نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

دلایل درست کار نکردن نمایشگر ضبط خودرو سونی

یکی از آزاردهنده ترین چیزها در مورد ضبط خودرو سونیهای مدرن خودرو این است که ممکن است واحد نمایشگر خراب شود. تصور کنید در یک رانندگی طولانی در بزرگراه هستید و سعی می کنید برخی از گزینه ها را روی واحد نمایشگر خودرو تغییر دهید. اما بعد متوجه می شوید که نمایشگر پاسخ نمی دهد. قرار گرفتن در این وضعیت کاملاً دشوار است. و هیچ کس دوست ندارد در چنین وضعیت شدیدی قرار گیرد. بنابراین، بسیار مهم است که بدانید چرا این اتفاق می‌افتد و چه کاری می‌توانید برای رفع مشکلات انجام دهید. اگر در جستجوی پاسخ به این سوال هستید که “چرا ضبط خودرو سونی ماشین من کار نمی کند؟” نگران نباشید، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایلی که ممکن است نمایشگر ضبط خودرو سونی خودرو شما کار نکند آشنا کنیم.

دلایلی که نمایشگر ضبط خودرو سونی به درستی کار نمی کند؟

قبل از اینکه بخواهید مشکلات خود را با نمایشگر ضبط خودرو سونی ماشین حل کنید، باید به اصل موضوع بپردازید. این بدان معنی است که شما باید تشخیص دهید که در واقع چه چیزی باعث این مشکل شده است.

در واقع چند دلیل وجود دارد که نشان می دهد نمایشگر ضبط خودرو سونی ماشین شما ممکن است تا حدی بد عمل کند. بنابراین، شما باید دلایل مختلف را بدانید. بنابراین، اجازه دهید از آنها عبور کنیم.

دلیل 1: روشنایی تنظیم نشده

اولین جایی که باید بررسی شود تنظیمات دیمر است. ممکن است دیوانه شوید و به دنبال ریشه مشکل بگردید، در حالی که مشکل در واقع می تواند اینقدر پیش پاافتاده باشد. اکثر واحدهای نمایشگر خودرو دارای تنظیمات روشنایی قابل تنظیم هستند.

و تنظیمات نادرست روشنایی ممکن است باعث شود که واحد نمایشگر شما اصلاً چیزی را نشان ندهد. هک، ممکن است آن را روی کمترین روشنایی تنظیم کرده باشید، و احتمالاً آنچه را که در صفحه نمایش است نمی بینید.

این ممکن است زمانی هم اتفاق بیفتد که بچه‌هایتان را در ماشین رها کرده باشید و آنها تصمیم بگیرند با کم کردن روشنایی نمایشگر با شما شوخی کنند. بنابراین اگر با نمایشگر مشکل دارید، حتما تنظیمات روشنایی را بررسی کنید.

دلیل 2: خرابی سیم های رابط

یکی دیگر از مشکلات واحدهای نمایشگر خودرو، پیکربندی سیم های خاص است. گاهی اوقات ممکن است صفحه ماشین شما کمی لکنت داشته باشد، در حالی که گاهی ممکن است صفحه نمایش کاملاً خالی شود.

مشکل خالی بودن صفحه نمایش خودرو ممکن است ناشی از مدیریت نادرست سیم ها باشد. اگر دست‌هایتان را کثیف کنید، بررسی این مشکل کمک می‌کند، اما از آنجایی که واحد نمایشگر شما واقعاً چیزی را نشان نمی‌دهد، ارزشش را دارد.

یا نمایشگر رادیویی خودرو به واحد اصلی لحیم شده است یا از طریق سیم وصل شده است. هنگام استفاده از سیم، احتمال شل شدن سیم همیشه وجود دارد. سیم ها حتی ممکن است به دلیل کشش آسیب ببینند.

اگر سیم به خوبی وصل شده باشد، ممکن است برق کافی برای نمایشگر تامین نکند. این ممکن است در نهایت منجر به عملکرد عجیب و غریب نمایشگر شود. بنابراین باید سیم ها را بررسی کنید که آیا صفحه نمایش ضبط خودرو سونیی شما علائم مشابهی را نشان می دهد. برای یادگیری راهنمای سیم بلندگوهای صوتی خودرو می توانید از این مقاله استفاده کنید.

دلیل 3: مشکل فیوز

فیوز معیوب ممکن است باعث بروز مشکلاتی در صفحه نمایش خودرو شما شود. اگر بدشانس باشید، ضبط خودرو سونی ماشین شما نیز به دلیل خرابی فیوز با جرقه روشن نمی شود. استفاده از فیوزها برای جلوگیری از اتصال کوتاه یک فرآیند بسیار قدیمی اما موثر است.

و ممکن است فیوزی در ماشین شما استفاده شده باشد که برای جلوگیری از اتصال کوتاه ناگهانی رادیوی شما طراحی شده است. فیوز آسیب دیده یا معیوب ممکن است باعث شود نمایشگر رادیویی ماشین شما کار نکند.

این فیوز خاص درست بین واحد نمایشگر و خط برق قرار می گیرد. اگر سیستم ضبط خودرو سونیی جدیدتری را با تعویض سیستم ضبط خودرو سونی نصب کرده باشید، ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که ضبط خودرو سونیی پس از فروش به دلیل فیوز معیوب روشن نشود.

پس قطع شدن برق در صورت قطع شدن فیوز طبیعی است. فیوز ممکن است زمانی که شما در اطراف نبودید منفجر شده باشد و اکنون ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند.

دلیل 4: پانل LCD آسیب دیده

اگرچه پانل‌های استوک کاملاً بادوام هستند، اما ممکن است همیشه یک واحد بد وجود داشته باشد. اگر نمایشگر شما از مونتاژ کارخانه معیوب بود، احتمالاً باید آن را بررسی کنید یا آن را تغییر دهید.

حتی اگر صفحه نمایش ابتدا هیچ مشکلی را نشان نمی داد، یک پنل LCD آسیب دیده به زودی نقص خود را نشان می دهد. بنابراین اگر فکر می کردید که LCD شما همه چیز خوب است، ممکن است اشتباه کرده باشید.

برخی از مردم حتی در جایی که رادیو ماشینشان کار می کند اما نمایشگر ندارد با مشکلاتی مواجه شده اند. این ممکن است به دلیل آسیب دیدن پانل LCD رخ دهد.

دلیل 5: هد یونیت معیوب

یونیت سر خودرو جزء اصلی سیستم اطلاعات سرگرمی خودرو شماست. و اگر آسیب دیده باشد، این احتمال وجود دارد که چیزی را در صفحه نمایش نبینید.

ممکن است هر قطعه الکتریکی به دلایلی درست کار نکند و واحد اصلی خودروی شما نیز در معرض آسیب است. آنها ممکن است آن را نشان ندهند، اما می توانند با کمی نگهداری بهتر عمل کنند.

گرد و غبار ممکن است در داخل جمع شود، که ممکن است باعث شود مدارها به درستی کار نکنند.

وقتی نمایشگر ضبط خودرو سونی خودرو کار نمی کند چه کاری باید انجام دهید

اکنون که می دانید علت همه مشکلات مربوط به صفحه نمایش ضبط خودرو سونی اتومبیل شما چیست، وقت آن رسیده است که چند راه حل ارائه دهید. در بیشتر موارد می توانید خودتان این کار را انجام دهید، اما برخی از مسائل ممکن است نیاز به کمک حرفه ای داشته باشند. اما همچنان می توانیم با برخی از اصول اولیه شما را راهنمایی کنیم. پس بیایید با آن ادامه دهیم!

مرحله 1: مشکل را شناسایی کنید

اگر تا اینجا مطالعه کرده اید، باید از مشکلات احتمالی که ممکن است باعث کار نکردن نمایشگر ضبط خودرو سونی خودرو شما شود، بدانید. بنابراین اگر با صفحه نمایش شکسته خود را در جاده گیر افتاده اید. با شناسایی موضوع به انتهای آن برسید.

شناسایی مشکل با واحد نمایشگر نیز به شما کمک می کند تا از اصلاحات غیر ضروری جلوگیری کنید. برخی از مکانیک ها ممکن است شما را فریب دهند تا برای چیزهایی که واقعاً به آنها نیاز ندارید پول بپردازید. بنابراین اگر می توانید مشکل درست را پیدا کنید، می توانید از مکانیک خود بخواهید که به طور خاص به شما کمک کند.

مرحله 2: مسیر DIY را انتخاب کنید

اگر فوق العاده اعتماد به نفس دارید و فکر می کنید مشکل را حل کرده اید، می توانید دست به کار شوید و دستان خود را کثیف کنید. اما اکثر مردم این کار را انجام نمی دهند، زیرا نمی خواهند اوضاع را بیش از این به هم بریزند.

توصیه می کنیم اگر کاملاً مطمئن نیستید که چگونه موارد را برطرف کنید، آن را بررسی کنید. مشکل سیم های آسیب دیده ممکن است چیزی باشد که شما با آن آشنا نیستید، بنابراین بهتر است وسیله نقلیه خود را نزد تکنسین ببرید تا کارها را مرتب کند.

مرحله 3: بررسی کامل

بهترین راه برای مقابله با مشکلات نمایشگر LCD رادیویی خودرو، نگهداری مناسب و بازدید منظم از مرکز خدمات است. در زمانی که در کارگاه هستید، ضروری است که هر چیز کوچکی را در وسیله نقلیه خود بررسی کنید.

گاهی اوقات، ممکن است بتوانید آنچه را که مکانیک می‌بیند از کیلومترها دورتر ببینید. بنابراین اگر نمایشگر شما به دلایلی عجیب و غریب عمل می کند، مکانیک شما باید بتواند آن را تشخیص دهد.

کلمات پایانی

نمایشگرهای رادیویی ماشین گاهی اوقات می توانند ما را دیوانه کنند. تغییر دادن چیزها می تواند بسیار آزاردهنده باشد. اغلب اوقات، ممکن است ساعت‌ها برای یافتن منبع مشکل وقت صرف کنید.

اما در بیشتر موارد دلایلی که ذکر کردیم مقصر هستند. همه آنها ایرادهای بسیار پیش پا افتاده ای در واحد نمایشگر هستند و همانطور که قبلاً خوانده اید، مرتب کردن آنها نسبتاً آسان است.

بنابراین دفعه بعد که این سوال را مطرح می کنید، “چرا صفحه نمایش ضبط خودرو سونیی ماشین من کار نمی کند؟” ممکن است واقعاً بدانید که در مورد آن چه کاری انجام دهید.

سایر مقالات:

تعمیر ضبط سونی

‫3/5 ‫(2 نظر)

2 دیدگاه دربارهٔ «دلایل درست کار نکردن نمایشگر ضبط خودرو سونی»

  1. سلام.صفحه پنل ظبط من که سونی طرح قدیم هست صفحه ناخوانا دیده میشه و هر دکمه پنل میزنم عکس العمل نشان نمیده و همون سری نوشته های ناخوانا ثابت هست ممنون میشم کمکی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *