نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بررسی KDL55HX750 سونی

بررسی KDL55HX750 سونی

بررسی KDL55HX750 سونی

نقاط قوت:

 • گزینه های کامل اینترنت با شبکه سرگرمی سونی
 • وای فای
 • خطوط تمیز و سریع و ظاهر تلویزیون و پایه
 • انتقال رنگ طبیعی و سطح اشباع جامد
 • کیفیت دید سه بعدی فعال دقیق و عمیق
 • فناوری تبدیل ۲ بعدی به ۳ بعدی
 • ویژگی PIP می تواند دو برنامه را در یک زمان نشان دهد
 • حرکت سریع بسیار صاف است

نقاط ضعف:

 • ویژگی ۴۸۰ هرتز تصویر زمینه را برای دیدن فیلم واضح می کند اما برای اسکایپ ورزشی زیاد نمی باشد
 • مرورگر وب غیر واقعی (اینترنت سونی فقط سایتهای سونی را جستجو می کند)
 • اشباع رنگ دید خارج از زاویه و کاهش کنتراست
 • نبود نور پس زمینه
 • سیستم منو کاملا پیچیده و نبود نظارت بر روی صفحه

معرفی:

این مدل واقعا جایگزین سری های نهایی HX292 نبوده اما دارای مشخصات و ویژگیهایی است که سونی در دستگاههای LCD نور پس زمینه LED قرار داده است.

درجه بندی کیفیت تصویر: ۱۰/۸٫۶

سریهای ۵۵HX750 سونی از صفحه نوع مات بجای پنل شیشه ای گرولیا در HX850 و HBR929 استفاده می کنند. صفحه نیمه مات برای دیدن تصویر خوب با نقاط قوت و ضعف زیر بخوبی عمل می کند.

انتقال رنگ خوب بوده و تلویزیون نزدیک به D6500K کالیبر می شود اگرچه فقط موقعیت کنترل تعادل سفید ۲ نقطه ای در این تلویزیون وجود داشته باشد. موقعیت سفارشی نزدیک به D65 است. همچنین فقط ۳ انتخاب حالت تصویر دارد و حالت بازی در HX750 وجود ندارد:

 • زنده: تصویر را با رنگ آبی بیش از حد، تقویت تصویر و انواع ویژگیهای نادرست را نشان می دهد.
 • استاندارد: تصویر دارای رنگ آبی بیش از حد اما اشباع شده بوده و در صورتی برای اتاق های روشن خوب است که سایر تنظیمات مرتبط با کیفیت تصویر خاموش باشند.
 • سفارشی: موقعیتی نزدیک به D6500 برای تصویر سینمایی است.

کالیبراسیون ها کیفیت تصویر را در HX750 می سازند که از منابع تعریف استاندارد و HD بسیار خوب است، اگرچه از مدلهایی با صفحه نمایش شفاف و یا تلویزیونهای پلاسما، قوی تر نیست. دلیل این کار ساده است. صفحه مات (برخی از آنها ضد تابش هستند) ارزان است. تصویر حاصل از آن صاف تر بوده هرچند کنتراست این تلویزیون در ۱:۲۵۰۰ بسیار خوب است، اشباع و جزئیات رنگ نمی تواند با واحدهای برتر هماهنگ باشد. در مرحله دوم، کنتراست و اشباع زاویه دید بسیار سریع و در دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه از مرکز بدتر می شود. این مورد در تمام تلویزیون های LCD با صفحه مات وجود دارد. تصویر رنگی و دقیق مشاهده می شود. میزان نور نیز مانند سطح سیاه و جزئیات سایه خوب می باشد.

کیفیت دید سه بعدی

ابتدا باید توجه داشت که در طول برنامه نویسی سه بعدی مانند پانسونیک و ساموسنگ، رزولوشن کامل ۱۰۸۰p وجود ندارد. بنابراین، عینکها این مدلها با HX750 کار نمی کند. بغیر از دید سه بعدی که بسیار مناسب است و بجز اینکه در زاویه دید اشباع و کنتراست همانند تصویر عادی غیر سه بعدی از بین می رود، تبدیل ۲ بعدی به ۳ بعدی بیش از حد انتظار است.

سایر ویژگیها و تنظیمات تصویر

KDL55HX750 دارای سنسور نور محیطی است که بطور خودکار خروجی نور تلویزیونها را با روشنایی اتاق تنظیم می کند. این یک ویژگی جالب است اما ممکن گاهی اوقات استفاده شود زیرا باعث شده تا وقتی صحنه ها از روشن به تاریک تغییر می کنند، کمی لرزان و مرتعش شود.

سینمایی: خاموش خودکار ۱ و ۲٫ ویژگیها تاری پس زمینه را زیاد منحرف نمی کنند.

MotionFlow (جریان حرکت): تصویر به نظر می رسد در این ویژگی در موقعیت Off بهتر باشد. در صورت استفاه از این ویژگی، از تنظیمات استاندارد یا واضح استفاده کنید. این ویژگی حرکت سریع و ناگهانی دوربین را کمی می کند و ممکن است برای برنامه نویسی ورزش مفید باشد. روان بودن تصویر در طول حرکت سریع یا حرکت دادن دوربین از اهداف ویژگی جریان حرکتی XR 480 است. ویژگی ۴۸۰ هشدار می دهد که نور پس زمینه می تواند روند پنل ۲۴۰ هرتز را سریعتر کند. معمولا نتایج بدست آمده از این ویژگیها با ویژگی ورزشی بهتر باست.

بسیاری از تنظیمات تصویری دیگر مانند: محدود کننده چراغ خودکار، تنظیم سفید روشن، رنگ زنده ، تقویت کننده کنتراست پیشرفته، (تنظیم خودکار کنتراست) و انتشار چراغ خودکار (تنظیمات لامپ پشت صفحه برای صحنه های روشن) وجود دارد.

درجه بندی ویژگیها: ۱۰/۸٫۳

گزینه های تلویزیون هوشمند سونی/ شبکه سرگرمی سونی

سری HX750 شامل پورتال سونی با شبکه سرگرمی سونی و برنامه ها یا خدماتی است که سونی آنها را فراخوانده است. از دید بعضی افراد، پورتال سونی بی فایده است. یافتن و انتخاب این گزینه از فهرست برنامه های اینترنت، شما را به یک صفحه سونی با نوار جستجوی بالا سمت راست بسیار کوچک می برد. با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای باز شده که مرورگر اینترنت است. در جستجو باید کلمات موردنظر را تایپ نمود و با اینتر کردن به صفحه سونی می روید، که در آنجا باید با زدن جهت سمت راست به صفحه نتایج جستجوی سونی رفته تا بلاگ های سونی دیده شوند. بعبارت دیگر، این مرورگر اینترنت واقعی نیتس، بلکه مرورگر اینترنتی تبلیغاتی سونی است. نه تنها نتایج بسیار نامرتبط بوده بلکه به دشواری بدست می آبند. برای مثال، با جستجوی گوگل، گزینه هایی در تلویزیون گوگل سونی ظاهر می شوند. پس از بازیابی نتایج، حتی به آنها دسترسی پیدا نمی کنید.

گزینه های عادی اینترنت به آسانی قابل دسترس بوده و شامل Netflix® ، Pandora® ، HuluPlus ™ ، Amazon Instant Video ، YouTube ، Slacker® Radio Radio ، Crackle و شبکه های اجتماعی از طریق فیس بوک و توییتر و سایر موارد می باشند. سونی ادعا می کند یاهو را نیز می توان پخش کند. این برنامه جدید با کلیک بر اپلیکیشن های تلویزیون شروع شده که با محتوایی که در تلویزیون تماش می کنید ارتباط دارد. از یک طرف، سونی به راحتی می تواند اپلیکیشن های خود را به بازار عرضه کند. از طرف دیگر، به راحتی می توان تشخیص داده کدام اپلیکیشن ها را مناسب هستند.

دسترسی به برنامه های اینترنت از طریق دکمه منو home و انتخاب گزینه های اینترنت امکان دارد. با زدن دکمه برنامه های اینترنت فقط یاهو، آب هوا ظاهر می شوند. بدین ترتیب، در زمان روشن کردن تلویزیون زمان پاسخ و بارگیری آهسته است. در زیر به برخی از برنامه ها اشاره می شود:

یاهو: گسترده ترین برنامه اینترنت که با زدن دکمه روی ریموت باز می شود.

Blinkx: فیلمهای سریع، درجه بندی فیلمهای کوتاه ۲٫۵ از ۵

Dr.oz: نکات کوتاه برای سلامتی بهتر. فیلم یک دقیقه ای. درجه بندی ۳ از ۵٫

Crackle: 220 فیلم رایگان (با تبلیغات) و برخی از انتخابهای خوب ۴ از ۵

Slacker: رادیوی شخصی با موزیکهای زیاد. حالت موسیقی نیز تغییر می کند. ۴٫۵ از ۵٫

سری کنسرت دیجیتال سونی: انتخاب محدود ۷ ضبط کنسرت زنده از Creed، ThirdEyeBlind و Chickenfoot – کیفیت ضبط متوسط بوده، درجه بندی ۳ از ۵٫

نامحدود بودن فیلم سونی: خدمات فیلم ۵٫۹۹ دلار برای فیلمهای HD.

Bilabong: کیفیت ضعیف و کلیپ های جزیره ای. درجه بندی ۲ از ۵٫

 

اپلیکیشن ها تا حدی آهسته بارگیری می شوند. در زمان بارگیری اپلیکیشن NHL Vault، منو عملیات رجیستری را انجام می دهد.

 

اسکایپ:

این تلویزیون دارای اسکایپ بوده که می توانید از کنفرانس ویدئویی از تلویزیون بهره مند شوید. با اینحال، دروبین قابل اجرا و میکروفن بطور جداگانه فروخته می شوند. هزینه دوربنی حدود ۱۲۹ دلار است.

 

کیفیت صدا:

اسپیکرهای سری KDL55HX750 سونی دارای صدای کافی بوده هرچند برخی از DVD ها دارای صدای بالاتری هستند.

 

ظاهر/ طراحی:

HX750 دارای ظاهر خوب با خطوط تمیز بوده، عرض قاب یک اینچ و نوار کروک در اطراف لبه ها است. پایه بصورت مستطیلی است. عمق صفحه کمتر از ۲ اینچ است و اسپیکرها در پشت قرار دارند.

 

عملکرد منو و ریموت:

ریموت بدون نور پس زمینه بسیار کسل کننده است. دکمه Home منو را کنترل می کند که اغلب از آن استفاده خواهید کرد. دکمه برنامه های اینترنت در واقع شما را به برنامه های اینترنت نمی برد (فقط ابزارک های Yahoo) ، دکمه ۳ بعدی کوچک در بالای ریموت امکان انتقال سریع بین مطالب ۲ بعدی و ۳ بعدی یا تبدیل مطالب ۲ بعدی را فراهم می کند. دکمه wide نیز نسبت ابعاد را کنترل می کند.

منو انتقال را آهسته انجام می دهد و از طریق دکمه Home روی ریموت، مسیرهای مدار ظاهر می شوند. دکمه گزینه ها (options) نیز کار تنظیمات را سریعتر انجام می دهد.

 

ویژگیهای Standout:

 • کیفیت تصویر HD کامل (۱۰۸۰p) با نور پس زمینه LED لبه پویا
 • موترو واقعیت X
 • پنل سه بعدی پر سرعت ۴x با فناوری ۴۸۰ XR
 • وای فای (۲٫۱۱n)
 • دسترسی لمسی به شبکه سرگرمی سونی و اپلیکیشن ها

درجه بندی ارزش: ۱۰/۸:

سری KDL-55HX750 حدود ۱۸۹۹ دلار ارزش دارد. مطمئنا بهتر از نسخه ۴۶ اینچی است که ۱۴۹۹ دلار قیمت دارد. این مدل یک تلویزیون جامد با تصویر خوب اما عالی نیست. بارگیری آن بسیار آسان است. این تلویزیون دارای برخی از ویژگیهایی است که نادیده گرفتن آنها دشوار می باشد. عینک سه بعدی در سری HX750 وجود ندادر. در سایر تلویزیونهای LED، این دستگاه دارای قیمت خوبی است. LG 55LM7600 یا UN55ES6500 سامسونگ تقریباً باهم قابل مقایسه بوده اما قیمت کمتری دارند.

 

‫2/5 ‫(1 نظر)
خاموش شدن لپ تاپ سونی
آموزش تعمیر لپتاپ
پشتیبانی آنلاین سونی

خاموش شدن لپ تاپ سونی

خاموش شدن لپ تاپ سونی . این روزها، خاموش شدن خودکار لپ تاپ سونی یک مشکل رایج است. لپ تاپ سونی شما به طور خودکار

ادامه مطلب »