نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تغییر اندازه صفحه نمایش Xbox One و Xbox Series

 اندازه صفحه نمایش Xbox One چگونه تغییر میکند؟ اگر در حین بازی ایکس باکس با مشکل نسبت تصویر مواجه هستید، در اغلب موارد، t ممکن است مشکلات مربوط به نمایشگر Xbox باشد. خطاهای رزولوشن ایکس باکس ممکن است مانند صفحه نمایش گسترده تر، نوارهای سیاه در کناره ها، یک تصویر قطع شده و موارد مشابه به نظر برسند. اگر می خواهید از این مشکلات جلوگیری کنید، باید مطمئن شوید که با نسبت صفحه نمایش مناسب بازی می کنید. این یک فرآیند آسان است، زیرا Xbox One و Xbox Series دارای یک ویژگی داخلی برای کالیبره کردن سریع صفحه نمایش هستند. تصاویری را که روی صفحه نمایش جا نمی‌شوند و در غیر این صورت گیم‌پلی عجیب و غریب را اصلاح می‌کند.

 اندازه صفحه نمایش Xbox One
اندازه صفحه نمایش Xbox One

چرا رزولوشن اشتباه در ایکس باکس دارم

ببینید، کنسول‌های ایکس‌باکس به‌طور خودکار وضوح صفحه نمایش شما را تشخیص می‌دهند. با این حال، موارد نادری وجود دارد که کنسول شما رزولوشن را به درستی تشخیص نمی‌دهد.

به عنوان مثال، یک خطای خاص باعث می‌شود که Xbox One شما در رزولوشن 640 در 480 گیر کند، حتی اگر مانیتور شما به عدد بالاتری دست یابد. اینها دلایلی هستند که چرا این اتفاق می افتد:

 • اینها دلایل رایجی هستند که چرا ممکن است در کنسول ایکس باکس وان یا سری ایکس باکس با خطاهای وضوح مواجه شوید:
 • کابل HDMI شما معیوب است: کابل های آسیب دیده یا معیوب ممکن است کنسول شما را از تعیین مشخصات صفحه نمایش شما جلوگیری کند.
 • از کابل HDMI اشتباهی استفاده می کنید: کابل شما با فریم رت و وضوحی که می خواهید با آن بازی کنید مطابقت ندارد. به طور خاص، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس وان ایکس و سری ایکس‌باکس نیازهای HDMI متفاوتی برای مطابقت با رزولوشن‌ها و نرخ فریم‌هایشان دارند.
 • کنسول قدیمی است: یک Xbox قدیمی ممکن است اشکالات تصادفی ایجاد کند.
 • خطای میان‌افزار: مشکل میان‌افزاری که از پوشه موقت کنسول می‌آید ممکن است باعث همگام‌سازی رزولوشن شود.
 • ویژگی تشخیص خودکار کار نمی‌کند: در بیشتر موارد، یک ناهماهنگی میان‌افزار، وقتی کنسول خود را به رایانه جدیدی متصل می‌کنید، ویژگی تشخیص خودکار شما را غیرفعال می‌کند. بنابراین، کنسول یک وضوح را برای شما انتخاب می کند و گزینه های دیگر را پنهان می کند. به عنوان مثال، ممکن است کمترین وضوح موجود را انتخاب کند که 640 در 420 پیکسل است.

چگونه اندازه صفحه نمایش Xbox One و Xbox Series را تغییر دهیم

وقتی بازی جدیدی را روی کنسول Xbox خود انجام می‌دهید، ممکن است با نوارهای سیاه در بالا و پایین صفحه نمایش شما بازی کند. تا زمانی که اندازه صفحه را تنظیم نکنید، گیم پلی شما را مختل می کند.

Xbox One و Xbox Series ویژگی‌ها، خدمات و رابط‌های مشترکی دارند. بنابراین، می توانید از همان ویژگی داخلی برای تغییر اندازه صفحه نمایش در ایکس باکس وان و سری ایکس باکس استفاده کنید.

با این حال، این ویژگی ممکن است برای شما کار نکند، بنابراین ما یک سری راه حل های منطقی را که می توانید امتحان کنید، یکی یکی به اشتراک می گذاریم. در هر صورت، این اصلاحات برای خانواده کنسول ایکس باکس وان و سری ایکس باکس کار می‌کنند، زیرا رابط‌ها و مشکلات سیستم‌افزار مشابهی دارند.

گاهی اوقات هر چقدر تلاش میکنید میکروفون ایکس باکس شما به درستی کار نمیکند. دلیل آن چیست؟ مقاله « بررسی و تعمیر میکروفون Xbox » را مطالعه کنید تا به این سوال شما پاسخ داده شود.

Resolution و Refresh Rate را به صورت دستی تنظیم کنید

در اینجا مراحل تنظیم دستی وضوح Xbox شما آمده است:

 • کنسول خود را روشن کنید.
 • دکمه Xbox را روی کنترلر خود فشار دهید تا راهنما باز شود.
 • به نمایه و سیستم بروید.
 • تنظیمات را انتخاب کنید.
 • به General بروید.
 • در پانل سمت راست، گزینه‌های تلویزیون و نمایشگر را انتخاب کنید.
 • رزولوشن را انتخاب کنید رزولوشن تلویزیون را انتخاب کنید
 • بهترین وضوح را برای تلویزیون خود در منوی کشویی انتخاب کنید. اگر وضوح صفحه نمایش خود را نمی بینید یا وضوح صفحه نمایش خود را نمی دانید، تشخیص خودکار را انتخاب کنید.

همچنین، می‌توانید برگه «جزئیات تلویزیون» را انتخاب کنید تا وضوح و نرخ تازه‌سازی صفحه نمایش خود را شناسایی کنید. با اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنید، می‌توانید با باز کردن منوی کشویی تحت وضوح، نرخ تازه‌سازی را انتخاب کنید.

 • سپس، پس از انتخاب وضوح و نرخ تازه‌سازی، لطفاً ادامه دهید و Calibrate TV را انتخاب کنید.
 • دستورالعمل های روی صفحه را برای کالیبراسیون دنبال کنید. ممکن است برای تکمیل آن به کنترل از راه دور تلویزیون یا دکمه های تلویزیون خود نیاز داشته باشید. همچنین، ممکن است “نسبت تصویر” را به عنوان “اندازه تصویر” در طول فرآیند کالیبراسیون مشاهده کنید. این بستگی به دستورالعمل های مدل.صفحه نمایش تلویزیون شما دارد

با این حال، برای شما خوب است که گزینه های وضوحی را که ممکن است در منو مشاهده کنید، درک کنید. همچنین ممکن است بخواهید با منوی تلویزیون خود بازی کنید تا وضوح آن را شناسایی کنید.

مطمئن شوید که کابل HDMI مناسب دارید

کابل‌های HDMI و پورت‌های HDMI از رزولوشن‌های متفاوت و حداکثر نرخ تازه‌سازی 144 هرتز پشتیبانی می‌کنند.

هر ایکس باکس با کابلی که برای کار کردن نیاز دارد ارسال می شود. با این حال، اگر آن را گم کرده اید یا از کابل دیگری استفاده می کنید، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

کابلی که می‌خواهید روی هر مدل ایکس‌باکس پخش کنید، در اینجا آمده است:

 • HDMI 1.4 و بالاتر: از نرخ رفرش تا 144 هرتز در وضوح 180p پشتیبانی می کند. این گزینه برای انتخاب بین مدل های ایکس باکس وان و ایکس باکس وان اس است. حتی Xbox Series S نیز ممکن است از این کابل بهره مند شود. اگر رزولوشن را کاهش دهید، مثلاً 720p، ممکن است نرخ تازه‌سازی افزایش یابد.
 • HDMI 2.0: از QHD (همچنین به عنوان 2K شناخته می شود) در 144 هرتز پشتیبانی می کند. اگر رزولوشن را به 4K افزایش دهید، نرخ تازه سازی کاهش می یابد. من این مدل را برای Xbox Series S و Xbox One X توصیه می کنم.
 • HDMI 2.1: همچنین از 144 هرتز در 4Kیا تا 720 هرتز در 2K پشتیبانی می کند. اگر به 720p کاهش پیدا کنید، از نظر تئوری، می تواند تا 1500 هرتز را پشتیبانی کند. صرف نظر از این، این کابلی است که باید برای Xbox Series Sیا Xbox Series S استفاده کنید.
 • علاوه بر این، بازی در 4K به حالت‌های پرسرعت با گواهی HDMI یا HDMI با سرعت بالا نیاز دارد.
مطمئن شوید که کابل HDMI مناسب دارید
مطمئن شوید که کابل HDMI مناسب دارید

کابل های HDMI سازگار با عقب هستند، اما سازگاری به جلو مشکلات زیادی را ایجاد می کند. همچنین، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، سری Xbox یا PS5 به سختی به سرعت 60 فریم در ثانیه در 4K می رسند.

در نهایت، کابل شما باید با مشخصات تلویزیون و Xbox شما مطابقت داشته باشد. بنابراین، برای مثال، اگر Xbox Series X را روی تلویزیون 1080p بازی می‌کنید، هر کدام از کابل‌ها کار می‌کنند. اما اگر Xbox One را روی تلویزیون 4K بازی می‌کنید، باید وضوح تلویزیون خود را روی 1080p تنظیم کنید و مدل HDMI 1.4 را انتخاب کنید.

بررسی کنید که آیا کابل کار می کند یا خیر

به طور مشابه، باید وضعیت کابل HDMI خود را بررسی کنید. اگر در نوک کابل علائم آسیب، گرد و غبار یا زنگ زدگی مشاهده کردید، ممکن است برای شما کارساز نباشد.

توصیه می کنم کابل را با دستگاه های دیگر امتحان کنید و ببینید درست کار می کند یا خیر. اگر اینطور نیست، بهترین گزینه شما تغییر آن است.

همچنین مطمئن شوید که اتصال بین Xbox و تلویزیون ایمن و مطمئن است. کابل نباید سست یا ضعیف به نظر برسد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *