نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

3 دلیل از کار افتادگی بلندگوی سونی

از کار افتادگی بلندگوی سونی / اگر به طور ناگهانی بلندگو سونی ماشین از کار بیفتد، نحوه تشخیص مشکلات اسپیکر خودرو بسیار مهم است. پس ابتدا بلندگو سونی را بررسی کنید. در این مقاله 3 علت از کار افتادن بلندگو سونی قرار داده شده است. با ما همراه باشید.

بدون باس از بلندگو سونی ماشین

ما می دانیم که همه چیز مربوط به آن بیس است، اما چه اتفاقی می افتد زمانی که شما واقعاً باس دریافت نمی کنید؟این یک مشکل استریو اتومبیل است که معمولاً در هنگام ارتقاء بلندگو سونی کارخانه یا نصب یا تعمیر بلندگو سونی پس از فروش رخ می دهد. چه چیزی باعث می شود بلندگو سونیها بیس نداشته باشند؟

برای تولید بیس، بلندگو سونیها باید همزمان هوا را فشار دهند. مشکل “بدون باس” زمانی رخ می دهد که یک بلندگو سونی فشار می آورد در حالی که دیگری هوا را می کشد. این بیشتر زمانی اتفاق می افتد که بلندگو سونیها از قطبیت خارج باشند.

دلیل دیگر برای سناریوی “بدون باس” این است که بلندگو سونی پس از فروش سنگین تر و سخت تر از بلندگو سونی کارخانه هستند. این بلندگو سونی ها کیفیت استریو ماشین شما را بهبود می بخشد اما صدای بیس بلندگو سونی کارخانه شما را می خورد.

علائمی که باید جستجو کرد

شما هیچ باس را در هیچ سطح صدا نمی شنوید.

از کار افتادگی بلندگوی سونی

وقتی استریو ماشین شما بیس ندارد چه باید کرد؟

بررسی کنید که آیا سیم های بلندگو سونی به درستی به آمپر استریو و هد یونیت وصل شده اند یا خیر. ترمینال مثبت (+) بلندگو سونی باید به قطب مثبت هر قطعه دیگر از جمله باتری وصل شود. همین مورد در مورد ترمینال منفی (-) نیز صدق می کند.

راه حل بالقوه دیگر نصب یک تقویت کننده خارجی است. برخی از افراد برای حل مشکل بدون باس، ارتقاء واحد هد را انتخاب می کنند. نکته اصلی این است که استریو ماشین شما به چیزی نیاز دارد که وات بیشتری تولید کند.

صداهای ناخواسته در سیستم صوتی خودرو

شنیدن صداهای مرموز از سیستم صوتی خودرو تجربه بسیار خسته کننده ای است. تقریباً هر راننده ای در یک زمان با صدای استریو اتومبیل مواجه شده است. در حالی که ممکن است آزمایش جالبی باشد که ببینید آیا می‌توانید صداهای عجیب و غریبی که صدای ماشینتان می‌سازد را دوباره خلق کنید، اما نتیجه این است که شما می‌خواهید آن صداهای عجیب و غریب را خارج از آنجا داشته باشید.

علائمی که باید جستجو کرد

منابع متعددی برای صداهای ناخواسته وجود دارد، اما در اینجا برخی از رایج ترین آنها وجود دارد: ناله دینام: این رایج ترین صدای استریو ماشین است. اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که زمین برای واحد اصلی یا تقویت‌کننده بلندگو سونی به درستی انتخاب نشده باشد. وضعیت نامناسب سیستم شارژ و همچنین اتصالات بین اجزای سیستم صوتی و باتری نیز می تواند منجر به ناله دینام شود.

علامت ناله دینام: صدایی را می شنوید که با دور در دقیقه دینام خودرو شما نوسان می کند. صدای ناله دینام با دور موتور به طرز بسیار آزاردهنده ای بالا و پایین می رود. وقتی بشنوی متوجهش میشی!

پاپ لوازم جانبی: این نویز معمولاً با یک رویداد الکتریکی خاص همراه است. معمولاً لوازم جانبی مانند چراغ‌های جلو، برف پاک‌کن‌ها، چراغ راهنما و ترمزها جریان بالایی دارند و می‌توانند باعث افزایش ولتاژ شوند که سپس به سیستم صوتی می‌رود. این همان چیزی است که باعث “پاپ” می شود.

علامت: هنگامی که لوازم جانبی خودرو با جریان بالا مانند موارد ذکر شده در بالا را روشن یا خاموش می کنید، صدای پاپ تیز شنیده می شود.

صداهای ترد و ترد بلندگو سونی: این صداهای ترد برنج اغلب به دلیل کهولت سن، کیفیت پایین ورودی یا اتصال بد رادیویی به وجود می آیند.

علامت: وقتی موتور روشن است و ماشین در حال حرکت است، بلندگو سونی می‌ترقد.

خلاص شدن از شر صداهای ناخواسته استریو ماشین

قطعه ای را که نویز تولید می کند پیدا کنید و دوباره آن را زمین کنید. یک فلز شاسی تمیز و لخت منبع زمین ایده آل است. همچنین باید مطمئن شوید که سیستم شارژ در وضعیت خوبی قرار دارد. تمام اتصالات (پست باتری، اتصالات دینام، یونیت سر، تقویت کننده ها، پردازنده های سیگنال و تسمه زمین) باید ایمن باشند.

برای از بین بردن نویز ناشی از پارگی لوازم جانبی، یک خازن دوقطبی کوچک بین سیم برق لوازم جانبی تولید کننده صدا و زمین آن اضافه کنید. خازن سپس نوسانات برق را جذب می کند و بنابراین از انتقال آنها به سیستم صوتی خودرو جلوگیری می کند.

اگر صدای بلندگو سونی شنیده می شود، کانال را عوض کنید و بررسی کنید که آیا نویز هنوز وجود دارد یا خیر. اگر ترقه بدون توجه به کانالی که رادیو روشن است اتفاق بیفتد به این معنی است که بلندگو سونی خراب است و باید تعمیر یا تعویض شود.

صدا به طور ناگهانی قطع می شود

قطع صدا معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که تقویت‌کننده بیش از حد گرم می‌شود یا سیم بلندگو سونی شل شده است. آمپلی‌فایرها معمولاً گرمای زیادی تولید می‌کنند، مخصوصاً زمانی که موسیقی با صدای بلند برای مدت طولانی پخش می‌شود. برای مدیریت این مقدار گرما، تقویت کننده باید جریان هوای کافی داشته باشد. زیرا، صادق باشید، همه ما موسیقی خود را برای مدت طولانی با صدای بلند پخش می کنیم. این بخشی از سرگرمی است.

علائمی که باید جستجو کرد

این مشکل با قطع ناگهانی صدای بلندگو سونی ماشین شما و برگشتن آن پس از مدت کوتاهی مشخص می شود.

وقتی استریو ماشین شما به طور ناگهانی قطع می شود چه باید کرد؟

اگر بلندگو سونی ماشین شما از کار افتادند، باید روندی را دنبال کنید. برای حل این مشکل، اطمینان حاصل کنید که جریان هوای کافی در محل نصب آمپلی فایر وجود دارد. جریان هوا آمپر را همیشه خنک نگه می دارد و باید از قطع ناگهانی صدا جلوگیری کند. همچنین ایده خوبی است که سیم های بلندگو سونی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی وصل شده اند.

آموزش تعویض بلندگوی گوشی سونی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *