نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

راهنمای Xbox One

راهنمای استفاده از Xbox One

کنسول های بازی های ویدئویی امروزی به سرعت در حال تغییر به تجربیات آنلاین محور هستند و توزیع دیجیتالی، چندنفره و بسته های توسعه محتوا هنجار عناوین بودجه بزرگ هستند. با این تمرکز جدید، به دست آوردن بهترین اتصال، تجربه Xbox One شما را به شدت افزایش می دهد. در اینجا چند نکته عمیق برای بهبود تنظیمات شبکه کنسول ارائه شده است.

دریافت آنلاین Xbox One

قبل از شروع کار با بهبود اتصال کنسول خود، ابتدا باید مطمئن شوید که کنسول شما به درستی متصل شده است. ایکس باکس وان از اتصالات سیمی و بی سیم پشتیبانی می کند، با یک فرآیند راه اندازی نسبتاً ساده. اتصالات سیمی تقریباً بهترین سرعت و ثبات را با خط مستقیم به کنسول شما ارائه می دهند. در حالی که بی سیم هنوز می تواند سرعت بارگیری و بارگذاری کافی را ارائه دهد، اتصال سیمی بی نظیر است، به ویژه در مسافت. با استفاده از وایرلس، مزایای راحتی را بدون کابل فیزیکی بین روتر و کنسول خود دریافت خواهید کرد.

اتصال به Xbox Live با Wi-Fi

برای اتصال Xbox One به اینترنت با اتصال بی سیم، به یک اتصال Wi-Fi فعال در محدوده دستگاه نیاز دارید. با دنبال کردن مراحل زیر، اتصال کنسول خود به اینترنت نسبتاً ساده است.

 1. در صورت اتصال کابل اترنت خود را از برق بکشید.
 2. برنامه تنظیمات را در کنسول Xbox One خود باز کنید.
 3. به برگه Network بروید.
 4. تنظیمات شبکه را انتخاب کنید.
 5. تنظیم شبکه بی سیم را انتخاب کنید.
 6. شبکه بی سیم خود را از لیست شبکه های موجود انتخاب کنید.
 7. رمز شبکه خود را وارد کنید اگر به درستی وارد شده باشد، یک اعلان روی صفحه نمایش داده می شود، با خواندن “همه چیز خوب است”.
 8. روی Continue کلیک کنید تا مراحل راه اندازی به پایان برسد.

اتصال به Xbox Live با اتصال سیمی

برای کسانی که از اتصال سیمی سنتی استفاده می کنند، روند راه اندازی بر روی Xbox One بسیار ساده تر است. برای شروع، کافی است یک کابل اترنت را به پشت کنسول خود وصل کنید. پس از تشخیص کابل، کنسول به طور خودکار سعی می کند به Xbox Live متصل شود.

مشکلات چندنفره را از طریق Xbox Live برطرف کنید

اغلب برای تجربه های چند نفره آنلاین، یک اتصال تقریباً آنی لازم است، حتی کوچکترین تأخیر به طور بالقوه برای مسائل شکست بازی ایجاد می کند. در حالی که پیچیدگی شبکه های مدرن می تواند طیف گسترده ای از مشکلات را در پی داشته باشد، ما برخی از رفع مشکلات رایج را گردآوری کرده ایم.

 1. اتصال خود را بررسی کنید

قبل از تلاش برای بهبود اتصال چند نفره، ابتدا توصیه می کنیم اتصال خود را از طریق Xbox One خود بررسی کنید. با این کار می توانید از آمارهای مختلف شبکه مطلع شوید، که می تواند برای تشخیص مشکلات احتمالی در تنظیمات فعلی شما مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از مراحل ذکر شده در زیر، می توانید آمار شبکه را از طریق برنامه تنظیمات کنسول دریافت کنید.

 1. برنامه تنظیمات را در Xbox One خود باز کنید
 2. به برگه Network بروید
 3. تنظیمات شبکه را باز کنید
 4. آمار شبکه های دقیق را در سمت راست صفحه انتخاب کنید

پس از بررسی اتصال، مقادیر سرعت، از دست دادن بسته ها و تأخیر همه باید روی صفحه نمایش داده شوند. همه اینها می تواند بر عملکرد چند نفره تأثیر بگذارد و تعیین می کند که چگونه داده ها به طور موثر بین کنسول شما و سرور منتقل می شوند. سرعت باید تا حد ممکن بالا برود، در حالی که کاهش بسته و تأخیر ایده آل است. از تجربه قبلی، ما بیش از 2 مگابایت بر ثانیه را برای تجربه چند نفره قابل قبول، از دست دادن بسته نزدیک به صفر درصد و تأخیر کمتر از 200 میلی ثانیه توصیه می کنیم.

 1. طراحی چند نفره گاهی مقصر است

بسته به نوع بازی شما، شرایط ایده آل گاهی به دلیل ماهیت زیرساخت آنلاین بازی قابل تکرار نیست. اگرچه اکثر عناوین امروزی با قابلیت چند نفره پایدار راه اندازی می شوند، اما رویکردهای شبکه سازی از همان ابتدا به برخی بازی ها آسیب رسانده است. امروزه دو رویکرد رایج برای شبکه های آنلاین اغلب مشاهده می شود: شبکه های همتا به همتا (P2P) یا سرورهای اختصاصی.

سرورهای اختصاصی به طور فزاینده ای در حال محبوب شدن هستند و سرور مرکزی فقط میزبان مسابقات چند نفره است. این راه اندازی اغلب در یک مکان مرکزی با تأخیر کم و سایر راه حل ها بی نظیر است، می تواند هر گونه تاخیر قابل توجه را در قابلیت های میزبان کاهش دهد. با ارائه سرورهای اختصاصی در سراسر جهان، تأخیر در این نوع فناوری کمتر رایج است.

شبکه P2P صرفاً به شبکه های پخش کننده برای میزبانی مسابقات چند نفره متکی است و از یکی از کنسول های پخش کننده به عنوان سرور مرکزی استفاده می کند. اگرچه این یک گزینه بسیار ارزان تر برای توسعه است، اما استفاده از اتصال خانگی برای میزبانی مسابقات چند نفره می تواند منجر به تأخیر و وقفه های نامطلوب شود که در سرورهای اختصاصی دیده نمی شود.

در حالی که ده ها عامل میزبانی می تواند باعث ایجاد مشکلات چند نفره شود، کاربران می توانند عملکرد بهتری را با سرورهای اختصاصی انتظار داشته باشند. اگر با برخی از بازی های چند نفره مشکلی دارید، علت ممکن است به سادگی به طراحی بازی مرتبط باشد. مطمئن شوید که آنلاین جستجو کنید تا ببینید آیا سایر کاربران با مشکلاتی روبرو هستند و آیا عناوین خاصی را می توان به صورت موردی بهبود بخشید یا خیر.

 1. با هدف Open NAT

ترجمه آدرس شبکه (NAT) به چندین دستگاه اجازه می دهد آدرس های IP داخلی را به آدرس های خارجی ترسیم کنند، تا هنگام اتصال به اینترنت استفاده شوند. این فناوری نقش مهمی در ارتباط با بازی های چند نفره دارد و تصمیم می گیرد که چگونه از ترافیک ورودی استفاده شود.

هنگامی که به Xbox Live متصل می شوید، ممکن است اصطلاحاتی را مشاهده کرده باشید که در اطراف آنها بیانگر نرمش انواع NAT است. این تا حدودی نشان دهنده سازگاری شما با سایر بازیکنان است، زیرا انواع سختگیرانه NAT اغلب با اتصال چند نفره مشکل دارند. یک راه خوب برای نشان دادن تأثیر NAT بر اتصال از طریق شبکه دستی مفید پشتیبانی Xbox است. این سازگاری بین انواع NAT را نشان می دهد و اینکه چرا هدف از Open NAT بهترین تجربه کلی را ایجاد می کند.

در سطح عمومی، کاربران با Open NAT معمولاً بهترین تجربه را در Xbox Live مشاهده می کنند. در حالی که باز کردن NAT شما در نهایت هدف نهایی برای بهترین اتصال است، این امر برای بسیاری از کاربران دشوار بوده است. چند راه حل وجود دارد که می تواند NAT شما را بهبود بخشد. در اینجا برخی از م optionsثرترین گزینه هایی است که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

توجه: هنگام پیکربندی اتصال Xbox One خود از ترکیبی از Universal Plug and Play (UPnP)، انتقال پورت و DMZ استفاده نکنید. قبل از حرکت بین مراحل مطمئن شوید که همه اینها غیرفعال هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *