نحوه تعمیر صدمه آب دیدگی به تلویزیون LCD

تماس با آب یکی از بدترین چیزهایی است که می توان برای یک دستگاه الکترونیکی مانند تلویزیون LCD روی دهد. آب موجب شده تا مسیرهای فلزی در برد مدار دارای مدار کوتاه و خوردگی شده، و برد را بلا استفاده می کند. زمانی که تلویزیون خیس می شود، مهم است که فرایند خشک کردن را سریعا انجام دهید. برد مدار می تواند حتی پس از غوطه ور شدن در آب خوب باشد و قبل از اتصال آن باید کاملا خشک شود.

مرحله ۱

تلویزیون LCD را بلافاصله پس از تماس با آب خاموش و از برق درآورید. آب می تواند به اجزای الکتریکی صدمه رسانده و زمانی که تلویزیون به برق است علیرغم اینکه خاموش است نیز می تواند برق داشته باشد.

مرحله ۲

تلویزیون LCD را باز کرده و بردهای مدار را درآورید. باز کردن هر تلویزیون متفاوت بوده و باید از ابزارهای مختلف برای آن استفاده کرد.

مرحله ۳

برد مدار یا بردها را از تلویزیون قطعه کرده و آنها را در کیف حاوی بسته های ژل سیلیکا قرار دهید. بردها را در طول شب در کیف قرار دهید. اگر بردهای مدار قطع نمی شوند، بسته های ژل سیلیکا را تا حد امکان نزدیک بردها قرار داده، و حداقل دو روز صبر کرده و اگر آن منطقه رطوبت زیادی دارد می تواند روزهای بیشتر منتظر بمانید.

مرحله ۴

آب باقیمانده را از تلویزیون بیرون آورده. از هوای فشرده و خلا برای اینکار استفاده کنید.

مرحله ۵

برد را از کیف درآورده و روی میز قرار داده.

مرحله ۶

این مطلب را از دست ندهید   پیاده کردن Blu-ray بلو- ری پلیر سونی BDP-BX18

قلم مو را اغشته به الکل ایزوپروپیل کرده و برد مدار را تمیز کنید. برد را تا حد کافی پاک کرده تا هر گونه خوردگی یا زنگ زدگی از بین رفته اما به اجزا آسیب وارد نشود. بازرسی بصری برد زمانی صورت می گیرد که خوردگی وجود داشته باشد و باید مجدد آنرا تمیز کنید.

مرحله ۷

برد را با هوای فشرده خشک کرده، سپس آنرا در تلویزیون نصب نمایید. تلویزیون را به برق زده تا مطمئن شوید که همه چیز کار می کند.

در صورتی که تلویزیون سونی شما دچار چنین مشکلی شده می توانید با بخش تعمیرات تلویزیون سونی ایران سرویس تماس حاصل کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)