نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر دکمه و صفحه کلید ریموت کنترل

آموزش تعمیر دکمه و صفحه کلید ریموت کنترل

حتما برای شما هم پیش آمده است احساس کنید کنترل ضعیف کار می کند و به خوبی فرمان های شما را اجرا نمی کند. در چنین مواقعی ابتدا به ساکن تصور می کنیم باتری کنترل ضعیف شده است و بلافاصله آن را تعویض می کنیم. اما باز هم در عوض کردن کانال های تلویزیون، پخش ترانه با پلیر، خاموش و روشن کردن دستگاه های خنک کننده و گرم کننده و …با کنترل دچار مشکل می شویم. بد نیست بدانید اغلب مشکلاتی که بعد از مدتی برای ریموت کنترل به وجود می آید مربوط به صفحه مدار و دکمه ها هستند. در آموزش امروز با استفاده از دو ترفند ساده می آموزید چگونه دکمه و سایر بخش های ریموت کنترل را با وسایل در دسترس در منزل تعمیر کنید.

رفع مشکل عمل نکردن دکمه ها

How to Repair a Remote Control

ریموت کنترل را با استفاده از کیت تعمیراتی حاوی وسایل در دسترس در منزل می توان تعمیر کرد. به یاد داشته باشید حتی اگر کنترل تلویزیون کاملا از کار بیفتد و تعمیرات بی فایده باشد می توانید تا خرید کنترل جدید برنامه های برتر تبدیل اندروید به کنترل از راه دور تلویزیون را روی موبایل خود نصب کرده و آن را به کنترل تلویزیون سامسنوگ ، ال جی و.. تبدیل نمایید.

حل مشکل عمل نکردن دکمه های کنترل تلویزیون با استفاده از پنبه، استون یا الکل

برای تعمیر ریموت کنترل ریسورها ، تلوزیون و.. کیت هایی به صورت آماده وجود دارند که با قیمت ناچیزی می توانید این کیت یا بسته را تهیه کنید. در این کیت معمولا روکش صفحه کلید برای کنترل نیز وجود دارد.

باتری ها را از داخل کنترل خارج کنید.

پیچ های موجود در بدنه باتری را برای دسترسی به داخل باز کنید.

با استفاده از وسیله محکم نظیر چاقو کم خطر دو قطعه بدنه کنترل را از هم جدا نمایید.

بلافاصله بعد از باز کردن شمایی کلی از مدار باتری و جزئیات قطعات موجود رسم کرده یا از آن عکس بگیرید تا هنگام بستن سردرگم نشوید.

تخته مدار و صفحه کلید را باید به صورت کلی پاکسازی کنید. بهترین ماده برای پاک کردن دکمه ها و بخش های مختلف داخلی الکل است. یک گوش پاک کن، برس کوچک یا پارچه کتانی ریزی را به مقداری الکل آغشته کنید و شروع به بررسی نقاط مختلف نمایید. این کار در اغلب موارد باعث تعمیر کنترل و رفع ضعف آن می شود.

مجددا گوش پاک کن را به الکل یا استون آغشته کنید و این بار تمام بخش های سیاه موجود در پشت کنترل و در تماس با تخته مدار را با استفاده از آن تمیز کنید.

مقداری رنگ رسانا تهیه کنید. رنگ رسانا داخل کیت های تعمیراتی هم وجود دارد. چند چوب کبریت را به رنک آغشته کنید و این بار سطح تمام دکمه های لاستیکی را با استفاده از آن پوشش دهید.

۲۴ ساعت منتظر بمانید تا صفحه کلید آغشته به رنگ خشک شود.

دو قطعه کلی کنترل را به هم وصل کنید. دقت کنید تمام قطعات را به خوبی سر جای قبلی قرار داشته باشید.

باتری ها را مجددا در ریموت کنترل قرار دهید.

اگر این روش هم جواب نداد بهتر است کنترل را برای بازیافت دور بریزید و یک ریموت کنترل جدید خریداری نمایید.

تعمیر ریموت کنترل تلوزیون با استفاده از فویل آلومینیومی

روش دوم برای حل مشکل کار نکردن دکمه های کنترل تلویزیون استفاده از فویل های آلومینیومی میباشد ، ابتدا جایگاه تمام دکمه ها را روی کاغذ رسم کنید یا از آن عکس دقیق تهیه نمایید.

دو قطعه کنترل را دقیقا مشابه با روش اول از هم جدا کنید.

تخته مدار را از جهت تمیز بودن بررسی کنید. به دکمه هایی که کار نمی کنند نگاهی بیندازید و اگر مشاهده می کنید کاملا تمیز هستند پس احتمالا مشکل از قطع ارتباط یا رسانایی دکمه های لاستیکی است.

مقداری فویل را بر اساس اندازه دکمه های لاستیکی برش دهید.

با مقداری چسب فویل ها را پشت دکمه ها بچسبانید.

تمام قطعات را سر هم بندی کنید و کنترل را با دستگاه مربوطه امتحان نمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *