یخ ساز به اندازه کافی یخ درست نمی کند ، ممکن است فشار آب کم یا فیلتر آب معیوب باشد. وقتی یخساز یخ های کوچک، ابری یا توده ای ایجاد می کند، کثیف بودن فیلتر آب، فشار کم آب یا رسوبات معدنی زیاد در آب می تواند دلیل این موضوع باشد. در صورت وجود یک سطل یخ منجمد درون یخساز، یخچال باید عیب یابی و سرویس شود.

نحوه تعمیر یخساز یخچال که یخ درست نمی کند یا اصلاً کار نمی کند نیاز به تخصص دارد و برای اینکار لازم است دانش فنی در زمینه تعمیرات یخچال و فریزر داشته باشید. رایج ترین مشکل یخساز یخچال این است که یخ درست نمی کند. از دیگر مشکلات می توان به یخساز اشاره کرد که یخ زدگی را متوقف نمی کند یا یخ می زند.

برای عیب یابی یخساز یخچالی که یخ نمی سازد ابتدا لازم است مطمئن شوید که سیم بالای سینی یخ در موقعیت پایین قرار دارد. وقتی تمام شد، یخساز را خاموش می کند. خط تأمین آب زیر یا پشت یخچال را بررسی کنید. مطمئن شوید که پیچ خورده نیست و آب را تأمین می کند. مطمئن شوید که لوله کوچک پر کننده سینی یخ، یخ زده نیست. اگر چنین است ، لوله یخی را با سشوار ذوب کنید. در قالب یخ به دنبال یخ بگردید و مطمئن شوید موتوری که بازوی پرتاب یخ را چرخانده است کار می کند. دریچه شیر را که لوله تغذیه را به لوله آب متصل می کند بررسی کنید. شیر برقی را بررسی کنید.

چرا یخساز یخچال کار نمی کند و هیچ یخی درست نمی کند ؟

اگر مسیر آب مسدود شود یا شیر برقی کار نکند، یخساز یخ درست نمی کند. همچنین توجه داشته باشید که فشار آب خانه شما ممکن است به اندازه کافی نباشد. برای برطرف کردن این مشکل مطمئن شوید که سیم بالای سینی یخ در موقعیت پایین قرار دارد. وقتی در موقعیت بالایی قفل شود یخساز را خاموش می کند. اگر یخساز یخ درست نمی کند خط تأمین آب را بررسی کنید. اگر بازو را در حال حرکت می بینید و حدود 10 ثانیه صدای وزوز را می شنوید، دریچه آب نیاز به آب دارد که نمی تواند آن را تامین کند. این بدان معناست که شیر برقی احتمالاً خوب عمل می کند، اما منبع تغذیه آب دچار اختلال شده است.

مطمئن شوید که لوله آبرسانی در پشت یا زیر یخچال منقبض نشده است. برای اطمینان از عملکرد صحیح لوله مسی لازم است شیر خاموش کننده آب را در پشت یخچال یا زیر سینک ظرفشویی پیدا کنید ، آن را خاموش کنید ، لوله مسی را از پشت یخچال باز کنید ، لوله مسی را در یک سطل قرار دهید ، شیر را باز کنید و ببینید آیا آب خارج می شود یا خیر؟

شیر برقی را بررسی کنید. لوله آب به یک شیر برقی در پشت یا پایین یخچال متصل می شود و سپس به یخساز یخچال می رود. شیر برقی ممکن است معیوب باشد یا برق دریافت نکند. ابتدا یخچال را از برق بکشید. سپس می توانید صفحه رسوب داخل سلونوئید را برداشته و با آب شستشو دهید تا تمیز شود.

چرا یخساز یخچال خاموش نمی شود ؟

اگر یخ ساز یخچال خاموش نشود حتی وقتی سطل یخ پر است سیم را بلند کنید تا یخ ساز خاموش شود و سطل یخ را بردارید. در صورت لزوم با استفاده از یک پیچ گوشتی ، یخساز را برداشته ، آن را کاملاً تمیز کرده و دوباره نصب کنید.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، یخساز و شیر را تعویض کنید. اگر یخ ساز یخچال منجمد شده است، مراحل زیر را برای ذوب آن انجام دهید:

یخچال را از برق بکشید یا قطع کننده مدار تغذیه کننده آن را خاموش کنید. سطل یخ را از یخچال خارج کرده و هرگونه یخ سست را از یخساز خارج کنید.

شلنگ سفید که مانند لاستیک است و آب را به یخساز می رساند را پیدا کنید گیره کوچک فلزی را از محفظه ای که لوله پر کننده را نگه داشته است پایین بکشید. شیلنگ و مکانیزم اطراف آن را گرم کنید. اما بسیار مراقب باشید زیرا برق و آب می تواند خطر جدی شوک الکتریکی را ایجاد کند. همچنین مراقب باشید که قطعات پلاستیکی ذوب نشوند.

و اما اگر یخساز یخچال در حال تولید یخ است اما آن را به درستی خارج نمی کند ، مشکل از مجموعه موتور داخل آن است که باید توسط یک تعمیرکار یخچال بررسی و عیب یابی شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *