نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ145، طبقه 5 ، واحد18 – مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ – تماس: 66097851 (7 خط), 66030825 -021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب 44153186  شعبه شمال 26721443
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

5 مشکل رایج تبلت سونی

راهکارهای رفع 5 مشکل رایج تبلت سونی

در این مقاله قصد داریم 5 مشکل رایج تبلت سونی را به شما معرفی کنیم. این مقاله برخی از خرابی‌های رایج تبلت سونی‌ راه‌حل‌هایی را برای حفظ عملکرد روان تبلت سونی‌ خلاصه می‌کند که برای مشاغل و افراد حرفه‌ای تعمیر تبلت سونی مفید است.

5 مشکل رایج تبلت سونی

 مسئله گرمای بیش از حد

داغ شدن بیش از حد تبلت سونی یک مشکل رایج است، CPU، باتری و صفحه نمایش همگی باعث تولید گرما در تبلت می شوند، دمای خاصی طبیعی است. با این حال، اگر تبلت سونی بیش از حد گرم می شود، ممکن است به دلیل خرابی نرم افزار یا برنامه کاربردی، فشار کاری بیش از حد بر روی هر یک از سه قطعه مولد گرما یا خرابی سخت افزار باشد. وقتی با این مشکل مواجه می شوید:

– تبلت خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

– از انجام بازی ها و فیلم های HD برای مدت طولانی خودداری کنید.

– اگر از قاب تبلت استفاده می کنید، قاب تبلت را بردارید.

– همه برنامه‌ها و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار را در تبلت خود نگه دارید.

– هنگامی که تبلت سونی شما بیش از حد گرم می شود، استفاده از آن را متوقف کنید.

– لطفا از شارژر اصلی استفاده کنید.

– اگر مشکل از CPU مادربرد تبلت سونی است و یا مشکل صفحه باتری است که نیاز به مهارت تعمیر حرفه ای و ابزار تعمیر تبلت دارد، لطفا برای تعمیر حرفه ای تبلت به نزدیکترین مرکز خدمات مراجعه کنید.

 مشکل باتری

خرابی باتری تبلت سونی نیز یکی از رایج ترین مشکلاتی مانند تخلیه سریع، تورم، خرابی شارژ و غیره است. هنگامی که با این مشکل مواجه می شوید:

– بررسی کنید که آیا باتری تبلت شما تحت گارانتی یا پوشش بیمه است.

– در صورت پاسخ مثبت، لطفا با مرکز خدمات پس از فروش مربوطه تماس بگیرید.

– اگر نه، می‌توانید ابتدا خودتان آن را برطرف کنید، مانند بستن برنامه‌های پس‌زمینه‌ای که استفاده نمی‌کنید، دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید، برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید یا با تبلت سونی سازگار نیستند حذف نصب کنید، تبلت سونی خود را به‌روزرسانی کنید. آخرین نسخه و غیره

– اگر مشکل شارژ است، لطفا از شارژر اصلی یا شارژر و کابل شارژ با کیفیت خوب استفاده کنید.

 مشکل صفحه نمایش

تقریباً هر کاربری مشکل خرابی صفحه تبلت موبایل را تجربه کرده است، زیرا صفحه نمایش تبلت سونی به راحتی آسیب می بیند، مانند شکستگی، سیاه بودن، غیر قابل لمس بودن و … وقتی با این مشکل مواجه می شوید:

– بررسی کنید که آیا صفحه تبلت شما تحت گارانتی یا پوشش بیمه است.

– در صورت پاسخ مثبت، لطفا با مرکز خدمات پس از فروش مربوطه تماس بگیرید.

– در غیر این صورت، همچنان می توانید با مرکز خدمات پس از فروش مربوطه تماس بگیرید، اما ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد یا می توانید برای دریافت راهنمایی با تعمیرگاه تبلت سونی محل خود تماس بگیرید.

– اگر خود مشکل صفحه نمایش ساده است، می توانید خودتان یک صفحه تبلت جدید را تعویض کنید.

 مشکل پورت شارژ

هنگامی که پس از استفاده از شارژر و کابل شارژ تبلت سونی، تبلت شما همچنان کند است یا شارژ نمی شود، به احتمال زیاد این مشکل در پورت شارژ است، مانند مسدود شدن پورت USB توسط گرد و غبار یا تماس های زباله، خوردگی، آسیب سخت افزاری و غیره. شما با این مشکل مواجه می شوید:

– از یک سواب سوزنی یا پنبه نرم برای تمیز کردن درگاه استفاده کنید.

– از کابل ها و شارژرهای مختلف استفاده کنید.

– اگر مشکل برطرف نشد، لطفاً برای تعمیر تبلت سونی حرفه ای به نزدیکترین مرکز خدمات مراجعه کنید، ممکن است درگاه شارژ یا کابل فلکس شارژ نیاز به تعویض داشته باشد.

 مسئله بلندگو

اگر بلندگوی تبلت سونی شما شروع به مشکلاتی مانند عدم صدا و غیره کرد، لطفاً بررسی کنید که آیا تبلت سونی شما هنوز در حالت هدفون است یا حالت مزاحم نشوید یا صدا خیلی کم است. وقتی با این مشکل مواجه می شوید:

– از دقیق بودن تنظیمات بلندگو اطمینان حاصل کنید.

– مطمئن شوید که حالت Do Not Disturb فعال نباشد.

– تبلت را ریستارت کنید

– اگر مشکل برطرف نشد، لطفاً برای تعمیر حرفه ای تبلت به نزدیکترین مرکز خدمات مراجعه کنید، ممکن است نیاز به تعویض بلندگو داشته باشد.

آیا می دانید: داغ شدن بیش از حد تبلت سونی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *