تعمیر ویدئو پروژکتور

تعمیر ویدئو پروژکتور

در این مقاله به نکات مهمی در خصوص تعمیر ویدئو پروژکتور اشاره می کنیم تا کاربران بتوانند استفاده های لازم را از این آموزش ببرند.

نمایندگی تعمیرات ویدئو پروژکتور سونی در خدمت همه کاربران می باشد تا خدمات لازم و کاربردی را در اختیار آنان قرار دهد. نمایندگی سونی با رعایت اصول و استانداردهای جهانی صورت می گیرد بطوریکه کارشناسان و تعمیرکاران در این حوزه دانش و مهارت های لازم خود را دارند و می توانند همه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری ویدئو پروژکتور را شناسایی و رفع نمایند.

تعمیر خرابی ویدئو پروژکتور

در تعمیر ویدئو پروژکتور توسط متخصصان و کارشناسان  برای راحتی حال کاربران خدمات زیر را در نظر گرفته است:

 • تعمیر و عیب یابی چرخه رنگ
 • تعمیر و عیب یابی پاور
 • تعمیر و رفع عیب فن
 • تعمیر و عیب یابی پاور لامبلاست
 • تعمیر و عیب یابی چرخ رنگ CARELWEEL
 • تعمیر و تعویض لامپ
 • تعمیر و رفع اشکال در مورد ریموت
 • تعمیر و عیب یابی تراشه DMD ویدئو پروژکتور سونی
 • تعمیر و عیب یابی منشور رنگ LCD ویدئو پروژکتور سونی
 • تعمیر و عیب یابی Main Board ویدئو پروژکتور سونی
تعمیر ویدئو پروژکتور

تعمیر ویدئو پروژکتور

علائم تشخیص خرابی ویدئو پروژکتور

 • تغییر رنگ تصویر ویدئو پروژکتور :
 • در صورتی که به تازگی با مشکل بروز تغییر رنگ در پروژکتورهای ال سی دی هستید این مشکل را با تمیز کردن، کار کردن و کالیبره نمودن مجدد ماژول رنگ از بین خواهد رفت. ولی اگر برای این کار تاخیر بوجود بیاید، باید هزینه بالایی پرداخت شود تا صفحات پلاریزه یا منشور prism assembly عوض شود.
 • سیاه شدن قسمتی از تصویر و یا نداشتن بخشی از تصویر در تعمیر ویدئو پروژکتور سونی:

هنگام استفاده کردن از ویدئو پروژکتور DLP در صورتیکه قسمت هایی از تصویر دریافتی این دستگاه به طور سیاه دیده شدند احتمال این را دارد که تراشه DLP شکسته شده باشد در این صورت می توان با تعویض این مشکل را برطرف نمود. در نظر داشته باشید که در همه پروژکتورها این مشکل می تواند از آسیب منشور و یا بلوک های نوری صورت بگیرد.

 • بوجود آمدن لکه های سیاه بر روی تصویر پروژکتور :

هنگامی که لکه های سیاهی روی تصویر پروژکتور به صورت نقطه هایی بوجود می آید به شکل سایه و یا رنگ رنگ دیده می شوند، به دلیل گرد و غباری که روی ماژول بوده است و باید به تمیز کردن چرخه رنگ در پروژکتورهای دی ال پی و یا در صفحه های پلاریزه در پروژکتورهای ال سی دی اقدام کرد. بسیار کم اتفاق می افتد که این مشکل به خاطر آسیب چیپ DLP و یا منشور prism assembly و یا بلوک های نوری optical block باشد.

تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور

اهمیت تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور

وقتی که مدت زمان کارکرد لامپ ویدئو پروژکتور تمام می شود بیشتر پروژکتورها پیغام Lamp Life Exceeded را می دهند که مدت زمان لامپ تمام شده است در برخورد با این پیغام باید اقدام به تعمیر و تعویض لامپ پروژکتور نمایید حتی اگر در تصویر دهی اشکالی نداشته باشید. مدت زمان کارکرد لامپ باید کمتر از ۲۰ درصد حداکثر آن باشد.

 

برای مثال اگر مدت زمان کارکرد لامپ پروژکتور را ۳۰۰۰ ساعت در نظر داشته باشیم باید لامپ به مقدار ۳۶۰۰ ساعت کارکرده باشد و بعد از این مدت لامپ را عوض کنید. چون اگر لامپ تعویض نشود منجر به ترکیدن لامپ در جای خود شده و با این کار آسیب به کل دستگاه پروژکتور وارد می شود. در نظر داشته باشید همیشه دو لامپ یدک برای ویدئو پروژکتور داشته باشید تا در زمان مناسب بتوانید آن را تعویض کنید.

روند تعمیر لنز پروژکتور به چه صورت است؟

تعمیرات ویدئو پروژکتورها سونی به خاطر حساسیت و ظرافت بالایی که دارد بهتر است هنگام تعمیر و عوض کردن لنز پروژکتور را به کارشناسان و تعمیرکاران متخصص بسپارید تا آنها با دانش خود در کوتاه ترین زمان دستگاه شما را تعمیر نمایند.

امید است توانسته باشیم اطلاعات اولیه را در اختیار کاربران قرار داده باشیم در صورت نیاز می توانید به سایت ؟؟؟؟؟ مراجعه نماید و از دیگر آموزش ها بهره مند شوید.

 

نمایندگی سونی

تعمیرات سونی

نمایندگی تعمیرات سونی 

تعمیر دوربین سونی

تعمیر دوربین

تعمیرات تلویزیون

تعمیرات تلویزیون سونی

تعمیر دوربین فیلمبرداری

تعمیرات لپ تاپ

تعمیر ضبط سونی

تعمیر دسته پلی استیشن

تعمیرات ps4

تعمیرات پلی استیشن