نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

عیب یابی بلندگوی ماشین سونی

 بلندگوی ماشین سونی / اجزای زیادی قبل از بلندگو سونی وجود دارد و هر یک از آنها ممکن است مشکل ساز باشد. و در مرحله ی اول باید این مشکلات را بررسی نمایید. در اینجا روش آزمایش وجود دارد تا ببینید مشکل کجاست.

تعیین علت مشکل

فرض کنید سیستم ما دارای یک هد یونیت، یک متقاطع، یک تقویت کننده دو کاناله و دو بلندگو سونیی درب است که تنها بلندگو سونیی سمت راست کار می کند (بلندگو سونیی سمت چپ کار نمی کند). اگر بلندگو سونیهای در پشت پانل درب قرار دارند، ما می خواهیم قبل از برداشتن پانل مطمئن شویم که بلندگو سونی مشکل دارد. ما به سمت عقب کار می کنیم که از تقویت کننده شروع می شود و به یونیت اصلی ختم می شود.

تست برای مشکل بلندگو سونی

وقتی خودرو و استریو خاموش هستند، سیم بلندگو سونیی هر دو بلندگو سونیی چپ و راست آمپلی فایر را قطع کنید. حالا بلندگو سونیی چپ را به خروجی آمپلی فایر راست (که می دانیم کار می کند) وصل کنید. سیستم استریو را روشن کنید و مطمئن شوید که تعادل در وضعیت وسط تنظیم شده است.

اگر اسپیکر باز هم کار نمی کند، مشکل بین آمپلی فایر و خود بلندگو سونی است. ممکن است سیم بلندگو سونی، هر یک از اتصالات سیم‌کشی یا بلندگو سونیی بد باشد. اگر بلندگو سونی دارای یک متقاطع غیرفعال بین تقویت کننده و بلندگو سونی باشد، این نیز می تواند مشکل داشته باشد. در این مرحله باید بلندگو سونی را از در خارج کرده و با استفاده از سیم بلندگو سونی با طول کوتاه آن را روی تقویت کننده آزمایش کنیم. اگر اسپیکر کار می کند، مشکل از سیم کشی است. اگر کار نمی کند، در واقع اسپیکر بدی است.

اگر زمانی که اسپیکر را روی کانال تقویت کننده دیگر قرار دادیم کار کرد، می دانیم که مشکل در بلندگو سونی نیست و قطعه بعدی را تست می کنیم. سیستم استریو را خاموش کنید.

 بلندگوی ماشین سونی

آزمایش تقویت کننده

اکنون باید ببینیم که آیا کانال تقویت کننده خراب است یا خیر. بلندگو سونیی چپ را روی کانال تقویت کننده چپ و بلندگو سونیی راست را در کانال تقویت کننده سمت راست قرار دهید. این سیم‌کشی بلندگو سونی را به پیکربندی اولیه خود باز می‌گرداند. دوباره، با خاموش بودن خودرو و استریو، کابل‌های RCA را از ورودی تقویت‌کننده جدا کرده و آن‌ها را تغییر دهید تا کابل سمت چپ در ورودی سمت راست قرار گیرد و بالعکس. سیستم استریو را روشن کنید.

اگر کانال چپ همچنان کار نمی کند و کانال راست کار می کند، می توانید شک کنید که تقویت کننده مشکل دارد. این به این دلیل است که شما اجزای بعد از تقویت کننده و همچنین اجزای قبل از آن را حذف کرده اید. اگر مشکل از سمت چپ سیستم استریو عبور می کرد، هنگام تعویض کابل ها در کانال تقویت کننده سمت راست ظاهر می شد. آمپلی فایر را توسط یک تعمیرکار حرفه ای بررسی کنید.

اگر کانال چپ اکنون کار می کند و کانال سمت راست نمی داند مشکل از آمپلی فایر است. شما همچنین می دانید که این مشکل در سمت چپ سیستم است زیرا مشکل به دنبال سوئیچ کابل است. ممکن است در کابل ها یا کانال سمت چپ قطعه دیگری باشد. استریو را خاموش کنید و کابل های RCA را به پیکربندی اولیه خود برگردانید (کابل سمت چپ به ورودی تقویت کننده چپ و بالعکس).

آزمایش برای مشکل کابل RCA

برای هر جزء میانی بین تقویت کننده و هد یونیت این مراحل را برای هر یک دنبال کنید. ما فقط یک کراس اوور داریم، بنابراین فقط یک بار این کار را انجام خواهیم داد. با آزمایش کابل های RCA بین جزء میانی و تقویت کننده شروع کنید. هر دو کابل RCA را از خروجی جزء میانی جدا کنید. اکنون کابل RCA کانال کار را به سمت غیرکارکرده کراس اوور وصل کنید. در مورد ما کانال کار سمت راست است، بنابراین کابل RCA سمت راست را از آمپلی فایر به سمت چپ کراس اوور وصل کنید. سیستم استریو را روشن کنید.اگر کانال مناسب به کار خود ادامه دهد، می دانید که مشکل در کابل های RCA بین آمپر و کراس اوور است.

اگر کانال مناسب دیگر کار نمی کند، می دانید که مشکل از کابل های RCA نیست. این را با خاموش کردن سیستم استریو، وصل کردن کابل RCA سمت چپ از تقویت کننده به خروجی RCA سمت راست کراس اوور تأیید کنید. سیستم استریو را دوباره روشن کنید. اگر کابل ها خوب هستند باید از بلندگو سونیی سمت چپ خروجی داشته باشید. شما نباید این مرحله تأیید را نادیده بگیرید زیرا ممکن است مشکلی هم در کابل و هم در قطعه دیگر وجود داشته باشد. سیستم استریو را خاموش کنید و کابل های RCA را به حالت عادی خود برگردانید.

آزمایش برای مشکل کراس اوور یا اکولایزر

در ورودی جزء میانی (در مورد ما متقاطع) کابل های RCA را به اطراف بچرخانید (ورودی از چپ به راست و بالعکس). سیستم استریو را روشن کنید.

اگر کانال سمت راست به کار خود ادامه داد و کانال چپ همچنان کار نمی کند، می دانید که مشکل در مولفه میانی است. این قطعه را تعویض یا تعمیر کنید.

اگر مشکل اکنون در بلندگو سونیی سمت راست است و بلندگو سونیی چپ کار می کند، مشکل قبل از کراس اوور است. سیستم استریو را خاموش کنید و کابل های RCA را به مکان های معمولی خود برگردانید.

آزمایش برای مشکل هد یونیت یا کابل RCA

یونیت سر را از داشبورد بیرون بکشید تا بتوانید به کابل‌های RCA دسترسی داشته باشید. هر دو کابل RCA را از یونیت سر جدا کنید. هیچ سیم کشی دیگری را قطع نکنید. کابل RCA سمت راست را به کانال سمت چپ هد یونیت وصل کنید. سیستم استریو را روشن کنید.

اگر بلندگو سونیی مناسب کار می کند، می دانید که مشکل از یونیت سر نیست. مشکل در کابل های RCA نهفته است که بین هد یونیت و جزء میانی اجرا می شود (اگر دارید، اگر ندارید تقویت کننده). این را با خاموش کردن سیستم استریو، جدا کردن کابل RCA سمت راست و وصل کردن کابل RCA چپ به خروجی سمت راست سیستم استریو تأیید کنید. سیستم استریو را روشن کنید. خروجی نباید وجود داشته باشد زیرا کابل RCA سمت چپ بین هد یونیت و قطعه بعدی معیوب است.

اگر کانال مناسب دیگر کار نمی کند، می دانید که مشکل در یونیت اصلی است. این را با خاموش کردن سیستم استریو، جدا کردن RCA سمت راست و وصل کردن RCA سمت چپ به خروجی سمت راست سیستم استریو تأیید کنید. سیستم استریو را روشن کنید. خروجی باید از بلندگو سونیی سمت چپ باشد. اگر هیچ خروجی در این پیکربندی وجود ندارد، هم یک هد یونیت بد و هم یک کابل RCA بد بین یونیت هد و جزء میانی دارید. این نادر است اما ممکن است.

این روش تست و عیب یابی است که من استفاده می کنم. اگر چیزی نامشخص است یا اگر فکر می کنید خطایی وجود دارد لطفاً به من اطلاع دهید. از پیوند تماس در ستون سمت راست پایین این صفحه استفاده کنید.

چرا ضبط خودرو قدرت دارد اما صدایی از بلندگوها ندارد؟

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خاموش شدن لپ تاپ سونی
آموزش تعمیر لپتاپ
پشتیبانی آنلاین سونی

خاموش شدن لپ تاپ سونی

خاموش شدن لپ تاپ سونی . این روزها، خاموش شدن خودکار لپ تاپ سونی یک مشکل رایج است. لپ تاپ سونی شما به طور خودکار

ادامه مطلب »