نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو

آیا تاکنون به شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو فکر کرده‌اید؟ سیستم‌های صوتی خودرو به دلایل مختلفی ممکن است خراب شوند، در حالی که برخی از آنها باید تعمیر شوند، برخی دیگر ممکن است شما را ملزم به خرید یک واحد کاملاً جدید کنند. با رایج ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو آشنا شوید و بدانید که کدام یک نیاز به توجه فوری دارند. ضبط بهترین راه برای دریافت صداهای خوب، موسیقی با کیفیت و تجربه ای به یاد ماندنی است. با این حال، آنها همیشه در معرض آسیب هستند. بسته به میزان بدی آسیب، می توانید زمان آسان یا دشواری برای مقابله با آن داشته باشید. دانستن برخی از مشکلات رایج بسیار مهم است تا بتوانید قبل از اینکه دیر شود آنها را برطرف کنید. در اینجا برخی از رایج ترین مشکلات ضبط اتومبیل که باید بدانید آورده شده است.

شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو
شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو

استاتیک یکی از شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو

ناامیدی از قطع شدن آهنگ مورد علاقه شما توسط استاتیک را تصور کنید؟ این یکی از مشکلات رایج ضبط ماشین است. این مشکل می‌تواند ناشی از سیم‌کشی معیوب یا سوختن فیوزها باشد که باعث قطع برق بخش‌های خاصی در داخل سیستم صوتی می‌شود که از آن در برابر تداخل مانند نویز ناشی از بلندگوها محافظت می‌کند. این می تواند به قطعات تجهیزات مانند تقویت کننده ها، پخش کننده های سی دی (یا سایر دستگاه های موسیقی)، مدارهای کنترل صدا، پیش آمپلی فایرها و غیره آسیب برساند و باعث خرابی آنها شود.

ضبط خودرو به طور مکرر روشن و خاموش می شود

چگونه متوجه می شوید که رادیو ماشین شما بد است؟ اگر ضبط ماشین شما به طور مکرر روشن و خاموش می شود، ممکن است نشانه این باشد که سیستم اتصال زمین آمپر شما به درستی کار نمی کند. این می تواند منجر به قطع شدن تقویت کننده شود زیرا جریان کافی به منبع تغذیه آن وارد نمی شود. زمین های ضعیف همچنین باعث ایجاد جریان کمتری می شود که منجر به اعوجاج می شود. این به دلیل تقویت بیش از حد یا کم تقویتی است که بستگی به این دارد که هر یک از دکمه ها را برای هر کانال چقدر بالا می آورید.

تشخیص و تعمیر

هنگامی که صحبت از ضبط ماشین می شود، علائم مختلفی وجود دارد که باید مراقب آنها بود. یکی از رایج ترین آنها صدای ناله دینام است که به طور متناوب یا مداوم رخ می دهد. با این حال، شما همچنین می خواهید مراقب صداهای سیستم صوتی مانند صدا دادن و جیغ زدن باشید که می تواند نشان دهنده اتصال زمین شل باشد.

وقتی این اتفاق می افتد، از نقطه پایه خود غافل نشوید! سیم کشی باید با هر دو قسمت فلزی تماس محکمی داشته باشد تا به درستی کار کند – بنابراین، اگر پوشش رنگی با محل تماس آنها تداخل داشت، مطمئن شوید که پوشش رنگ کافی را پاک کنید تا تنها با یک سطح فلزی تمیز باقی بمانید. اما به یاد داشته باشید، حتی پس از رسیدگی به این مشکلات کوچکتر، باید به یک متخصص در خدمات بعدی خود اطلاع دهید زیرا ممکن است بعداً بدتر شوند.

وقتی ضبط روشن نمی شود

روشن نشدن بلندگو یکی از رایج ترین مشکلات ضبط خودرو است. برای صدای خوب به بلندگوهای خود متکی هستید. هنگامی که آنها کار نمی کنند، شما باید با مجموعه ای از مشکلات متفاوت از حجم کم دست و پنجه نرم کنید. این مشکل معمولاً ناشی از سوختن فیوز یا سیم کشی معیوب است. البته، یک فیوز سوخته مانع از رسیدن جریان به بلندگوها می شود و آنها بدون برق کار نمی کنند.

شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو
شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو

تشخیص شایع ترین مشکلات و علائم ضبط خودرو

ضبط ماشین من چه مشکلی دارد؟ اولین علامت واضحی که مشاهده می کنید این است که ضبط شما به معنای واقعی کلمه روشن نمی شود. اهمیتی نداره تو چکار میکنی. خوشبختانه، رفع مشکل ممکن است آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نباشد.

نحوه تعمیر ضبط  که روشن نمی شود

اگر با ضبطی خود مشکل دارید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که هر گونه خطا در سیم کشی را بررسی کنید. در مرحله بعد، تمام سیم‌هایی را که از داخل و خارج می‌شوند قبل از اتصال مجدد جدا کنید (فقط مطمئن شوید که نحوه سیم‌کشی دستگاه را می‌دانید). پس از این مرحله مطمئن شوید که روی جعبه فیوز هیچ اثری از آسیب یا بوی سوختگی تخته مدار وجود نداشته باشد. در صورت مشاهده چنین علائمی، باید یک واحد جدید خریداری کنید.

واحد ضبطی تازه نصب شده فاقد قدرت کافی است

هنگامی که یک واحد ضبط جدید را در ماشین خود نصب می کنید، و فوراً به درستی کار نمی کند، ممکن است لازم باشد منبع تغذیه دینام یا باتری خود را بررسی کنید. این مشکلات گاهی اوقات می‌تواند باعث برق کم شدن منبع تغذیه شود که بر نحوه عملکرد هدیونیت هنگام روشن شدن تأثیر می‌گذارد.

کار نکردن رادیو ماشین نیز می تواند مشکل برق را آشکار کند. اگر اخیراً به نشانه‌های حیات از بلندگوی داشبورد خود گوش می‌دهید و صدا چیزی جز ثابت نیست، سیستم ضبطی تازه نصب شده شما ممکن است مقصر باشد. واحد ممکن است برای جلوگیری از آسیب بیشتر به حفاظت تبدیل شود. به طور متناوب، ممکن است ولتاژ زیادی تامین شود یا دریافت رادیویی با فرکانس های متفاوت با کیفیت پایین و سایر پخش کننده ها وجود داشته باشد.

چگونه مشکل را رفع کنیم

اگر به نظر می رسد که واحد ضبط جدید در ماشین شما با کیفیت صدا مشکل دارد. منبع ولتاژ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خیلی زیاد یا پایین نیست اگر ولتاژ مناسب است اما هنوز نتیجه خوبی ندارد، ممکن است برخی از مشکلات با سیم برق و باتری وجود داشته باشد. قبل از شروع به زدن فیوز در این قطعه گران قیمت، این دو را نیز بررسی کنید!

استاتیک ضبط ماشین چیست و چگونه باید آن را تعمیر کرد؟ اگر پاسخ به این سوال برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است، پیشنهاد می‌کنیم مقاله « آموزش تعمیر استاتیک در ضبط اتومبیل » را از دست ندهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *