نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خطای سیستم دوربین سونی

دوربین سونی. ممکن است در هنگام مطالعه ی این مقاله باید با دوربین فیلمبرداری سونی یا دوربین بدون آینه سونی خود مشکل داشته باشید. در بسیاری از موارد، مشکلات سیستم دوربین مزاحم را می توان به راحتی تشخیص داده و برطرف کرد. ممکن است دوربین شما ضربه خورده باشد، در معرض رطوبت قرار بگیرد، یا به اشتباه به منبع برق اشتباه وصل شود. هر اتفاقی که افتاد، به راحتی می توانید تعمیرات دوربین را آغاز نمایید.

دوربین سونی

علت خطای دوربین سونی

ممکن است این پیام را پس از روشن کردن دوربین خود یا به طور ناگهانی پس از عکاسی عادی بدون هیچ مشکلی مشاهده کنید. به احتمال زیاد، این یک دریچه گیر است – اما نه همیشه. در اینجا لیستی از مظنونین معمولی وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد این پیام خطا در صفحه LCD شما شوند.

خرابی مونتاژ شاتر

شاتر گیر کرده یا به درستی کار نمی کند. این یک مشکل رایج برای دوربین‌ها است، زیرا این مجموعه ممکن است در اثر ضربه یا برخورد خشن آسیب ببیند. شاتر به دلیل استفاده معمولی نیز ممکن است خراب شود.

تعمیرات تخصصی دوربین های سونی 

IBIS (تثبیت کننده تصویر درون بدن)

مجموعه IBIS ممکن است به دلیل ضربه یا برخورد خشن از تراز خارج شود. این یک مشکل رایج است – معمولاً از طریق یک بازنشانی یا فرآیند شروع مجدد اصلاح می شود – اما نه همیشه (برای تنظیم مجدد دوربین به دستورالعمل های زیر مراجعه کنید).

مشکل درایو مدار الکترونیکی

اگر دوربین سونی شما به طور تصادفی به منبع تغذیه اشتباهی وصل شده باشد، ممکن است مدار را قطع کرده باشد، که از رسیدن برق به شاتر یا مجموعه IBIS جلوگیری می کند.

مراحل عیب یابی خودتان انجام دهید

  • ابتدا سعی کنید دوربین را خاموش کنید، سپس دوباره روشن کنید (همانطور که به شما می گوید). اگر کار کرد، شما طلایی هستید. ادامه دهید – اما توجه داشته باشید که در وهله اول چه چیزی ممکن است باعث این مشکل شده باشد.
  • در مرحله بعد، اگر دوربین قفل بماند، به این معنی که نمی‌توانید آن را خاموش کنید، سعی کنید باتری را خارج کنید یا دوربین را از منبع تغذیه آن جدا کنید. سپس باتری را تعویض کنید یا دوربین را دوباره به منبع تغذیه مناسب وصل کنید و روشن کنید. این باید شاتر یا IBIS را بازنشانی کند.
  • اگر با برداشتن باتری یا منبع برق، خطای دوربین برطرف نشد، ممکن است آخرین ترفند را در آستین خود داشته باشید. اگر می‌توانید به منوی دوربین دسترسی پیدا کنید، به صفحه تنظیمات بازنشانی بروید، در اینجا دو گزینه خواهید داشت: تنظیمات دوربین بازنشانی یا Initialize، Initialize را انتخاب کنید. با این کار دوربین شما به تنظیمات کارخانه بازنشانی می شود. لطفاً توجه داشته باشید که این کار تنظیمات سفارشی را که ممکن است داشته باشید حذف می کند.

مطلب پیشنهادی: راهکار های رفع آبخوردگی تلویزیون سونی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *