تعمیر ویدئو پروژکتور

تعمیر ویدئو پروژکتور

تعمیر ویدئو پروژکتور ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط با بازسازی، تعمیر، بازیابی، سرویس و گردگیری پروژکتورهای موجود در بازار است. خدماتی که در این نمایندگی صورت می گیرد محدود و منحصر به دستگاه خاصی نیست و همه پروژکتورهای ایسر، کنونف پاناسونیک و … را شامل می شود.

این مجموعه واحدهای تعمیرات تخصصی انواع  دستگاه ها را با تیمی از با تجربه ترین کارشناسان و تکنسین های تعمیرات راه اندازی کرده است. این واحد با بهره گیری از سال ها تجربه در خصوص تعمیرات سخت افزار و استفاده از بروزترین تجهیزات الکترونیکی، تمام تعمیرات سخت افزاری انواع ویدئو پروژکتور را با قطعات اورجینال و مناسب ترین هزینه به مشتریان گرامی ارائه می کند.

نمایندگی تعمیر ویدئو پروژکتور سونی در خدمت همه کاربران می باشد تا خدمات لازم و کاربردی را در اختیار آنان قرار دهد. نمایندگی سونی با رعایت اصول و استانداردهای جهانی صورت می گیرد بطوریکه کارشناسان و تعمیرکاران در این حوزه دانش و مهارت های لازم خود را دارند و می توانند همه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری ویدئو پروژکتور را شناسایی و رفع نمایند.

تعمیر ویدئو پروژکتور در تهران

در این نمایندگی نمایندگی ، واحد تعمیرات تخصصی پروژکتور را با تیمی از مهندسین با تجربه و متخصصین تعمیرات راه اندازی کرده است. این بخش با بهره مندی ازسال ها تجربه در امر تعمیرات سخت افزار و استفاده از بهترین تجهیزات الکترونیکی تمام تعمیرات سخت افزاری انواع پروژکتور را با قطعات اورجینال و با قیمت مناسب به مشتریان ارائه می دهند.

مراحل تعمیر ویدئو پروژکتور

مراحل کلی تعمیر ویدئو پروژکتور در این مرکز ازاین قرار است:

 • بعد از بررسی و عیب یابی دستگاه و مشخص شدن نقص فنی امکان تعمیر و هزینه تقریبی به مشتری اعلام می شود و بعد از تأیید از طرف مشتری تعمیرکاران مراحل تعمیر را شروع می کنند.
 • پس از تمام شدن عملیات تعمیر، دستگاه بعد از طی عملیات تست در حضور مشتری به او تحویل داده می شود.
 • در مراحل اولیه تعمیرکاران امکان یا عدم امکان تعمیرات دستگاه را شناسایی کرده و مهم تر از آن با توجه به مشخصات دستگاه از جهت به صرفه بودن تعمیر را به مشتری اعلام می کنند.
 • برای شناسایی دقیق عیب فنی دستگاه باید بعد از هماهنگی لازم به نماینگی تحویل داده و در قبال آن مشتری رسید تحویل بگیرد.

تعمیر خرابی ویدئو پروژکتور

در زمان تعمیر دستگاه توسط متخصصان و کارشناسان برای راحتی حال کاربران خدمات زیر در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

 • تعمیر و عیب یابی چرخه رنگ
 • تعمیر و عیب یابی پاور
 • تعمیر و رفع عیب فن
 • تعمیر و عیب یابی پاور لامبلاست
 • تعمیر و عیب یابی چرخ رنگ CARELWEEL
 • تعمیر و تعویض لامپ
 • تعمیر و رفع اشکال در مورد ریموت
 • تعمیر و عیب یابی تراشه DMD دستگاه
 • تعمیر و عیب یابی منشور رنگ LCD دستگاه
 • تعمیر و عیب یابی Main Board دستگاهتعمیر ویدئو پروژکتور

تعمیر ویدئو پروژکتور

علائم تشخیص خرابی و تعمیر ویدئو پروژکتور

 • تغییر رنگ تصویر دستگاه :
 • در صورتی که به تازگی با مشکل بروز تغییر رنگ در پروژکتورهای ال سی دی هستید این مشکل را با تمیز کردن، کار کردن و کالیبره نمودن مجدد ماژول رنگ از بین خواهد رفت. ولی اگر برای این کار تاخیر بوجود بیاید، باید هزینه بالایی پرداخت شود تا صفحات پلاریزه یا منشور prism assembly در تعمیرات پروژکتور تعویض شود.
 • سیاه شدن قسمتی از تصویر و یا نداشتن بخشی از تصویر پروژکتور سونی:

هنگام استفاده کردن از پروژکتور DLP در صورتیکه قسمت هایی از تصویر دریافتی این دستگاه به طور سیاه دیده شدند احتمال این را دارد که تراشه DLP شکسته شده باشد در این صورت می توان با تعویض و یا تعمیر دستگاه این مشکل را برطرف نمود. در نظر داشته باشید که در همه پروژکتورها این مشکل می تواند از آسیب منشور و یا بلوک های نوری صورت بگیرد.

 • بوجود آمدن لکه های سیاه بر روی تصویر پروژکتور :

هنگامی که لکه های سیاهی روی تصویر پروژکتور به صورت نقطه هایی بوجود می آید به شکل سایه و یا رنگ رنگ دیده می شوند، به دلیل گرد و غباری که روی ماژول بوده است و باید به تمیز کردن چرخه رنگ در پروژکتورهای دی ال پی و یا در صفحه های پلاریزه در پروژکتورهای ال سی دی اقدام کرد. بسیار کم اتفاق می افتد که این مشکل به خاطر آسیب چیپ DLP و یا منشور prism assembly و یا بلوک های نوری optical block باشد.

تعمیرات لامپ پروژکتور

وقتی که مدت زمان کارکرد لامپ دستگاه پروژکتور تمام می شود بیشتر پروژکتورها پیغام Lamp Life Exceeded را می دهند که مدت زمان لامپ تمام شده است در برخورد با این پیغام باید اقدام به تعمیر پروژکتور نمایید حتی اگر در تصویر دهی اشکالی نداشته باشید. مدت زمان کارکرد لامپ باید کمتر از ۲۰ درصد حداکثر آن باشد.

اهمیت تعمیر لامپ پروژکتور

برای مثال اگر مدت زمان کارکرد لامپ پروژکتور را ۳۰۰۰ ساعت در نظر داشته باشیم باید لامپ به مقدار ۳۶۰۰ ساعت کارکرده باشد و بعد از این مدت لامپ را عوض کنید. چون اگر لامپ تعویض نشود منجر به ترکیدن لامپ در جای خود شده و با این کار آسیب به کل دستگاه پروژکتور وارد می شود. در نظر داشته باشید همیشه دو لامپ یدک برای ویدئو پروژکتور داشته باشید تا در زمان مناسب بتوانید آن را تعویض کنید.

روند تعمیر لنز پروژکتور به چه صورت است؟

دستگاه های پروژکتور یسونی به خاطر حساسیت و ظرافت بالایی که دارد بهتر است هنگام تعمیر و عوض کردن لنز پروژکتور را به کارشناسان و تعمیرکاران متخصص در تعمیرات دستگاه های پروژکتور بسپارید تا آنها با دانش خود در کوتاه ترین زمان دستگاه شما را تعمیر نمایند.

امید است توانسته باشیم اطلاعات اولیه را در اختیار کاربران قرار داده باشیم در صورت نیاز می توانید به سایت service-sony.ir مراجعه نماید و از دیگر آموزش ها بهره مند شوید.

تعمیر دسته پلی استیشن

تعمیرات ps4

تعمیرات پلی استیشن