نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پنج گام برای بهبود دریافت ضعیف تلویزیون سونی

بهبود دریافت ضعیف تلویزیون. آیا نمی دانید که چگونه می توانید دریافت آنتن تلویزیون سونی خود را بهبود بخشید؟ ADS Digital اینجاست تا به شما کمک کند. ما می دانیم که هیچ چیز خسته کننده تر از نشستن برای تماشای تلویزیون سونی نیست، فقط متوجه می شویم که دریافت تلویزیون سونی ضعیفی دارید. اگر از پیکسل یا به طور کلی دریافت ضعیف تلویزیون سونی رنج می برید، می تواند به دلیل سیگنال ضعیف یا حتی بیش از حد تلویزیون سونی و همچنین موارد دیگر مانند تداخل و تجهیزات معیوب باشد. ما فهرستی از پنج نکته را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند دریافت تلویزیون سونی را بهبود ببخشید تا از از دست دادن منظم سیگنال و دریافت آن تصویر ثابت وحشتناک روی صفحه جلوگیری کنید.

بهبود دریافت ضعیف تلویزیون

بررسی سیم کشی در بهبود دریافت ضعیف تلویزیون

اغلب اوقات، دریافت ضعیف صرفاً نتیجه سیم‌کشی ضعیف یا قطع شده است. بررسی کابل های خود همیشه باید اولین گام در تعیین علت مشکل باشد. هر زمان که با سیگنال خود مشکلی داشتید، مطمئن شوید که همه کابل ها به طور ایمن وصل شده اند. می‌توانید کابل‌های تلویزیون سونی خود را به دیش ماهواره و پریز برق قطع و وصل کنید، زیرا بازنشانی سخت تجهیزات ممکن است مشکل شما را برطرف کند.

ارتقا Aerial

اکثر مردم فکر می کنند که خرید هر محصولی که با عنوان “هوایی” برچسب گذاری شده است به آنها کمک می کند تا دریافت تلویزیون سونی خود را بهبود بخشند. متاسفانه اینطور نیست. از زمان تصاحب آنالوگ، سیگنال های تلویزیون سونی عمدتاً به دو باند فرکانس تقسیم شده اند: کانال های VHF (فرکانس بسیار بالا) و کانال های UHF (فرکانس فوق العاده بالا). در بیشتر موارد، دریافت ضعیف تلویزیون سونی نتیجه مسائل مربوط به سازگاری فرکانس و مکان پخش است.

به منظور بهبود دریافت خود در آنتن تلویزیون سونی، آنتن شما باید قادر به دریافت فرکانس های دیجیتال با قدرت کافی باشد. در مناطق خاصی از بریتانیا، ممکن است برای دریافت فرکانس‌های دیجیتال زمینی به ارتقای هوایی باند پهن نیاز باشد. این به این دلیل است که مناطق خاصی دارای مالتی پلکس های دیجیتال هستند که روی یک UHF به طور گسترده تقسیم می شوند. آنتن‌های تلویزیون سونی قدیمی برای دریافت فرکانس‌های باریک‌تر طراحی شده‌اند که می‌تواند منجر به دریافت ضعیف شود.

اگر مشکوک هستید که این یک مشکل است، بررسی کنید که آیا با استفاده از Freeview Coverage Checker به ارتقای هوایی نیاز دارید یا خیر. همچنین می‌توانید مشکلات مربوط به فرستنده‌های گسترده‌تر را که بر منطقه شما تأثیر می‌گذارند، از طریق BBC در اینجا بررسی کنید.

نصب یک Pre-Amplifier در بهبود دریافت ضعیف تلویزیون

اگر به چندین تلویزیون سونی در خانه خود سیگنال می دهید و از یک آنتن استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که نصب یک تقسیم کننده سیگنال دریافت ضعیف تلویزیون سونی شما را بهبود می بخشد. سیگنالی که بدون تقسیم کننده مناسب تقسیم می شود ضعیف تر می شود و تمام دستگاه های تلویزیون سونی متصل به آنتن را تحت تأثیر قرار می دهد. استفاده از یک پیش تقویت کننده برای تقویت سیگنال و هدایت آن از طریق کابل کواکسن می تواند به بهبود دریافت تلویزیون سونی شما کمک کند. اگر این کار نکرد، ممکن است یک تقویت کننده توزیع برای تقویت سیگنال از سمت آنتن اسپلیتر مورد نیاز باشد.

خرید یک تقویت کننده سیگنال

خرید تقویت‌کننده‌های سیگنال تنها باید به‌عنوان آخرین راه‌حل مورد استفاده قرار گیرد، زیرا سیگنال‌های شما را مستعد تداخل می‌کنند، که می‌تواند منجر به مشکلات سیگنال مکرر در آینده شود. با این حال، اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که به طور کلی سیگنال ضعیفی دارد، خرید یک آمپلی‌فایر دکل کاملاً با نمایشگر ممکن است تنها چیزی باشد که به بهبود دریافت آنتن تلویزیون سونی شما کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که مدل های غربال نشده ممکن است بیش از ارزششان دردسر ایجاد کنند، بنابراین همیشه تجهیزات خود را از فروشندگان قابل اعتماد خریداری کنید.

تغییر تامین کننده در بهبود دریافت ضعیف تلویزیون

اگر تمام مراحل بالا را انجام داده اید و هنوز نمی دانید که چگونه دریافت تلویزیون سونی خود را بهبود ببخشید، ممکن است مجبور شوید تامین کننده خود را تغییر دهید. در برخی موارد، مهم نیست که تجهیزات شما چقدر خوب است یا سیستم خود را چگونه تنظیم کرده اید، اگر تامین کننده شما سیگنال تلویزیون سونیی خوبی به شما ارائه ندهد، نمی توانید کیفیت دریافت خود را بهبود ببخشید. در پایان روز، شما فقط می توانید آنچه را که ارائه دهنده شما قادر به ارائه آن است دریافت کنید.

اگر به قراردادی ملزم هستید که اجازه فسخ زودهنگام را نمی دهد، سعی کنید در مورد خود استدلال کنید. توضیح اینکه نمی‌توانید تمام مزایایی را که برای آن پرداخت می‌کنید دریافت کنید، معمولاً این کار را انجام می‌دهد.

قبل از اینکه دست به کار شوید و قرارداد دیگری را امضا کنید، حتما با یک متخصص مشورت کنید و از او توصیه کنید. اکثر شرکت‌های شایسته از مشاوره تلفنی به شما خوشحال خواهند شد.

پیشنهاد مطالعه: راهکار های رفع آبخوردگی تلویزیون سونی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *