نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی ریموت کنترل

چگونه یک ریموت کنترل را تعمیر کنیم

دیگر کنترل خود را به خاطر دکمه های معیوب آن کنار نگذارید . اگر برخی دکمه ها بر روی ریموت کنترل از کار افتاده اند یا شما مجبورید برای کار کردن با آنها فشار زیادی وارد کنید , این یک راه حل برای شما ست . بزرگترین مشکل با ریموت کنترل مجموعه دکمه های رسانا با تخته مدار است .

مراحل رفع خرابی ریموت کنترل

از یک کیت تعمیر صفحه کلید استفاده کنید

 1 ) یک کیت تعمیر ریموت کنترل را خریداری کنید که واقعا ارزش پولی که برای آن می پردازید را دارد . به خصوص اگر کنترل شما گران باشد و یا دیگر ساخته نشود . این کیت شامل یک محلول است که برای پوشاندن صفحه کلید مورد نیاز است .

2 ) باتری ها را از ریموت کنترل خود خارج کنید .

 3 ) ریموت کنترل را از نزدیک چک کرده و هر گونه پیچ که کنترل را نگه داشته باز کنید . اطمینان حاصل کنید که در قسمت باتری ها و یا زیر برچسب و سایر قسمت های کنترل پیچ باز نشده به جا نمانده باشد .

4 ) ریموت کنترل را با استفاده از یک چاقوی کند و یا چیزی شبیه به آن باز کنید . باید این شی را به داخل شیار کنترل فرو برده و همزمان با استفاده از دست خود آن را باز کنید .

5 ) زمانی که کنترل را باز کردید , جای هر دکمه و یا قطعه شل را یادداشت کنید , به این ترتیب زمانی که می خواهید ریموت کنترل را دوباره ببندید , جای هر کدام را به خوبی می دانید . شما می توانید در این مرحله یک عکس از ریموت کنترل باز بگیرید . به این ترتیب شما یک عکس در اختیار خواهید داشت که با استفاده از آن می توانید ریموت کنترل را به درستی دوباره ببندید .

6 ) صفحه کلید و برد مدار را برای از بین بردن هر گونه خاک و روغن خوب تمیز کنید . بعد از تمیز کردن چک کنید که آیا ریموت کنترل دوباره کار می کند یا نه . ممکن از گرد و غار تنها مشکل موجود باشد . یک مسواک قدیمی و یا یک برس کوچک برای تمیز کردن صفحه کلید و قاب ریموت کنترل بسیار مناسب است . بهترین محلول برای پاک کردن برد مدار مقداری الکل مالشی است . تنها با استفاده از یک تکه کوچک کتانی و محلول الکلی برد مدار را تمیز کرده و اجازه دهید خشک شود .

 7 ) کتان پیچیده شده ( که با کیت تعمیر ارائه می شود ) را در مقداری الکل یا استون فرو برده ( استون با کیت تعمیر ارائه می شود ) و تمام اتصالات سیاه رنگ را که بر روی قسمت عقبی کنترل قرار گرفته و با برد مدار تماس پیدا می کنند را تمیز نمایید

8 ) رنگ رسانا ( همراه کیت تعمیر ارائه می شود ) را برای اتصالات دکمه های رسانا مورد استفاده قرار دهید . بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک چوب کبریت است . پس از فرو بردن چوب کبریت در رنگ , یک پوشش نازک از آن را بر روی تمامی دکمه های پلاستیکی سیاه پشت صفحه کلید قرار دهید .

 9 ) اجازه دهید صفحه کلید در چند ساعت خشک شود . 24 ساعت بهترین زمان برای خشک شدن است .

 10 ) با دقت ریموت کنترل را سوار کرده و دوباره ببندید . توجه داشته باشید که هر شیار لغزشی را در جای خود قرار داده و تمام دکمه ها را در جایی قرار دهید که به آن تعلق دارد .

11 ) باتری ها را در جای خود قرار دهید . اکنون شما یک ریموت کنترل دارید که همانند روز اول خود کار می کند .

 12 ) اگر ریموت کنترل شما هنوز کار نمی کند , بهتر است آن را دور انداخته و یک ریموت کنترل جدید خریداری نمایید .

استفاده از فویل آشپزخانه

1 ) یک یادداشت از دکمه هایی که کار نمی کنند تهیه نمایید .

 2 ) ریموت کنترل را به همان روشی که در بالا توضیح داده شد باز کنید .

 3 ) پانل را از نظر میزان تمیز بودن بررسی کنید . مخصوصا دکمه هایی را که کار نمی کنند با دقت بررسی نمایید . اگر پنل تمیز است , احتمالا دکمه های پلاستیکی اتصال , خاصیت رسانایی خود را از دست داده اند .

4 ) با استفاده از فویل آشپزخانه , قطعات کوچکی را برای قرار دادن در بالای محل تماس دکمه های رسانا برش دهید .

 5 ) با استفاده از چسب , قطعه های فویل را به محل تماس دکمه های هادی بچسبانید .

 6 ) کنترل را دوباره ببندید و امتحان کنید .

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *