نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

داغ کردن کنسول بازی

علت داغ کردن کنسول بازی xbox چیست

داغ کردن کنسول بازی هر دستگاه xbox تولید شده در کمپانی با ظرفیت، هارد، توان، شرایطی نگهداری و … خاصی وارد بازار می شود. کاربرانی که به خرید این محصولات اقدام می کنند باید با توجه به نوع و قدرت دستگاه همچنین شرایط نگهداری بهتر دستگاه، به استفاده از آن بپردازند. یکی از مشکلاتی که در صورت نگهداری نابجا در دستگاه ایجاد می شود حرارت بالا یا به اصطلاع داغ کردن ایکس باکس است که در نزد بسیاری از تعمیرکاران به ارور سه چراغ مشهور است. روشن شدن سه چراغ قرمز xbox از عوامل دیگری نیز نشات می گیرد که این مبحث مجال بازگو کردن آن را نداریم. در ادامه دلایل عمده ی این مشکل را بیان خواهیم کرد.

  • مشکلات فنی هارد ایکس باکس، برد دی وی دی رم و …
  • گرد و غبار فراوان در دستگاه و فن به دلیل قرار گرفتن روی فرش یا در محیطی آلوده.
  • محیط های بسیار گرم یا در معرض نور مستقیم آفتاب بودن
  • بسته شدن منافذ تهویه ی دستگاه که مانع از خروج هوای گرم و ورود هوای سرد به آن می شود.
  • خرابی چیپ مایکروسافت دستگاه xbox
  • استفاده ی طولانی مدت از دستگاه و استراحت ندادن به آن موجب داغ کردن ایکس باکس می شود.
  • استفاده ی طولانی مدت از DVD رم با عث کارکرد بالای دستگاه شده در نتیجه حرارت و گرمای زیادی تولید می کند.

بر طرف کردن مشکل داغ کردن ایکس باکس

حرارت بالا در دستگاه ایکس باکس در طولانی مدت باعث ذوب شدن لحیم های داخلی شده در نتیجه اتصالات برد را از بین می برد و صدمات گاه جبران ناپذیری در دستگاه ایجاد می کند. اگر دستگاه زیاد داغ کند خود به خود سرعت فن بالا خواهد رفت تا دستگاه خنک تر شود اما اگر دمای آن پایین نیامد ممکن است که کنسول خود به خود خاموش شود یا در میانه ی بازی هنگ کند و فریز شود. در هر صورت راه های زیر را دنبال کنید تا حرارات دستگاهتان بالا نرود.

محیط مناسب

قبل از هر کاری شرایط مناسب محیطی برای استفاده ی از دستگاه فراهم کنید. محیط هایی با گرمای بالا و گرد و خاک بسیار همراه اند اصلا برای بازی با دستگاه xbox مناسب نیستند. در هر صورت عملکرد فن زمانی جواب خواهد دارد که روزنه های دستگاه باز بوده و محیط خارجی دستگاه خنک باشد که با تهویه هوا بتواند دمای دستگاه را پایی آورده از داغ کردن ایکس باکس جلوگیری کند.

وضعیت قرارگیری دستگاه

کمپانی شرایط قرار گرفتن دستگاه را حداقل 7 سانتی متر با فاصله از زمین عنوان کرده است. همچنین برای کارکرد بهتر فن و تهویه هوا توصیه می شود دستگاه به صورت عمودی قرار گرفته و از آن استفاده شود

پاک کردن بازی های روی هارد

گاهی اوقات حرارات بالای دستگاه به دلیل پر بودن حافظه ی هارد است. در چنین وضعیتی مشکل با پاک کردن بازی ها برطرف خواهد شد.

سلامت قطعات

در بسیاری از مواقع علت داغ کردن ایکس باکس را خرابی فنی قطعات مختلفی مانند برد وایرلس، خرابی چیپ، DVD رم، فن و … می باشد. برای اطمینان از قطعات xbox به تکنسین های خبره ی نمایندگی xbox مراجعه فرمایید تا مشکل شما را در کوتاه ترین زمان یافته و برطرف کنند.

خرید Intercooler

همانطور که گفته شد محیط باز و نسبتا خنک شرایط مناسبی برای استفاده از دستگاه xbox است. Intercooler یک خنک کننده است که به عملکرد بهتر فن و تهویه ی بهتر دستگاه کمک خواهد کرد.

سرعت فن

کمپانی برای محصولات جدید فناوری به کار برده تا در صورت داغ کردن ایکس باکس، سرعت فن بالا رفته و کاربر متوجه شود و با خاموش کردن دستگاه به مدت نیم ساعت یا بیشتر، به خنک کردن دستگاه کمک کند. اگر با افزایش سرعت فن کاربر درستگاه را خاموش نکرد سرعت سیستم به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

منافذ دستگاه

از باز بودن منافذ دستگاه اطمینان داشته باشید. یه هیچ وجه در هنگام استفاده از کنسول، جسم یا شی خارجی روی دستگاه قرار ندهید که مانع از ورود و خروج هوا به داخل آن شده و باعث افزایش دمای داخلی دستگاه می شود.

میزان استفاده از دستگاه

هر دستگاه دارای ظرفیت و قدرت تعیین شده ایی می باشد که بهتر است بعد از آن زمان استراحت داده شود. برای جلوگیری از داغ کردن ایکس باکس، به طور متوسط هر 4 ساعت، 20-30 دقیقه نیاز به استراحت دارد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *