نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بررسی براویا سونی سری XBR-X850E

بررسی براویا سونی سری XBR-X850E

بررسی براویا سونی

کیفیت تصویر/ کنتراست/ درجه بندی سطح مشکی: ۱۰۰/۸۸

بزرگترین ایراد X900E و X930E در مدل سونی اینست که X850E هیچ نور پس زمینه کاملی ندارد و در عوض روشنایی لبه دارد. نور پس زمینه کامل یکی از بهترین ویژگیهای مهم در زمان مقایسه تلویزیون LEC-LCD با دیگری است. تصویر نور پس زمینه کامل می تواند کنتراست زیادی را در نواحی مهم صفحه ایجاد کرده و به کیفیت دید زاویه جانی بموجب افزایش روشنایی نیز کمک می کند. با اینحال X850E دارای پردازشگر HDR جدید ۴K است. سریهای X850E مشابه با X850D سال گذشته هستند اما فقط اندکی ارتقا یافته اند. این تلویزیون در سال گذشته دارای ترکیبی از قیمت/ تصویر استثنای همراه با ویژگیها و ارزش خوب بوده است. امسال نیز از X850E استفاده می شود. پردازشگر جدید کار پاکسازی و ارتقای سیگنالهای پایین تصویر نهایی را انجام می دهد. HDR ویژگی دوربین است و به منظور لذت بردن از HDR در این تلویزیون، محتوا نیز باید در HDR ضبط شود. لزوما آنچیزی که با HDR بدست می آید درخشندگی و کنتراست بالا است و این ویژگی با عنوان یک معیار عملی باعث ارتقای سایه ها و بویژه اثرات برجسته درخشندگی می شود.

کنتراست نقطه قوی X850E نیست. تلویزیونهای LCD دارای نور لبه به دشواری می توانند کنتراست زیاد را نشان دهند. در یک اتاق تاریک کنتراست حدود ۱: ۱۵۰۰ پیشنهاد می شود که زیاد به سطح مشکی کامل نزدیک نیست. البته این موضوع کنتراست در تلویزیونهای LCD دارای نور لبه همواره سطح سیاه را نشان می دهد. تلویزیون می تواند نور کافی را گرفته اما سطح سیاه نمی تواند عمق کافی داشته باشد. روشنایی در اصل از کیفیت ۹۰۰E یا ۹۳۰E در سریهای بالا بموجب نور پس زمینه کامل آنها نمی باشد.

 

یکنواختی/ مقیاس خاکستری/ رنگ

نمایش رنگ واقعی جزء اصلی تلویزیونهای سونی پیشرفته می باشد. رنگها بطور کامل اشباع نمی شوند در حالیکه یکنواختی مقیاس خاکستری بنظر برای چشم خوب بوده، و تصویر همواری را نشان می دهد. ما به ندرت نور پشت زمینه LED را با یکنواختی نور پس زمینه می بینیم و هیچ سیاهی و سایه تیره در صفحه خاکستری نشان نمی دهد. جریان نور در برخی تلویزیونها درخشان نبوده که به کیفیت محتوا بستگی دارد. یکنواختی در برخی گوشه ها و در اطراف پنل وجود دارد.

 

نمایشگر تریلومینوس

تکنولوژی رنگ گسترده در چندین سال برای سونی جالب توجه بوده است که انتقال رنگ واقعی را نسبت به اکثر رقبای سونی تولید کرده و بطور کلی کالیبراسیون کمتری را برای رسیدن به نصب تصویر لذت بخش نشان می دهد. رنگها هنوز هم فراوان و زیبا هستند.

 

تبدیل HD به ۴K

تبدیل و اسکالینگ بالا در سونی وجود دارد که بهترین ویژگی X850E است. موتور X1 پردازشگر HDR جدید ۴K در تبدیل و هموارسازی سیگنال HD به رزولوشن منفی پنل عالی است. در اینصورت خرید تلویزیون ۴K در وهله نخست پیشنهاد می شود حجم ۴K کافی نیست بنابراین اسکالینگ بالا درنظر گرفته می شود.

 

دید زاویه جانبی

یکی از بهترین عملکردهایی که در این زمینه برای تلویزیون ۴K دیده می شود دید زاویه جانبی است هرچند نقطه ضعفی برای تمام تلویزیونهای LCD دارای نور پس زمینه LED می باشد. پنل IPS در X850E وجود دارد و برای دید بهتر زاویه جانبی ساخته شده که تلویزیون را برای بازی روزانه طراحی کرده است. اشباع رنگ و کنتراست در حدود ۱۵ درجه شروع می شود و بطور قابل توجهی کم نمی شود تا اینکه حدود ۲۰ درجه خارج از مرکز برسد. صفحه با نور اتاق انعکاس پیدا نمی کند. این صفحه و تلویزیون در شب و در اتاق کم نور بهتر عمل می کند زیرا جریان نور زیادی از نور پس زمینه LED (در سایر مدلها) وجود ندارد.

 

حالتهای تصویر

اگر تنظیمات تلویزیون صورت نگرفته است، موقعیت سینمایی Pro را برای دید شب و موقعیت سینما خانگی را برای دید روز انتخاب کنید.

 • شفاف- رنگ و تصویر نادرست را کاملا رفع می کند.
 • استاندارد- رنگ غیرخنثی و کنتراست تا ۱۰۰ تنظیم شده و آبی بسیار زیاد در رنگ خنثی دیده می شود
 • سفارشی- این حالت نزدیک به D65 بدست می آید و در اصل برای تنظیمات پیشنهاد می شود. ویژگیهای مرتبط با نرم افزار در تنظیمات واضح عبارتند از: ایجاد واقعیت، کاهش نویز تصادفی، و کاهش نویز دیجیتال که همگی در تنظیمات کارخانه خاموش هستند. حالت فیلم نیز باید خاموش باشد.
 • سینمایی Pro- این موقعیت بسیار خوبی برای اتاق تاریک و کم نور بویژه برای تماشای فیلم است.
 • سینمای خانگی- افزایش نور تصویر صفحه با تنظیم گامای بالا و تنظیم رنگ زنده به حالت بالا همراه است. این موقعیت برای اتاق روش و موقعیت چندمنظوره حتی برای ورزش مناسب می باشد.
 • ورزشی- این تنظیمات برای ورزش و سایر چیزها مطرح می شود که باعث ایجاد شرایط ناخوشایندی بر روی صفحه می شود که با رنگ زیاد، اثرات مصنوعی همراه است. حالت فیلم باید بالا تنظیم شود بنابراین اثر اپرا بدست می آید مگر اینکه آن را به پایین تنظیم کنید.
 • انیمیشن- این موقعیت را تست نکرده اما فقط می توانید فیلم های انیمیشن را مطابق با آن تنظیم کنید.

 

(برای ورودیهای HDMI، تصویر واضح، تصویر استاندارد، تصویر سفارشی، بازی، گرافیک وجود دارد).

البته، حالت بازی یک موقعیت ترجیحی برای بازی است که باید در تاخیر ورودی تنظیم شود.

 

درجه بندی ویژگیها ۱۰۰/۹۳

طرح/ ظاهر

سونی ازنظر صفحه منحنی با سامسونگ مطابقت نمی کند. عناصر طراحی سونی ساده هستند که در سال ۲۰۱۷/۲۰۱۶ با ساخت قاب بسیار نازک و ۲ اینچی در سریهای X850E طراحی شدند. قالب از آلومینیوم ساخته شده و بسیار پیشرفته است.

 

تلویزیون هوشمند/ ویژگیهای سیستم عامل تلویزیون اندروید

X850E دارای جدیدترین سیستم عامل اندروید گوگل ۶٫۰ با اپلیکیشن های برجسته ازجمله Netflix، hulu، Amazon instant، Vudu، Pandora، iHeartRadio، Crackle  و SiriusXm می باشد و حدود ۳۰ اپلیکیشن کوچک و ناچیز نیز دارد. امسال نیز HBO NOW, EPIX, Starz Play, Fusion, Pluto TV افزوده شده اند. در ابتدا بنظر می رسد که گزینه های محدودی دارد اما دارای موزیک پلیر گوگل، بازی، فیلم و … نیز است. سرعت عملیات در ترکیب با کیفیت عالی صدا و تصویر بخش گوگل پلی/ اندروید پیشنهادات تلویزیون هوشمند نیز واقعی است که متمایز از رقابت می باشد. عملکرد جستجوی صوتی در ریموت لمسی بطور عالی با یوتیوب و گوگل پلی کار می کند.

 

ریموت لمسی/ جستجوی تلویزیون اندروید

ریموت لمسی سونی پاسخ سریعی می دهد و قطعا در اپلیکیشن های تلویزیون هوشمند سریع بوده و جستجو را در زمان تایپ بر روی کیبورد صفحه تسریع می بخشد. تشخیص کلمات در عملکرد جستجوی صوتی بسیار تاثیرگذار بوده و برای مرورگر وب بسیار مفید است. حتی جستجوی اسامی افراد در Tube App، جستجوی اندروید را بلافاصله انجام می دهد. جستجوی تشخیص صدا حتی در اتاق شلوغ نیز کار می کند. زمان پاسخ تلویزیونها به ارسال سریع و دقیق است.

 

حالت سینمایی/ فیلم – پایین یا خاموش نگهداشتن برای جلوگیری از اثر اپرا

تنظیم تصویر سینمایی یا فیلمی (با توجه به آپدیت نرم افزار) در منوی تنظیمات تصویر در زیر تنظیمات پیشرفته و زیر شفافیت وجود دارد. این تنظیم با ترکیب تنظیم جریان حرکتی تاثیر می گذارد که در آنجا تصویر با حذف تاری پس زمینه بسیار خنثی شفاف می شود. در اینصورت اثر Telenovela ایجاد می شود که به آسانی بر روی X850E جلوگیری شده است. موقعیت هموارسازی جریان حرکتی در سطح ۳ و موقعیت شفاف در سطح ۲ و تنظیم سینمایی/ فیلم باید به موقعیت off یا low قرار بگیرد. این ویژگی فقط برای جبران فریم است که در دو موقعیت بالای متوسط و بالا برداشته می شود.

 

کیفیت صدا- صدای واضح – خاموش کردن

X850E باید موقعیت ویژگی صدای واضح را روشن کند. اثرات جانبی ناخواسته ای از این موقعیت صدا ازجمله اثر انعکاس پدید می آیند. که بلفاصله باید این ویژگی را خاموش کرد. کیفیت صدا از تلویزیون نیز باید تنظیم شود. صداها بطور واضح از موزیک و نویز پس زمینه مجزا هستند. هر دو برای کیفیت صدای خوب تعریف می شوند. قابلیت صدا کافی است اما بخوبی عمل نمی کند. و تنظیم صدای ۵۰% در اتاق بزرگ مطلوب می باشد.

 

درجه بندی ارزش ۱۰۰/۹۱

 

درجه بندی کلی  ۱۰۰/۹۰

ویژگیهای سریع
 • HD اولترا ۴K که رزولوشن ۱۰۸۰p 4x را ارائه می کند
 • پردازشگر HDR X1 4K
 • موتور تصویر PRO واقعی ۴K برای بهترین تصویر از هر منبع
 • نمایشگر تریلومینوس رنگ و شفافیت بسیار دقیقی را تولید می کند
 • HDR سازگار
 • سرعت ۱۲۰Hz
 • صدای واضح + پردازش صدای دیجیتال (DSP)
 • خروجی برق صدا: ۱۰w + 10w
 • موقعیت اسپیکر: ۲Ch، طیف کامل (۳۰ * ۸۰ میلیمتر) * ۲
 • HDMI 2.0 به معنی حجم ۴K در ۶۰p که امکان دارد
 • وای فای
 • گوگل
 • اندروید ۶٫۰
‫0/5 ‫(0 نظر)