نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

4 خرابی مانیتور سونی

آموزش شناسایی خرابی مانیتور

خرابی مانیتور/ اگر از رایانه خود استفاده می کنید و صفحه مانیتور سونی به طور ناگهانی کار نمی کند، مهم است که بفهمید آیا رایانه یا مانیتور سونی مشکل دارد یا خیر. تشخیص اشتباه و رفع آن بسیار پیچیده ‌تر از تعیین اینکه آیا یک مانیتور سونی منفجر شده است یا یک رایانه خراب است. ساده ترین راه برای تشخیص خرابی مانیتور سونی این است که آن را با دستگاه ها و قطعات دیگر تست کنید و ببینید چه چیزی کار نمی کند.

کامپیوتر متفاوت

سریع‌ ترین راه برای رد کردن خرابی مانیتور سونی این است که آن را روی رایانه دیگری آزمایش کنید. مانیتور سونی را از رایانه خود جدا کنید و آن را به رایانه دیگری که به درستی کار می کند وصل کنید. اگر مانیتور سونی به درستی روشن شود و آنچه را که قرار است روی صفحه باشد نشان دهد، می توانید مانیتور سونی را به عنوان منبع مشکل رد کنید. اگر صفحه نمایش در عرض چند ثانیه روشن نشد، از کابل های اتصال و برق مانیتور سونی در حال کار استفاده کنید، فقط مانیتور سونی آزمایشی را به رایانه متصل کنید و رایانه آزمایشی را مجدداً راه اندازی کنید تا همه متغیرهای غیر از مانیتور سونی حذف شوند. اگر مانیتور سونی همچنان روشن نمی شود، به احتمال زیاد منفجر شده است. این تست برای لپ تاپ ها کار نمی کند.

مانیتور سونی متفاوت

می توانید سعی کنید مانیتور سونی دیگری را به رایانه متصل کنید تا آن را با مانیتور سونی مورد نظر آزمایش کنید. از همان کابل هایی که مانیتور سونی استفاده می کرد استفاده کنید، فقط مانیتور سونی جدید را به کامپیوتر متصل کنید و کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید تا آن را آزمایش کنید. اگر صفحه جدید روشن شود و درست کار کند، مانیتور سونی شما احتمالا منفجر شده است. اگر اصلاً سیگنالی به مانیتور سونی جدید نرسد، احتمالاً رایانه مقصر است. کامپیوترهای لپ تاپ معمولا دارای یک پورت VGA، DVI یا HDMI با خروجی ویدئو هستند که می توان از آن برای تست لپ تاپ با مانیتور سونی خارجی استفاده کرد.

خرابی مانیتور

خطاهای نمایش

خطاهای نمایشگر بصری ممکن است توسط کامپیوتر یا مانیتور سونی ایجاد شود. اگر صفحه نمایش از نظر فیزیکی ترک خورده باشد یا دارای علامت جوهر باشد، نمایشگر منفجر می شود. اگر مانیتور سونی روشن شود و تصویری با خطوط عمودی یا افقی در سراسر صفحه نمایش دهد، ممکن است شکسته شود. این ممکن است ناشی از اتصال آسیب دیده باشد. این مشکل را با صاف کردن هر پایه اتصال خمیده و تعویض کابل برطرف کنید. اگر این کار نکرد، احتمالاً پورت اتصال مانیتور سونی آسیب دیده است. اگر صفحه نمایش روشن شد و یک تصویر درهم ریخته را مشاهده کردید، احتمالاً مانیتور سونی مشکلی ندارد و مشکل از کارت گرافیک رایانه است.

اتصال متفاوت

با تعویض کابل اتصال و اتصال مانیتور سونی به پورت دیگری در رایانه، می توان مانیتور سونی منفجر شده را رد کرد. اگر رایانه دارای چندین پورت نمایشگر است، مانیتور سونی را با پورت های دیگر آزمایش کنید. اگر رایانه دارای کارت گرافیک ثانویه است، سعی کنید مانیتور سونی را به آن کارت متصل کرده و کارت گرافیک اصلی را بردارید. اگر بتوانید مانیتور سونی را با این روش کار کنید، منفجر نشده است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *