نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تلویزیون هیبریدی

HBB TV چیست ؟ تلویزیون هیبریدی

قبل از هر مطلبی ابتدا باید باید درباره دو کلمه Broadband و Broadcast  توضیحاتی داده شود.

Broadband  چیست؟

Broadband  یک قالب مشخص از تکنولوژی انتقال داده ها در بستر تلکام است که امکان انتقال داده ها با درجه بهتری از کیفیت و سرعت به نسبت خطوط قدیمی dial-Up را می دهد.

Broadcast چیست ؟

Broadcast در معنای لغوی یعنی پخش کردن. مکانیزم کاری تکنیک Broadcasting داده ها در شبکه نیز بی ربط به معنایش نیست. Broadcast کردن اطلاعات در شبکه یعنی اینکه یک دستگاه (فرستنده) به تمامی کامپیوترهای (یا گیرنده) عضو آن شبکه اطلاعات خود را پخش کند. به عنوان مثال یک ایستگاه رادیویی (فرستنده) سیگنال های خود را به تمامی آنتن های گیرنده میفرستد و از طریق آنتن ها کاربران آنرا می تواند در تلویزیون مشاهده کنند.

HbbTV چیست؟

تلویزیون پهن باند ترکیبی (“HbbTV” یا Hybrid broadcast broadband TV ) یک ابتکار جهانی است که هدف آن هماهنگی پخش و ارائه اطلاعات و خدمات سرگرمی به مصرف کنندگان از طریق تلویزیون، ستاپ باکس و … است. مشخصا HbbTV توسط رهبران فناوری در سطح جهانی برای بهبود تجربه و کیفیت ویدئو برای مصرف کنندگان طراحی شده است.

این امکان از طریق، امکان پذیر کردن خدمات نوآورانه، تعاملی توسط شبکه های پخش و اینترنت امکانپذیر شده است. HbbTV می تواند با اتصال IP کار کند، اگرچه در یک محیط متصل با ترکیبی از شبکه پخش و پهنای باند بسیار قدرتمند است.

به طور خلاصه تلویزیون که از قابلیت HBBT پشتیبانی کند می تواند برنامه های تلویزیونی و سایر برنامه های صوتی و تصویری را هم از طریق DVB و هم از طریق شبکه IP دریافت کند. این فناوری سیستم هیبرید تکنولوژی های برودکست و برودبند را با هم ترکیب می کند تا محتوای با کیفیت بالا را از طریق کانال های برودکست را دریافت کرده و سرویس های شخصی شده و تعاملی را از طریق کانال های برودبند انجام دهند.

تلویزیون هیبریدی چیست؟

تلویزیون هیبریدی، تلویزیونی است که امکان اتصال به آنتن معمولی و اینترنت را دارد. برای دسترسی به خدمات هیبرید تلویزیون نیز باید از استاندارد HBBTV تبعیت کند. در تلویزیون هیبرید دسترسی به دسته وسیعی از برنامه ها و سرویس های تعاملی امکان پذیر است. از جمله ویدئوی درخواستی (امکان دسترسی به دسته وسیعی از فیلم ها)، آرشیو برنامه های تلویزیونی پخش شده، پخش زنده شبکه های تلویزیونی از اینترنت، راهنمای الکترونیک برنامه ها، دسترسی به ترافیک راه ها، اخبار روز، بازی و یا شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگام تماشای برنامه علاقه‌مند باشید که اطلاعات بیش‌تری راجع به بازیگران، عوامل برنامه و… به دست آورید.

با استفاده از این سرویس نه تنها این امر میسر می‌شود بلکه حتی امکان خرید لباس بازیگر، مواد اولیه برنامه آشپزی، اطلاع از وضعیت آب و هوایی، اوقات شرعی و… به صورت آنلاین و تنها با فشردن کلید قرمز روی دکمه کنترل امکان‌پذیر خواهد بود. این خدمات قرار است به تدریج در شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیما گنجانده شوند. تنها نمونه ای از خدمات قابل ارائه بر روی تلویزیون هیبرید است. یکی از خدمات ویژه تلویزیون هیبرید امکان شرکت در نظر سنجی ها و مسابقات تلویزیونی تنها با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون و در زمان پخش برنامه تلویزیونی است.

چگونگی در یافت HBBT

می توانید به تلویزیون فعلی خود بسنده کنید تا با استفاده از ستاب باکس HBB hآن را دریافت کنید، یا از تلویزیون هوشمند با قابلیت دریافت HBB TV استفاده نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *