نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خط افتادن روی تلویزیون

رفع مشکل خط افتادن روی تلویزیون

یکی از مسائلی که می تواند روند تماشای تلویزیون را مختل کند، ظهور خطوط زائد و مزاحمی است که احتمال دارد در سراسر نمایشگر تلویزیون دیده شود. خط افتادن روی تلویزیون یک اختلال جدی است. برای رفع خطوط افقی و عمودی در تصویر تلویزیون، هیچ گاه نباید به بدنه ی پنل ضربه بزنید. این دسته از ضربه ها شاید برای رفع عیوب تصویر تلویزیون های قدیمی کارساز باشد، اما تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سونی و یا سایر برندهای موجود در بازار از ساختار حساس و آسیب پذیری تشکیل شده اند. در ادامه به بررسی کلیه نکات تعمیراتی مشکل  خط افتادن روی تلویزیون می پردازیم.

پیشگیری از مشکل خط افتادن روی تلویزیون

دلیل اصلی پیدایش مشکل خط افتادن روی تلویزیون، استفاده ی بیش از حد از دستگاه است. اگر از آن دسته از افراد هستید که ساعات زیادی از شبانه روز، تلویزیون را روشن نگاه می دارید؛ باید منتظر ظهور خطوط افقی و عمودی زائد در پنل باشید. بی احتیاطی کاربر و داغ شدن ساختار داخلی تلویزیون، کیفیت نمایش تصاویر را از بین می برد. در طول روز چند ساعتی به تلویزیون استراحت دهید.

معمولا روند تعمیر مشکل خط افتادن روی تلویزیون دارای دو حالت کلی زیر است:

رفع اختلالات برد تیکان تلویزیون

اگر شاهد خطوط عمودی در نمایشگر تلویزیون هستید، برد تیکان از عملکرد اصلی خود دور شده است. معضل خط افتادن روی تلویزیون، اغلب اوقات با خطوط باریک عمودی نمایان می شود. اصلی ترین دلیل شکل گیری خط های عمودی در صفحه نمایش تلویزیون، کهنه شدن دستگاه است. این کهنگی در برد تیکان است که باعث تشکیل خطوط عمودی زائد می شود. برد تیکان به همکاری مین برد تمامی پردازش های تصویر را کنترل می کند. وظیفه ی برد تیکان همکاری با مین برد تلویزیون است. بنابراین زمانی که برد تیکان دچار اختلالات ساختاری است، پردازش های تشکیل تصویر به درستی طی نمی شوند و خطوط زائد عمودی دیده خواهد شد.

تعمیر ساختار پردازشی تلویزیون

در صورتی که مشکل خط افتادن روی تلویزیون شامل خطوط افقی می باشد، احتمالا با یک قطعی پردازشی رو به رو هستید. این قطعی پردازشی به خودی خود دارای علل متعددی است. خرابی اتصالات فلت پنل، قطعی خروجی آی سی پردازشگر فلت تلویزیون ، واکنش های نادرست اجزای داخلی در برابر سیگنال های دریافتی و غیر فعال شدن پیکسل های درون پنل برخی از این موارد هستند. برای تعمیر مشکلات مذکور با نمایندگی رسمی سونی تماس بگیرید و درخواست خود را نسبت به دریافت سرویس های تعمیر در محل ثبت کنید.

تعویض قطعات تلویزیون برای رفع مشکل نمایش خطوط زائد

اگر مشکل خط افتادن روی تلویزیون شدت زیادی داشته باشد، تعویض قطعاتی چون فلت ها، مین برد و برد تیکان تلویزیون ضرورت می یابد. دقت داشته باشید که خرابی یکی از قطعات درونی تلویزیون می تواند باعث و بانی اختلالات ساختاری سایر اجزای دستگاه شود. گاهی اوقات چشم پوشی کاربر از عیوب تلویزیون منجر به از کار افتادگی کلی پنل خواهد شد. پنل تلویزیون مهم ترین و گران قیمت ترین بخش تلویزیون را تشکیل می دهد. بنابراین عیوب موجود در تصویر تلویزیون را جدی بگیرید. لازم به ذکر است که نمایندگی سونی پروسه ی تعویض قطعات تلویزیون را تنها با نمونه ی اورجینال مشابه به اتمام می رساند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *