نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بررسی تلویزیون های OLED

بررسی تلویزیون های OLED

شاید شما نیز نام این تلویزیون را شنیده باشید. نسل جدیدی از تلویزیون ها هستند که برای ارائه ی کیفیت بهتر تصاویر ساخته شده اند. با استفاده از فناوری های نوین و پیشرفته، کیفیت تصاویر و صدا نیز ارتقاء یافته است. تلویزیون های OLED مخفف کلمه ی Organic- emitting diodes می باشد که با ساخت این تلویزیون پیشرفت چشم گیری در صنعت ساخت تلویزیون را مشاهده می کنیم. این تلویزیون سونی به راحتی می تواند انتخاب ویژه ی شما باشد و به راحتی این تلویزیون را انتخاب نمایید.

ساختار تلویزیون های OLED

اصولا برای سخت تصویر در تلویزیون های معمولی به سه رنگ قرمز، سبز و آبی احتیاج داریم تا تصاویر بر روی صفحه نمایشگر ارائه شود. در تلویزیون های OLED جریان الکتریسیته از این موادی که این رنگ ها را به وجود می آورد، عبور می کند و تصویر پدید می آید. در حال حاضر فقط در تلویزیون های OLED شاهد چنین فناوری هستیم و در هیچ تلویزیونی نور به این صورت به وجود نمی آید.

در تلویزیون های LCD فیلتر های رنگ و مایع کریستالی این کار را انجام می دهند و سپس پلاسمای بکار رفته نیز توسط فسفرهای رنگی قرمز، آبی و سبز رنگ ها را پدید می آورد.

در تلویزیون های  LED می توان برتری را نسبت به  تلویزیون های LCD احساس کرد. در تلویزیون های LED به دلیل پیشرفته در صفحه ی نمایشگر شاهد وجود پیکسل ها هستیم. پیکسل ها واحد های تصویری هستند که در ایجاد تصاویر نقش خاص و ویژه ی دارد. پیکسل ها به راحتی می تواند به صورت مستقیم نور را ایجاد نمایند.

اما در تلویزیون های LCD این نور دیگر از طریق پیکسل ها به وجود نمی آید بلکه لامپ فلورسنت نور پس زمینه را تهیه می نماید.

پیشرفت در ایجاد تصاویر با تلویزیون های OLED

در تلویزیون های OLED علاوه بر پیشرفت در ساخت صفحه ی نمایشگر، ساختار نیز متفاوت است. تلویزیون های OLED دارای قاب و پنل نازک تر، سبک تر و مناسب تر است که علاوه بر عملکرد در زیبایی نیز تاثیر گذار است. در این تلویزیون برای ایجاد رنگ مشکی از یک تکنولوژی خاص تبعیت می کند. به این صورت که با خاموش شدن هر پیکسل رنگ مشکی به وجود می کند. این فناوری فوق العاده برای اولین بار دیده می شود.

این تکنولوژی نشان می دهد که هر پیکسل به صورت مستقل می تواند نور را ایجاد نماید. در حالی که در تلویزیون های LED نور پیکسل ها به صورت تک تک قابل کنترل نیست.

ضخامت کم و باریک بودن پنل این تلویزیون را بسیار محبوب کرده است و دلیل این نازکی در واقع حذف قسمتی برای تولید نور پس زمینه است که حذف این بخش در نازک بودن تلویزیون تأثیر ویژه ی دارد.

به صورتی که تلویزیون های جدید حدود 4 تا 7 میلی متر ضخامت دارند.

عملکرد SMART

عملکرد Smart در این تلویزیون بسیار با سرعت است. به راحتی می توان سرعت هزار برابر را نسبت به LED و LCD حس کرد. نتیجه ی این سرعت تماشای تصاویر اکشن، مسابقات ورزشی و یا بازی های ویدئویی می باشد. در این تلویزیون تصاویر تیره و مات در این تلویزیون به هیچ عنوان دیده نمی شود.

کنتراست این تلویزیون خارق العاده است و رنگ مشکی به طور فوق العاده ای ظاهر می شود.

تلویزیون LED یا OLED؟

در ابتدا باید گفت که تلویزیون LED در واقع چگونه تصاویر را تولید می کند؟ تلویزیون LED در واقع همان تلویزیون LCD است با این تفاوت که در تلویزیون LED از فناوری LED برای نور پس زمینه استفاده شده است. این تلویزیون ها علاوه بر تفاوت در نور پس زمینه، مصرف انرژی کمتری نسبت به LCD و پلاسما است اما با داشتن این ویژگی ها بازهم تلویزیون OLED برتری بیشتری دارد.

در تلویزیون های OLED شاهد کربن ارگانیک هستیم. این مواد در واقع با عبور جریان نور را تولید می کند. به بیان ساده تر در تلویزیون های LED، لامپ های LED در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و نور را تولید می کنند در حالی که در تلویزیون های OLED از سطح هایی ساخته شده اند که می توانند نور را ساطع کنند.

در تلویزیون هایLED تصویر ها شکل پیدا می کنند و در واقع هم تصویر سازی را برعهده دارند و هم نور پس زمینه را تامین می کند. این یک شباهتی است که بین LED و OLED وجود دارد.

 

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *