نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

نمایندگی سونی

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه تعمیر صدمه آب دیدگی به تلویزیون LCD

تماس با آب یکی از بدترین چیزهایی است که می توان برای یک دستگاه الکترونیکی مانند تلویزیون LCD روی دهد. آب موجب شده تا مسیرهای فلزی در برد مدار دارای مدار کوتاه و خوردگی شده، و برد را بلا استفاده می کند. زمانی که تلویزیون خیس می شود، مهم است که فرایند خشک کردن را سریعا انجام دهید. برد مدار می تواند حتی پس از غوطه ور شدن در آب خوب باشد و قبل از اتصال آن باید کاملا خشک شود.

مرحله ۱

تلویزیون LCD را بلافاصله پس از تماس با آب خاموش و از برق درآورید. آب می تواند به اجزای الکتریکی صدمه رسانده و زمانی که تلویزیون به برق است علیرغم اینکه خاموش است نیز می تواند برق داشته باشد.

مرحله ۲

تلویزیون LCD را باز کرده و بردهای مدار را درآورید. باز کردن هر تلویزیون متفاوت بوده و باید از ابزارهای مختلف برای آن استفاده کرد.

مرحله ۳

برد مدار یا بردها را از تلویزیون قطعه کرده و آنها را در کیف حاوی بسته های ژل سیلیکا قرار دهید. بردها را در طول شب در کیف قرار دهید. اگر بردهای مدار قطع نمی شوند، بسته های ژل سیلیکا را تا حد امکان نزدیک بردها قرار داده، و حداقل دو روز صبر کرده و اگر آن منطقه رطوبت زیادی دارد می تواند روزهای بیشتر منتظر بمانید.

مرحله ۴

آب باقیمانده را از تلویزیون بیرون آورده. از هوای فشرده و خلا برای اینکار استفاده کنید.

مرحله ۵

برد را از کیف درآورده و روی میز قرار داده.

مرحله ۶

این مطلب را از دست ندهید   بررسی تلویزیون سونی SONY X930E

قلم مو را اغشته به الکل ایزوپروپیل کرده و برد مدار را تمیز کنید. برد را تا حد کافی پاک کرده تا هر گونه خوردگی یا زنگ زدگی از بین رفته اما به اجزا آسیب وارد نشود. بازرسی بصری برد زمانی صورت می گیرد که خوردگی وجود داشته باشد و باید مجدد آنرا تمیز کنید.

مرحله ۷

برد را با هوای فشرده خشک کرده، سپس آنرا در تلویزیون نصب نمایید. تلویزیون را به برق زده تا مطمئن شوید که همه چیز کار می کند.

در صورتی که تلویزیون سونی شما دچار چنین مشکلی شده می توانید با بخش تعمیرات تلویزیون سونی ایران سرویس تماس حاصل کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)
آشنایی با قطعات موبایل
دسته‌بندی نشده
پشتیبانی آنلاین سونی

آشنایی با قطعات موبایل

قطعه شناسی موبایل به همراه عکس علایم الکترونیکی بعنوان نشانه در مدارات الکترونیکی استفاده می شوند. از این علایم در زمانهای ساخت و تست مدار

ادامه مطلب »
خالی کردن شارژ موبایل
دسته‌بندی نشده
پشتیبانی آنلاین سونی

خالی کردن شارژ موبایل

چرا موبایل شارژ خالی می کند؟ یکی از عواملی که در انتخاب ما هنگام خرید گوشی موبایل نقش به‌سزایی دارد، میزان ظرفیت باتری آن است.

ادامه مطلب »