نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیرات ایکس باکس

از کنسول های بازی پرطرفدار  به ایکس باکس می توان نام برد، مهمترین دغدغه کاربران این دستگاه ها تعمیرات ایکس باکس XBOX در زمان برو خطا و ارور های می باشد. این دستگاه دارای سیستم های حساسی است که در بعضی از مواقع و شرایط دچار اخلال هایی در عملکرد آن می شود. ایکس باکس ها در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند که بنا به بودجه خرید کاربران هر یک مدلی را برای تهیه این کنسول بازی انتخاب می کنند . مرکز تعمیرات ایکس باکس با تکنسین های مجرب و آموزش دیده در کمترین زمان دستگاه شما را تعمیر می کنند.

تعمیر ایکس باکس با شناخت خطاها و ارور ها

برای تعمیرات ایکس باکس بهتر است مفهوم خطاهای آن را بدانید و در صورت لزوم به مراکز تعمیرات ایکس باکس مراجعه کنید 

وجود بد کار کردن آداپتور کنسول باعث میشود این پیام خطا رخ دهد و باید به تعمیر کار مراجعه کنید.

این مشکل ار سوکتی است که هارد بر روی آن میرود و به احتمال زیاد مشکلی برای این سوکت پیش آمده و باید به تعمیر گاه مراجعه کنید .

این مشکل به خاطر وجود برق زیاد در کنسول است ، یعنی به بعضی از چیزها کار نمیکند و ممکن است Koprty 48 یک نوع IC مهم است سوخته باشد .

وجود نویزهایی در دستگاه با یک Restart مشکل کوچک حل میشود.

این پیام به خاطر مشکلات خراب شدن یکی از IC های کنسول رخ میدهد و حتما باید تعویض شود .

این مشکل به خاطر مشکلاتی در پردازنده ی CPU رخ میدهد که نمیتواند محسابات دقیقی انجام دهد.

این مشکل را میتوان هم مشکلی ساده و هم بسیار خطرناک خواند! در روی مادربرد Xbox360 در جلوی سوکت AV دو تراشه به نام ANA و HANAوجود دارند دقیقا روی آنها هم نوشته شده است , ممکن است مشکل از آنها باشد و اگر این دو تراشه بسوزد باید به اعمیر کار مراجعه کرده و حدود 60- 70 هزارتومان برای شما خرج دارد ، ولی مشکل دیگر هم ممکن است از سوختن GPU کنسول باشد و در بعضی مواقع دیگر باید کنسول Xbox360 خود را فراموش کیند … خطای E74 یکی از بدترین خطا های Xbox360 است شرکت مایکروسافت در رابطه با این موضوع گفته کسانی که کنسول خود را در تاریخ مقعر خریداری کرده اند و برای آنها مشکل E74 پیش آمده میتواند پول خود را پس بگیرند … امکان این موضوع در ایران محال است !! نوع امیدوار کننده ی این خطا ممکن است ؛ بسیار ساده باشد و شاید به یک ریستارت حل شود …
این پیغام به این معنی است مشکلانی روی برد پاور کنسول پیش می آید و ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعویض …ولی در بعضی از مواقع به یک ریست کنسول درست میشوند.
قطعات کنسول نشناخته هستند , با یک بار Restart درست میشوند اگر درست نشدند راهی ندارید و باید به تعمیر کار مراجعه کنید
این پیغام در موقع وجود مشکل در دشبرد رخ میدهد باید آن را بار دیگر نصب کنید و یا توسط یک سیدی دشبرد جدید فایل های آن را بار دیگر بازیابی کنید
مشکل در بد کار کردن پردازنده با یک باری Restart مشکل حل میشود .
این مشکل از خراب شدن هادر درایو و یا سوختن آن در موقع وصل بودن به کنسول رخ میدهد و هیچ راحی ندارید جزء به تعمیر کار مراجعه کنید

همان طور که در بالا گفته شد این مشکل به خاطر تغییر ولتاژ رخ میدهد و در بعضی از مواقع ممکن است بسیار خطرناک باشد … ، دلیل به وجود آمدن این مشکل به خاطر متصل کردن دستگاه های بیخودی به درگاه USB کنسول است که باعث میشود برق زیادی مصرف کنند و کنسول دچار افت ولتاژ شود!

این مشکل بیشتر در هارد درایو های 120GB فراوان تر است ؛ این پیغام تو معنی دارد : 1- در ازتباط هارد به کنسول مشکلی پیش آمده 2- هارد از داخل مشکل دارد!!
این مشکل به خاطر بروز مشکلاتی و یا سوختن IC DVD Drive کنسول اتفاق میافتد , این مشکل بیشتر در هنگام بازی رخ میدهد!
وقتی فریمور نصب شده با DVD Drive هم خانی نداشته باشد و یا برای آن قدیمی شده باشد این پیغام خطا رخ میدهد برای جلوگیری از این خطلا فریمور را پاک کنید تا دیگر این مشکل پیش نیاید .
وقتی DVD Drive شما مسکل داشته باشد و یا تاریخ مهلت فریمور آن تمام شده باشد این مسکل رخ میدهد , ( بیشتر این مشکل مخصوص کسانی میباشد که از فریمور استفاده میکنند.)
وجود مشکل در برنامه نویسی های کنسول برای کمتر کسی این مشکل رخ میدهد .
مشکلاتی در هارد دستگاه که : ممکن است Hard Drive دستگاه بد جارفته باشد و میتوایند هارد را در آورده و بار دیگر جا بزنید تا این مشکل درست شود .
رم در کنسول وجود ندارد! و یا نصب نیست!

 این مشکل به خاطر این است GPU به دستگاه متصل نیست!

شناخته نشده ( مربوط به آپدیت داشبورد می باشد. )

قسمت 1 ، 2 ، 3 ، 4 چراغ قرمز ٬ چشمک زن می باشد.

ممکن است کابل AV قابل شناسایی نباشد.

***برای رفع این مشکلات و عدم نیاز به تعمیر ایکس باکس  موارد زیر را اجرا کنید***

از اتصال صحیح کابل AV به کنسول xbox 360 اطمینان حاصل فرمایید.

کابل AV را از کنسول خارج کرده و مجدد اتصال را برقرار کنید.

اگر هنوز چراغ های قرمز در حال چشمک زدن بودند، قسمت فلزی کابل AV که وارد پورت پشت دستگاه می شود را از دستگاه خارج کرده ، تمیز کنید( این کار را با پارچه خشک انجام دهید) و دوباره وارد کنسول کنید.

اگر با اجرای مراحل فوق هنوز با خطا و چراغ چشمک زن روبرو هستید احتمالا مشکل از کابل AV است. پیشنهاد می شود برای رفع مشکل از کابل دیگری استفاده کنید.

تعمیر ایکس باکس تخصصی

ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان از رایج ترین دستگاه کنسول بازی هستند تعمیر ایکس باکس نیاز به مهارت و تخصص دارد، بنابراین نکات ریز تعمیر ایکس باکس  وجود دارد که در صورت رعایت نشدن موجب خسارات های دیگری می شود اولین نکته حضور متخصص برای تعمیر ایکس باکس که به بخش های مختلف ایکس باکس آشنا و مسلط باشد.

قسمت 1 و 3 و 4 چراغ قرمز ٬ چشمک زن می باشد.

اشکال سخت افزاری ایکس باکس 

مراحل زیر را جهت بررسی کدهای خطا انجام دهید:

ابتدا دستگاه را ریستارت کنید.
در صورتی که پس از ریستارت کردن کنسول باز با خطا مواجه شدید موارد زیر را دنبال کنید

دستگاه را خاموش کنید.
تمام کابل های متصل به دستگاه را از کنسول جدا کنید. ( کابل برق، کابل AV و…)

کابل برق را از پریز خارج کنید.

سپس سیم ها را متصل کنید.

 در آخر کنسول را مجدد روشن کنید.

 

خدمات رایج ایکس باکس

1-  تعمیر دسته ایکس باکس 

2-تعمیر  لنز ایکس باکس 

3- تعمیر رم ایکس باکس 

4-  تعمیر برد ایکس باکس 

5-  تعمیر هارد ایکس باکس 

درصورتی که دستگاه شما پلی استیشن است اینجا کلیک کنید 

تعمیر ایکس باکس
تعمیرات ایکس باکس
تعمیر XBOX

 سرویس نشدن ایکس باکس و نوسان های برق سبب ایجاد برخی اشکالات در این دستگاه می شود که با تعمیر ایکس باکس به موقع می توان آنها را برطرف کرد. لیکن غالب کاربران تا زمانی که این گجت های دیجیتالی دچار خرابی نشوند بازی با آن ها را ادامه می دهند و جهت سرویس و تعمیرات ایکس باکس اقدامی نمی کنند. در نتیجه تجربه کارشناسان ما در مرکز تعمیر ایکس باکس، گرم شدن دستگاه و بالا رفتن دمای آن یکی از اشکالات عمده ای است که در ایکس باکس البته در استفاده طولانی مدت  مشاهده می شود. اگرچه شیوه های متعددی در جهت خنک‌سازی دستگاه وجود دارد اما این شیوه ها تنها زمانی مثمر ثمر خواهد بود که به موقع بر روی دستگاه اِعمال شود.

خطاهای ایکس باکس و رفع آن

تعمیرات ایکس باکس ، تعمیر ایکس باکس ، XBOX  

بروز شده در تاریخ 1400/04/26

معتبر تا 1400/12/30

 

سایت اصلی شرکت سازنده