نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر صدای تلویزیون

تعمیر صدای تلویزیون سونی

یکی از اشکالات پیش آمده در انواع تلویزیون، صرف‌نظر از برند و فناوری ساخت آنها اشکال صدا است. در صورت بروز این اشکال یا صدایی از تلویزیون شنیده نمی‌شود یا این که صدا ، ضعیف و ناواضح است. بدیهی است با وجود چنین اشکالی، کاربر لذتی از تماشای تصاویر و فیلم به نمایش درآمده نخواهد برد و تماشای تلویزیون با این وضعیت بدل به موضوعی آزاردهنده خواهد شد.

دلایل صدا نداشتن تلویزیون

خوشبختانه غالب اشکالات پیش آمده در بخش صدای تلویزیون با اندک دستکاری قابل رفع هستند و چندان جدی به شمار نمی‌آیند. اصلی‌ترین علت بروز اشکال در صدای تلویزیون، وجود ایراد در بخش مین برد دستگاه است. در صورتی که امکان تعمیر این قطعه و تعمیر صدای تلویزیون ، وجود نداشته باشد، پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه و انجام هماهنگی های مورد نیاز، مین برد دستگاه تعویض می گردد. در صورتی که بررسی های کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون درستی عملکرد مین برد را تأیید نماید، سایر قطعات دستگاه نظیر پاور، بلندگو و … مورد آزمایش قرار می گیرند تا در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردند.

قطع شدن صدای تلویزیون به دلیل خرابی مین برد

اگر مشکل صدای تلویزیون دائمی بوده و با تغییر تنظیمات آن رفع نشود، احتمال خرابی مین برد افزایش می باید. مین برد تلویزیون جایی است که تمامی قطعات از آن دستورات لازم را کسب و اجرا می کنند. مین برد در تلویزیون همانند مادربرد در کامپیوتر عمل کرده و می توان آن را قلب تلویزیون نامید. یکی از قطعاتی که با مین برد ارتباط دارد، سیستم صوتی تلویزیون است.

در واقع صدای خروجی از دستگاه توسط مین برد به اسپیکر منتقل می شود. اگر چناچه در این قطعه اختلالی به وجود آید، سیستم صوتی از کار افتاده و تلویزیون صدایی نخواهد داشت. خرابی مین برد ممکن است کلی بوده و نیاز به تعویض داشته باشد و ممکن است تنها یک یا چند قطعه الکترونیکی خراب شده و با تعویض آنها مشکل برطرف گردد.

بهم ریختگی تنظیمات صوتی تلویزیون

گاهی دستکاری های ناخواسته و بدون آگاهی تنظیمات تلویزیون، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکل در صدای آن شود. این موضوع مخصوصاً اگر با زبان تلویزیون آشنایی نداشته و اقدام به تغییر تنظمات مختلف آن کنید، کار را برایتان دشوارتر می کند. برای رفع این مشکل اگر زبان دستگاه شما برایتان قابل درک است و یا دارای زبان فارسی می باشد، به منوی تنظیمات رفته و زبانه صدا را که معمولاً با تصویر بلندگو نمایش داده می شود بازکنید.

در این اینجا می توانید تمامی تنظیمات مربوطه را اعمال کنید. بهترین کار برای رفع مشکل صدای تلویزیون این است که تنظیمات را ریست کرده یا به حالت Default قرار دهید. اگر با این کار مشکل صدا در تلویزیون برطرف شد، می توانید تنظیمات دلخواه خود را نیز اعمال کنید.

خرابی بلندگو صدای تلویزیون

از دلایل دیگر صدا نداشتن تلویزیون خرابی اسپیکر یا بلندگو می باشد. اگر چنانچه اسپیکر خراب شده و یا سوکت های آن از جا کنده شده باشند، در این صورت با مشکل صدای تلویزیون مواجه می شویم. در این شرایط اگر تلویزیون خروجی هدفون دارد، صدای آن را از طریق هدفون گوش کنید. در صورتی که از آن صدا دریافت کردید، به احتمال زیاد بلندگوی تلویزیون شما از کار افتاده و باید تعویض گردد.

البته باز هم یادآوری میکنیم که ممکن است قطع شدن سیم یا سوکت های بلندگو موجب قطع صدای تلویزیون شده باشند. در این صورت هزینه تعمیر تلویزیون کمتر از تعویض کامل اسپیکر خواهد بود.

بررسی مشکل صدای تلویزیون

همانگونه که ذکر است اصلی‌ترین علت بروز اشکال در صدای تلویزیون، وجود ایراد در بخش مین برد دستگاه است. در صورتی که امکان تعمیر این قطعه و تعمیر صدای تلویزیون ، وجود نداشته باشد، پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه و انجام هماهنگی های مورد نیاز، مین برد دستگاه تعویض می گردد. در صورتی که بررسی های کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تخصصی تلویزیون درستی عملکرد مین برد را تأیید نماید، سایر قطعات دستگاه نظیر پاور، بلندگو و … مورد آزمایش قرار می گیرند تا در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردند.

با این وجود توصیه کارشناسان ما در بخش تعمیر صدای تلویزیون آن است که موارد ذکر شده در بخش زیر را -پیش از مراجعه به تعمیرگاه تلویزیون و یا تماس با این مرکز، بررسی نمایید. موارد ذکر شده در بخش ذیل، احتمالا کمک شایانی به شما در تعمیر صدای تلویزیون خواهد کرد.

  • مطمئن شوید که منبع خروجی را به درستی تنظیم کرده باشید.
  • مطمئن شوید که منبع خروجی از فرمت تاویزیون پشتیبانی کند.
  • در صورت اتصال کابل اچ دی ام آی، از اتصال صحیح کابل های HDMI و کابل صدا مطمئن گردید.
  • اگر از منبع خارجی استفاده می کنید و صدا تاخیر دارد حالت تاخیر صدا را غیر فعال کنید.
  • اگر دستگاه خروجی کار نمیکند، آن را عوض کنید.
  • حالت خروجی صدا را روی تلویزیون تعریف کنید.
  • در صورت نیاز کابل را عوض کنید.
  • دستگاه خروجی صدا را عوض کنید.
  • اگر دستگاه خروجی تنها روی تلویزیون شما کار نمی کند. تلویزیون را تعمیر کنید.

هماهنگ نبودن صدا و تصویر تلویزیون

مشکلات صدا در تلویزیون ممکن است به انحاء مختلفی خود را نشان دهد که در این میان عدم هماهنگی صدا و تصویر یک نمونه از آن است. در صورتی‌که مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر به خود برنامه پخش شده مربوط نباشد، به احتمال زیاد مشکل پیش آمده مربوط به Power دستگاه است که در صورت عدم رسیدگی ممکن است به بخش سیستم کنترل سرایت کند.

ایراد در پاور دستگاه فقط با تعویض و در سیستم کنترل صوتی با تعمیر و تعویض حل می شود. البته در موارد معدودی با همگام سازی صدا و تصویر در تنظیمات صوتی تلویزیون این مورد از مشکل صدای تلویزیون نیز رفع می گردد. در هر حال تشخیص صحیح این مسئله نیاز به بررسی دقیق دستگاه توسط کارشناسان جهت تعمیر صدای تلویزیون دارد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خاموش شدن لپ تاپ سونی
آموزش تعمیر لپتاپ
پشتیبانی آنلاین سونی

خاموش شدن لپ تاپ سونی

خاموش شدن لپ تاپ سونی . این روزها، خاموش شدن خودکار لپ تاپ سونی یک مشکل رایج است. لپ تاپ سونی شما به طور خودکار

ادامه مطلب »