نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر استاتیک در ضبط اتومبیل

در این مقاله قصد داریم آموزش تعمیر استاتیک در ضبط را در اختیار شما قرار دهیم. اگر بلندگوهای ضبط ماشین شما در حال ترک خوردن هستند، کانال را تغییر دهید تا ببینید آیا این صدا از بین می رود یا خیر. اگر ناپدید نشد و همیشه صدای ترق و ترق می‌شنوید، احتمالاً بلندگوها قدیمی و شکسته شده‌اند و باید آنها را تعویض کنید.

آموزش تعمیر استاتیک در ضبط
آموزش تعمیر استاتیک در ضبط

نکاتی برای عیب یابی مشکلات رایج

بررسی کنید که واحد مرکزی در حالت ضد سرقت نباشد. برخی از هد یونیت ها دارای ویژگی امنیتی ضد سرقت هستند که در صورت قطع منبع تغذیه، از کارکرد ضبط جلوگیری می کند. این باعث می شود که واحدهای سر در صورت سرقت بی فایده باشند.

مطمئن شوید که یونیت اصلی شما این ویژگی را ندارد. اگر این کار را کرد، می‌توانید کد بازنشانی و رویه را در دفترچه راهنمای مالک، آنلاین یا از یک نمایندگی خودرو پیدا کنید.

فیوزها را چک کنید

اگر ضبط روشن نمی شود و ویژگی ضد سرقت ندارید، از یک مولتی متر و یک چراغ تست برای تست فیوزها استفاده کنید. ضبطهای خودرو معمولاً دارای یک یا دو فیوز هستند و ممکن است فیوزهای آمپر و سایر فیوزهای قطعات نیز داشته باشند. فیوز ضبط باید به وضوح برچسب گذاری شود و در جعبه فیوز اصلی زیر فرمان یا در پشت یونیت سر قرار گیرد.

از یک مولتی متر یا یک چراغ آزمایشی برای بررسی وجود برق در دو طرف فیوز استفاده کنید. اگر فیوز سوخته است، برای تعمیر فیوز سوخته به مراحل بالا مراجعه کنید.

اتصال Pigtail را بررسی کنید

یونیت سر را برای دسترسی به سیم کشی آن بردارید و بررسی کنید که آیا کانکتور پیگتیل به درستی قرار گرفته است. در صورت شک، آن را بردارید و آن را جایگزین کنید تا به درستی بنشیند. در حالی که یونیت سر را بیرون آورده اید، یونیت سر و آداپتورها را به مدت 15 تا 20 دقیقه از برق بکشید. سپس دوباره وصل شده و بررسی کنید که آیا یونیت سر به درستی کار می کند یا خیر.

تعمیر استاتیک در ضبط اتومبیل
تعمیر استاتیک در ضبط اتومبیل

قدرت را در واحد مرکزی بررسی کنید

از یک مولتی متر برای تست دو سیم برق ضبط استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا سیم کشی شکسته یا معیوب وجود دارد. یک سیم پاور به حافظه ضبط انرژی می دهد و همیشه داغ است. در حالی که سیم دیگر تنها زمانی داغ است که اشتعال را روشن می کنید. اما اگر اینها معکوس شوند، واحد اصلی کار نخواهد کرد. و اگر در بلوک فیوز برق وجود دارد، اما در واحد اصلی برق وجود ندارد، احتمالاً یک سیم شکسته دارید که باید آن را پیدا کنید.

وجود زمین را در واحد مرکزی بررسی کنید

با یک بازرسی بصری بررسی کنید که یونیت سر شما زمین خوبی دارد. مطمئن شوید که به طور ایمن وصل شده است و زنگ زدگی وجود ندارد. همچنین می توانید از یک مولتی متر برای بررسی زمین بین پیگتیل هد یونیت و زمین خوب شناخته شده روی بدنه خودرو استفاده کنید.

آلترناتور وین

انتخاب نامناسب زمین همچنین دلیل ناله دینام است، صدای رایج ضبط اتومبیل. اگر این صدای آزاردهنده و آزاردهنده را شنیدید که با دور موتور بالا و پایین می‌رود، زمین، سیستم شارژ و اتصالات بین اجزای سیستم صوتی و باتری را بررسی کنید.

واحد سر تست نیمکت

اگر مسائل فوق را رد کرده باشید، احتمالاً واحد مرکزی شما شکست خورده است. اما برای اطمینان، می توانید آن را با اتصال مستقیم برق و اتصال زمین به 12 ولت مثبت و منفی تست کنید. برای راهنمایی بیشتر در مورد عیب یابی ضبط اتومبیل خود، به کارشناسان دستگاه پخش اتومبیل مراجعه کنید. از تعمیرات کوچک گرفته تا کمک به شما برای انتخاب جایگزین جدید، آنها می توانند با تخصص خود به شما در بهبود صدا و عملکرد ضبط خودرو و آمپرهای ضبط خودرو کمک کنند.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: اصول اولیه عیب یابی ضبط خودرو

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *