نحوه حذف مرزهای مشکی در بالا و پایین صفحه تلویزیون

نحوه حذف مرزهای مشکی در بالا و پایین صفحه تلویزیون

 

DVD پلیرهای سونی دارای قسمت SCREEN SET UP هستند که در منوی SET UP قرار دارد. در اینجا تنظیمات نوع تلویزیون می توانند انجام شوند. نوع تلویزیون نسبت دید تلویزیونی که متصل است را انتخاب می کند:

  • تنظیم LETTERBOX 4:3 باید زمانی انتخاب شده که تلویزیون عادی به پلیر وصل است. در اینصورت تصویر عریض با جعبه های مشکی ظاهر شده که در قسمت های بالا و پایین صفحه نشان داده می شود.
  • تنظیم PAN SCAN 4:3 باید زمانی انتخاب شده که تلویزیون عادی به پلیر وصل است. در اینصورت تصویر عریض در کل صفحه با قسمتی که بطور خودکار برش می خورد ظاهر می شود.
  • تنظیم WIDE MODE 16:9/ 4:3 باید زمانی انتخاب شده که تلویزیون صفحه عریض به پلیر وصل بوده و یا زمانی که تلویزیون با عملکرد WIDE MODE به پلیر وصل است (در اینصورت تصویر عریض با جعبه های مشکی ظاهر شده که در قسمت های بالا و پایین صفحه نشان داده می شود.

 

نکته: با توجه به نرم افزار DVD، LETTERBOX 4:3 ممکن است بطور خودکار به جای PAN SCAN و برعکس انتخاب شود. به عبارت دیگر، اگر نرم افزار DVD که در تلویزیون عادی اجرا می شود شامل برنامه ورژن WIDE MODE باشد، در اینصورت هیچ راهی برای ایجاد جعبه های مشکی بالا و زیر تصویر وجود ندارد. بعضی از دیسک های DVD دارای هر دو ورژن WIDE SCREEN و PAN SCAN 4:3 هستند.

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
این مطلب را از دست ندهید   پیاده کردن سونی وایو